דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

| | 06/01/2011

לימודי נטורופתיה

לימודי נטורופתיה - מגוון תעודות מקצועיות, כבר במהלך הלימודים!

למסיימי לימודי נטורופתיה העומדים בדרישות תוענק בסיום מסלול הלימודים נטורופתיה תעודת מטפל מוסמך בנטורופתיה N.D) Naturopathy Degree) מטעם Medi Win בית הספר לרפואה משלימה במרכז האקדמי לוינסקי־וינגייט קמפוס וינגייט
דוגמה לתעודה

10 תעודות לפחות. למסיימים העומדים בדרישות, תוענק בסיום מסלול הלימודים תעודת "מטפל מוסמך בנטורופתיה (Naturopathy Degree) N.D.  מטעם Medi Win - בית הספר לרפואה משלימה במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט), ובנוסף, לפחות עוד 8 תעודות בתחומים הבאים: תעודת "מטפל בפרחי באך", תעודת "אירידולוג קליני", תעודת "מטפל בארומותרפיה", תעודת "יועץ מוסמך בצמחי מרפא", תעודת "מטפל באכילה רגשית", תעודת השתתפות בקורס מודעות והעצמה ותעודת השתתפות בקורס "מיקותרפיה – פטריות מרפא". כמו כן, יקבל הסטודנט תעודה במקצוע המגע/תנועה שהוא בחר, בהתאם לדרישות הקורס, רפלקסולוגיה, רפואה קוריאנית, עיסוי רב-תחומי, מדריך חדר כושר, מדריך אירובי, מדריך פילאטיס ועוד.
התכנית מוכרת על-ידי "אגודת הנטורופתים בישראל"


לימודי נטורופתיה - הכשרת מטפלים מוסמכים בנטורופתיה

רקע ללימודי נטורופתיה 

לימודי נטורופתיה מבוססים על ההכרה כי לגוף לא רק היכולת הטבעית להתנגד למחלה, אלא גם מנגנונים פנימיים של שיקום ושל ויסות עצמי, ושל יצירת תנאים המאפשרים לו לרפא את עצמו. תפקיד הנטורופתים הוא להמריץ את מנגנוני האיזון הטבעיים של הגוף, כדי לשפר את הרכב הגוף והדם, לזרז פינוי רעלים ולשפר את המצב הנפשי של המטופל. כל זאת נעשה ע"י שינוי תזונתי, נטילת תוספי תזונה, צמחי מרפא, שמנים, טכניקות מגע וטכניקות גוף-נפש, ועוד כלים טיפוליים נוספים.

מרכזת המגמה

ד"ר גילית שטיינר .Ph.D, מנהלת Medi Win - בית-הספר לרפואה משלימה במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט), מרצה ללימודי נטורופתיה ולתזונה הוליסטית ובעלת ותק של 31 שנה בטיפול נטורופתי. מחברת הספר "נטורופתיה – כוח הריפוי העצמי של הגוף" והעורכת המדעית של הספרים "אלטרנטיבה טבעית לאנטיביוטיקה" ו"תזונה לספורטאים המדריך השלם".

למי מיועדים לימודי הנטורופתיה

לימודי הנטורופתיה במגמה מיועדים לכל המעוניינים לעסוק בנטורופתיה כמקצוע, לטפל באנשים ולסייע להם להגיע לאיזון פנימי.

תכנית הלימודים במגמת הנטורופתיה

לימודי הנטורופתיה כוללים: לימודי תזונה כלליים וקורסים ייחודיים וביניהם: מיקותרפיה – פטריות מרפא,  צמחי מרפא, פרחי באך, אירידולוגיה קלינית, ארומתרפיה, לימודי גוף-נפש, גישות פילוסופיות בנטורופתיה, שיטות אבחון וטיפול מנואלי, אינטגרציה, קורסי העשרה. לימודי המגמה כוללים גם לימודי רפואה מערבית: אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, בדיקות מעבדה, פרמקולוגיה וביוכימיה. בשנה הרביעית מתקיימת התנסות מעשית בקליניקה (סטאז').

אפשרויות תעסוקה לאחר סיום הלימודים במגמת הנטורופתיה

פתיחת קליניקה לטיפול באמצעות תזונה, תוספי תזונה, צמחי מרפא, טכניקות מגע, טכניקות מתחום הגוף-נפש ועוד, במצבי בריאות וחולי. יעוץ בחנויות טבע, תועמלנות ושיווק מטעם חברות המוכרות תוספי תזונה, העברת סדנאות והרצאות , צוות המגמה מסייע לבוגריה להשתלב בשוק העבודה. כיוון שחלק מהתעודות נרכשות במהלך הלימודים עצמם, ניתן כבר להתחיל לטפל ולעבוד גם תוך כדי הלימודים.

היקף הלימודים

4 שנות לימוד המתרכזים ביומיים בשבוע ו – 210 שעות של קורסי בחירה במהלך 4 שנות הלימוד.

למה אצלנו

לימודי נטורופתיה נמצאים תחת קורת גג אקדמית ונהנים ממרצים בעלי ניסיון קליני כמטפלים וניסיון בהוראה. מוכר על ידי האגודה הישראלית לנטורופתיה.

התנסות קלינית מעשית יוצאת דופן המאפשרת לסטודנטים להיחשף למירב המקרים בליווי מוסמך ומקצועי של  עמית בן אדירי, נטורופתית בכירה ונשיאת האגודה הישראלית לנטורופתיה, מנחה מובילה בתחום.

