דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

מדוע כדאי ללמוד קורס מדריכי כדורסל

מדוע כדאי ללמוד קורס מדריכי כדורסל? כדורסל הינו ענף הספורט השני הכי פופולארי בישראל לאחר כדורגל.

הביטויים לכך הם בעובדה כי משחק הכדורסל עובר כחוט השני בתוכנית החינוך הגופני בבתי הספר מכיתה א-י"ב. גם בשעות לאחר בית הספר בכל עיר קיים מועדון ספורט המלמד ומאמן ילדים בענף זה. לא רק בחינוך הוא בא לידי ביטוי בפופולאריות שלו, תרבות הפנאי בישראל מקדשת ומקדמת את הענף. ענף הכדורסל בישראל מגלגל כספים רבים בעקבות משחקים של הנבחרת והליגה שהקהל בא לצפות ומשלם מחיר רב על כרטיס, ממינויים על ערוצי טלוויזיה לצפייה במשחקים, ורכישה של ציוד ספורט של אותה  קבוצה. וזה  למעשה רק על קצה המזלג.

כפי שנאמר ענף הכדורסל מגלגל כספים רבים כתוצאה מהיותו פופולארי, כספים רבים מושקעים על ידי ראשי עיירות שונות כדי לקדם את קבוצת הכדורסל העירונית. כתוצאה מכך, קיימת דרישה לכוח עבודה רחב בתחום. החל ממדריכי ילדים בגיל טרום בית ספר בחוגים, מאמני כדורסל בחוגי אחר הצהריים, מאני נבחרות וליגות שונות. כיום אין גיל מוקדם מידי להתחיל לשחק כדורסל וכמובן כבר קיימות ליגות לנשים.

במידה והינכם מוצאים את תחום הכדורסל כמעניין ומאתגר ויש לכם לו מעט רקע בנושא משחק הכדורסל.

יתכן ותמצאו את קורס מדריכי כדורסל כייעודי עבורכם.

מעבר לקורס עצמו בו תרכשו ידע  בתחומי עניין עיוניים מעניינים כמו: אנטומיה, פיזיולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית ותורת האימון, תקבלו בקורס גם ידע עיוני חשוב על אותו ענף  בהדרכה ואימון, חוקה ושיפוט,מיומנות אישית,הכנה גופנית לילדים, תורת הענף ועוד. קורס מדריכי כדורסל יעניק לכם את הידע העיוני ואת הכלים בפועל להתמודד מול ילדים בודדים וקבוצות ולהעביר שיעורי כדורסל בצורה מאתגרת, איכותית ומהנה. 

בסיום קורס מדריכי כדורסל, תצאו עם תעודת מדריכים בתחום מאוד פופולארי שיש בו קיום הרבה דרישה. קורס מדריכי כדורסל ניתן לערוך באחד מהמוסדות האקדמאיים  בתחום החינוך הגופני כדוגמת 'המכללה האקדמית בוינגייט'.

הידע הנצבר במהלך הקורס יכול לתרום לא מעט לא רק לאלה המכוונים להיות מדריכי כדורסל אלה לכל העוסקים בתחומי הספורט, לדוגמא מורים בבתי הספר, מדריכים בחוגי הספורט ועוד. מעל לכל, מבחינה כלכלית, רכישת תעודת מדריך בתחום הספורט ותחום הכדורסל בפרט יכולים להוות כקרקע בטוחה מבחינה כלכלית וכמוצא להשלמת הכנסה. ניתן למצוא מורים לספורט רבים העוסקים בהדרכת חוגי ספורט שונים אחר הצהריים, בהדרכת קייטנות בקיץ ומחנות אימונים.

מאמרים רלוונטים נוספים

חינוך גופני- מה התואר כולל?

28/08/2013

קרא עוד

לחיות בריא - ”גילו של אדם כגיל עורקיו“

13/09/2016

קרא עוד

בידוד מתוך בחירה – מחשבות על בידוד בימי קורונה

03/06/2020

קרא עוד

אימון פונקציונאלי

03/03/2014

קרא עוד

חמישה מיתוסים על פעילות גופנית והריון

06/08/2014

קרא עוד

לימודי חינוך גופני-תזונה בריאה

28/08/2013

קרא עוד