דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

| | 20/04/2021

צ'י קונג טיפולי – מהו?

בפעם הראשונה בתולדות הצ'י קונג נעשה סדר בישראל בשעטנז הסדרות והסגנונות בצ'י קונג.

סין היא מדינה בגודל של יבשת, והתברכה בתרבות שנמשכה ללא הפסק במשך כחמשת אלפי שנים. תרבות אדירה זו יצרה את הרפואה הסינית לסיעוד חולים ואת הצ'י קונג כטיפול עצמי. בשל גודל המרחב הגיאוגרפי בימי קדם עוד לפני עידן הסילון היה בלתי אפשרי לחבר בין מחוזות הקיסרות וליצור סגנון רפואי אחיד. היום עם הקדמה התקשורתית ומבול הידע ברשתות החברתיות אפשרי!

 

להכניס חוקיות לניסיון

כשמצמידים לצ'י קונג שהוא אימון בתנועה את המילה טיפולי הוא הופך לאלתר להיות כלי רפואי עם מתכון מסודר. ככזה, שומה עליו להתיישב עם דרישות קפדניות של כללי הרפואה הסינית – יין יאנג, חמשת היסודות וסדר המרידיאנים. משמע: נדרש מודל בעל סדר פנימי הכולל את כל גווני התנועה בצורה פשוטה וברורה. כך למעשה נוצר "מילון תנועתי" בו כל תנועה מפעילה מרידיאן שלו זיקה טיפולית לאיבר, לתחושה, למערכת, לרקמה, לחוש וכו'.  תובנה זו רכשתי בתקופת שוטטות של  שנים ברחבי אסיה ובהמשכה במפעל חיים המשתרע על פני 30 שנה. במהלכו התגבש אצלי סדר שהגיע לבשלות בשיטה מקורית לה קראתי  "צ'י קונג חילוף העונות".  תשתית רעיונית לשיטה שאולה מחוק טאואיסטי ראשון במעלה המבליט את המושג "הרמוניה עם הטבע". מונח זה מייצג את סדר הדברים ביקום. הוא מקבל תוקף במיוחד בעידן המודרני בשל תחלואת הציבור כתוצאה ממה שמכונה - "קדמה" שהרחיקה אותנו מהטבע, בעיקר באקלים הפיזי החברתי והחוויתי שבו. ראה השימוש המוגזם במקרר, מזגן, כלי תחבורה, מחשב וכו.

שהייתי הארוכה ביפן נתנה בי את אותותיה והשפיעה עלי לחשוב בדומה לחשיבה המחייבת - סדר חוקיות מיון וקטלוג. כך החלה המציאות כולה להתגלם בעיני ב-  5 תהליכים המייצגים  5- עונות בטבע. כך איגדתי את כל סגנונות הצ'י קונג שהכרתי לתבנית של - 5 קטגוריות.  המחשבה הסינית מוצאת שבכל עונה חלה התרחשות אקלימית המשפיעה באופן מכריע על החי, הצומח ועלינו בני האדם. תובנה זו הניעה אותי ליצור עשרות סדרות במבנה של 5 תרגילים, המשקפים את הדגם של  "5 – היסודות" , שהם אבני היסוד של הרפואה הסינית. לדוגמה:  חמשת - העלים, הסמויים, היסודות, המעגלים, הניצנים הכדורים ועוד... המודל מראה באופן מעשי שלכל תנועה בצ'י קונג – יש זיקה למרידיאן לאיבר בגוף ולהיבטו הרגשי. כך נולד - מילון טיפולי תנועתי המשמש אותנו כיום ככלי תנועתי לטיפול במחלות הגוף והנפש כאחד.

 לימוד מעמיק אמון ותרגול של מודל זה חושף את סוד   "הצ'י קונג הטיפולי".  

תנועה בצ'י קונג

גופנו נרגע וחוזר למצב של ריפוי עצמי או וויסות עצמי או מה שאנו מכנים חילוף חומרים תקין. זהו תהליך בו הגוף מרפא את עצמו. אנו יוצאים למסע בו כל משתתף יחווה תהליך פנימי לתוכו, שם ימצא הבנה עמוקה על עצמו. תהליך זה נערך באחד המקומות השקטים בארץ על צוק בשפת הים הצלול מוקף בטבע רענן וקסום. באווירה ייחודית אקדמית עם תשומת לב אישית. למידע נוסף באתר המגמה:    

 

 

 

הלימודים בשנת 2021 מתחילים בתחילת השנה האקדמית  בימי שני

מהשעה 10:00 – 15:00

מאמרים רלוונטים נוספים

רגשות האש וביטוים ביחסים בין אישיים

21/04/2021

קרא עוד

צ'י קונג טיפולי לחולי סרטן

20/04/2021

קרא עוד

צ'י קונג למניעת אלימות בנוער

20/04/2021

קרא עוד

צ'י קונג ומעגל הבא גואה

20/04/2021

קרא עוד

מוסיקה וצ'י קונג

19/04/2021

קרא עוד

צ'י קונג- אתיקה מקצועית עם קולגות

20/04/2021

קרא עוד