סגל מרצים מקצועי ומוביל בתחומו ובראשם ד"ר גילית שטיינר Ph.D. נטורופתית וממובילות דעת הקהל בארץ.

תנאי הקבלה: 12 שנות לימוד וריאיון קבלה.

ימי הלימוד: ימי שני ועוד יום לבחירה.

שעות הלימוד: 8:30 – 17:00

מחיר המגמה: 17,200 ש"ח + 350 ש"ח דמי הרשמה

מועד פתיחה:  4.11.24

 

תקנון נטורופתיה

ראיונות ברדיו עם ד"ר גילית שטיינר .Ph.D

 

הנטורופתיה - מהי?

נטורופתיה זוהי שיטת טיפול וריפוי הרואה את האדם בצורה ריאלית כשלמות אורגנית אחת - הוליסטית. שלמות בעלת ממדים רבים ושונים. שינוי בממד אחד גורם לשינוי בכל הממדים האחרים. גרעינה הקדום של המחשבה ההוליסטית נעוץ בעולם העתיק , בימי יון העתיקה, הרעיון של "נפש בריאה בגוף בריא", רעיון שאותו הגה היפוקרטס, הנחשב לאבי הרפואה המודרנית. 

במסגרת לימודי נטורופתיה במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט), לומדים הסטודנטים על השיטה- המבוססת על ההכרה כי לגוף לא רק היכולת הטבעית להתנגד למחלה , אלא גם מנגנונים פנימיים של שיקום ושל ויסות עצמי , ויצירת תנאים המאפשרים לגוף לרפא את עצמו.

תפקיד הנטורופתים הוא להמריץ את מנגנוני האיזון הטבעיים של הגוף כדי להביא את החלק בגוף שתפקודו לקוי לידי הרמוניה עם הגוף בכללותו.

באבחון הנטורופתי נתייחס לכל הגורמים כולל: תורשה, גורמים סביבתיים, פעילות גופנית, אורח חיים של האדם, גורמים תזונתיים ומצבים  נפשיים.

האבחונים נעשים על פי: תשאול של האדם, אבחון בקשתית העין (אירידיולוגיה) ואבחון דרך הציפורניים והלשון.

ישנן גישות טיפוליות שונות, הנלמדות במסגרת לימודי נטורופתיה במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט),  וכל גישה מחזקת ממד מסוים, לדוגמא:

  • שיפור הרכב הגוף והדם  - על ידי תזונה נכונה , תוספי מזון כמו: ויטמינים וצמחי מרפא.
  • שיפור פינוי הרעלים מהגוף - על ידי צמחים, רפלקסולוגיה, עיסויים, שיאצו, צומות וכדומה.
  • שיפור המצב הנפשי - על ידי פרחי באך, ביו אנרגיה, עיסויים, יוגה, פלדנקרייז, צמחי מרפא וכדומה.

 

קריאה נוספת - מאמרים בנטורופתיה:

לימודי נטורופתיה שאלות ותשובות

האם כדאי ללמוד נטורופתיה

בשנים האחרונות הביקוש ללימודי הנטורופתיה גובר והולך. אנשים מבינים שהתזונה שלנו משפיעה מאד על בריאותנו וניתן לעשות שינוי משמעותי בבריאות שלנו על ידי שינוי תזונה ונטילה של תוספי תזונה (ויטמינים, מינרלים, צמחי מרפא). כמו כן, הנטורופתיה מטפלת בגוף ובנפש, ולכן קיימת מודעות גבוהה יותר להשפעת סגנון החיים שלנו (תזונה, פעילות גופנית, מתחים) על בריאותנו. לימודי הנטורופתיה יכשירו את הסטודנט לטפל באנשים במצבי חולי שונים אך גם לשנות את אורח חייהם כדי למנוע את התפתחות המחלות.

מהם תנאי הקבלה ללימודי נטורופתיה?

על מנת להתקבל ללימודי הנטורופתיה, על המתעניין להיות עם רצון לעזור לעצמו ולאחרים ולאהוב לטפל. בנוסף, עליו להיות עם 12 שנות לימוד ולעבור ראיון אישי.

מה חשוב לדעת על נטורופתיה לפני הרשמה?

כשבאים לבחון את המכללות השונות, חשוב להגיע ולהתרשם מסביבת הלימודים, מרמת המקצועיות של המרצים וכמובן מתוכנית הלימודים המגוונת. כמו כן, לוודא כי תוכנית הלימודים מוכרת ע"י איגוד הנטורופתים בישראל.

איך למצוא עבודה בסיום הלימודים?

בוגרי מגמת הנטורופתיה משתלבים במרכזי בריאות שונים, בתי חולים ומרפאות חוץ של בתי חולים, כמו כן, הם פותחים קליניקות פרטיות. חלק מהבוגרים משתלב כתועמלנים של חברות תוספי תזונה ויועצי תזונה שונים. אלינו מגיעות לא מעט הצעות עבודה לסטודנטים ולבוגרים ואנו עוזרים בהשמה ודואגים להעביר להם את ההצעות הללו.

איפה ניתן ללמוד נטורופתיה 

נטורופתיה ניתן ללמוד במכללות המוכרות ע"י איגוד הנטורופתים בישראל. אנחנו שייכים למרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט ונהנים ממטרייה אקדמית החשובה לשמירה על רמת המקצועיות שלנו וסביבת הלימודים האקדמית.