דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

כיצד טיול עם מורה דרך יכול לחסוך זמן וכסף בטיול

מורה דרך הוא בל מקצוע אשר עבר הכשרה בתחום הדרכת טיולים. תפקידו של מורה הדרך הוא לשדרג את הטיול בחו"ל והוא עושה זאת בכמה אמצעים:

 

להגיע למקומות הכי מרתקים

אחד מהתפקידים של מורה הדרך הוא להוביל את הקבוצה למקומות הכי קסומים. המורה למד על המקום וכבר טייל בו ולכן הוא יכול להוביל את הקבוצה למקומות הכי מעניינים. המורה ינצל את כל הידע והניסיון שלו כדי לשדרג את הטיול כשרבים מופתעים שבסוף הטיול הם אפילו שילמו פחות ממה שהיו משלמים לבד וזאת למרות התוספת של המורה. כיוון שהמורה מכיר כל כך טוב את המקום הוא יודע איפה אפשר לחסוך ואיפה כדאי לבזבז יותר כסף.

 

לשמוע יותר על כל מקום

מטיילים אשר מבקשים להכיר את המקום שאליו הם נוסעים יכולים לעשות זאת באמצעות קריאה על המקום, יצירת קשר עם מקומיים והם יכולים לעשות זאת על ידי טיול עם מורה דרך. מורה דרך הוא אחד שכבר למד על המקום עצמו, שמע סיפורים ממקומיים והתפקיד שלו הוא בין היתר להעצים את החוויה. כדי להבין את המשמעות של מורה הדרך אפשר לנסות לעצום עיניים, לדמיין אזור מלא עתיקות ולחשוב כמה כיף זה לשמוע פרטים על המקום. ברור כי טיול במקומות קסומים שלא יודעים עליהם שום דבר לעולם לא יהיה מהנה כמו טיול במקומות אלו כשמבינים איפה מטיילים, איזו היסטוריה יש למקום ומה עבר עליו. מורה הדרך יכול לספר את סיפורים על המקום וגם לענות על שאלות המטיילים ולשדרג את החוויה על ידי מתן ידע וסיפורים על כל מקום בו מטיילים.

 

לחוות את המקום מזווית חדשה

התפקיד של מורה הדרך הוא לשדרג את חווית הטיול של המטיילים והוא יכול לעשות זאת בדרכים שונות כשאחת מהן הוא לגלות למטיילים את מה שהם עוד לא יודעים. כיוון שמורה הדרך מנוסה גם בהדרכה אך גם מכיר את המקום שאליו מגיעים טוב יותר מהמטיילים עצמם, הוא יכול להפגיש אותם עם חוויות שלא ציפו להן. למשל, כיוון שמורה הדרך כבר היה במקום, הוא יכול להכיר מסעדות מקומיות מיוחדות, מסעדות שלכאורה לא מיועדות לתיירים, אך בזכותו הקבוצה או המטיילים יגיעו אליה. מסעדה שכזו היא כמובן רק דוגמה (יכול להיות מפגש עם חנות מיוחדת, מפגש עם מקומיים, מסיבות, מופעי פולקלור ועוד), אך עבור המטיילים במקום מדובר בהזדמנות לחוות את המדינה שאליה הם מגיעים מזווית אחרת לגמרי.

 

המטרה של מורה הדרך היא לשדרג את החוויה

מטיילים רבים מתפלאים לגלות כי טיול עם מורה דרך הוא לאו דווקא טיול יקר יותר מאשר טיול רגיל לבד. כיוון שמורה הדרך מכיר את המקום שאליו נוסעים וכיוון שיש לו קשרים עם אנשי המקום, הוא יכול להשיג דווקא הנחה בכל מקום או לבחור את החלופה הזולה יותר לבילוי. מורה דרך יכול לעזור לארגן את כל שלבי הטיול ולארגן טיסה זולה, מקומות לינה זולים וגם לנצל את המחירים המוצעים לקבוצות בצורה טובה יותר. טיול עם מורה דרך יכול להביא יתרונות רבים לטיול ובניהם:

לפרטים נוספים על לימודי מורה דרך לחצו כאן >>

מאמרים רלוונטים נוספים

התפיסה ההומניסטית מול התפיסה הסמכותית

14/11/2012

קרא עוד

מיוחדות קוסמית

28/08/2013

קרא עוד

לימודי תיירות - מורי דרך

13/01/2016

קרא עוד

טיפולים נטורופתיים לילדים

10/09/2012

קרא עוד

האם הכול בראש? על שיפור ביכולות רצים בעקבות מתן זריקות פלסבו

30/11/2014

קרא עוד

איך עובדים ולומדים? טיפים לשילוב עבודה ולימודים

12/02/2014

קרא עוד