דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

ספורטון דצמבר 2016

מרוץ ע"ש עמיצור שפירא ז"ל ה - 43

מאת: ירדן הר לב

תיוג: ליגת המכללות אס"א, מרוצי שדה

ביום שלישי ה - 6.12.16, התקיים בפעם ה-43 ברציפות, מרוץ השדה המסורתי לזכר עמיצור שפירא ז"ל, שהיה מורה במכללה האקדמית בוינגייט, ויצא כמאמן אתלטיקה למשחקים האולימפיים במינכן 1972 על מנת להגשים את החלום האולימפי ולייצג את מדינת ישראל באירוע הספורט הגדול בתבל, המסמל בעבור האנושות - אחווה, שלום וידידות. מאירוע זה לא חזר - לאחר שנרצח בידי טרוריסטים יחד עם עוד עשרה ישראלים מהמשלחת.

הטקס לזכר י"א חללי מינכן נערך, כמידי שנה, בלובי המכללה בהנחייתו של ד"ר אברהם בן זקן - הרוח החיה בקיום המסורת המכובדת של ארגון המרוץ לזכרו של עמיצור שפירא ז"ל. בטקס השתתפו בני משפחתו של עמיצור שפירא ז"ל, אסתר רוט שחמורוב, מרים כץ סדרנסקי, גילי לוסטיג - מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל, אורי אפק, אפרים זינגר, גלעד ויינגרטן, ויקו חדד - יו"ר אס"א, הראל זילברמן - מזכ"ל אס"א, סטודנטים, סגל אקדמי ומנהלי של המכללה. בתום הטקס, הדליקה את הלפיד אסתר רוט שחמורוב, אצנית העבר ומבנות טיפוחיו של עמיצור, ונשאה אותו לנקודת הזינוק כשהיא מלווה ע"י ד"ר אברהם בן זקן, רמי גרסון ועוד עשרות רצים ורצות שהגיעו לחלוק כבוד למאמנה.

במקצה התחרותי בדירוג אישי גברים של המכללה האקדמית בוינגייט, במקום הראשון בתוצאה 00:15:07 הגיע סטודנט שנה ג', מוקט פטנה. מספר שניות אחריו בתוצאה 00:15:22 הגיע סטודנט שנה ד', אגז' גואדה, ובמקום השלישי, בתוצאה 00:16:10 הגיע סטודנט ממסלול הכשרת אקדמאים, יוסף ימהרן.

בדירוג אישי נשים של המכללה האקדמית בוינגייט, במקום הראשון בתוצאה 00:18:47 הגיעה סטודנטית שנה ג', אירנה אור-קונובלוב. במקום השני בתוצאה 00:19:14 הגיעה סטודנטית שנה ג', ראונק עטילה, ובמקום השלישי סיימה סטודנטית שנה ב', פאני ביסרון בתוצאה 00:19:38.

לקריאה לחצו כאן


ליגות אס"א במרוצי שדה

הילה חשאי

תיוג: ליגות אס"א, מרוצי שדה

באליפות ישראל בחצי מרתון, שהתקיימה במסגרת מרוץ עמק המעיינות, בתאריך ה-2.12.16

במרוץ 15 ק"מ גברים זכו סטודנטים מהמכללה האקדמית בוינגייט במקומות הבאים:

אגז' גואדה , מקום 3, 1:08:53 שע'; אמיר רמון, מקום 9, 1:12:09 שע'; גזאצ'ו פנטה, מקום 19, 1:16:32 שע'

במרוץ 15 ק"מ נשים, זכתה הסטודנטית: ריקי סלם, במקום 3, 1:22:54 שע'; ובמרוץ 6 ק"מ נשים זכתה רוני גדיש, במקום 1, 00:24:21 דק'

במרוץ עמק חפר, שהתקיים בתאריך ה-23.12.16

במסלול ל-10 ק"מ נשים – זכתה הסטודנטית ריקי סלם, במקום 1 , בתוצאה 0:39:32 דק'

במסלול 5 ק"מ נשים- זכתה המרצה מהמכללה ד"ר נועה חורש, במקום 3 בקטגוריה (מקום 11 כללי), בתוצאה 0:23:34 דק'

במרוץ הוד השרון, שהתקיים באותו יום ה-23.12.16

במרוץ 10 ק"מ נשים – זכתה הסטודנטית ראונק עטילה , במקום 1 , בתוצאה 0:39:46 דק'

במרוץ 5 ק"מ נשים – זכתה הסטודנטית אלין וינוגרצקי, במקום 1 , בתוצאה 0:19:37 דק'


אליפות אס"א בכדורעף אולמות

מאת: עומרי בן פורת, מאמן כדורעף נשים וגברים

תיוג: כדורעף אולמות, אליפות אס"א

בתאריכים ה-12.12.16 וה-19.12.16 נערכה באוניברסיטת חיפה אליפות אס"א הבינלאומית בכדורעף אולמות נשים ​ו​גברים.

נבחרת הנשים של המכללה האקדמית בוינגייט שמרה על הישג הבכורה גם השנה וזכתה במקום הראשון. נבחרת הגברים של המכללה סיימה את הטורניר, במקום השלישי בבית.

ביום המשחקים הראשון יצאה קבוצת הגברים של המכללה האקדמית בוינגייט ליום משחקים כשהיא מוצבת בבית עם: מכללת רופין, אוניברסיטת בין גוריון - האלופה אשתקד, והאוניברסיטה העברית בירושלים. המשחק הראשון נגד מכללת רופין היה צמוד מאוד ונגמר בתוצאה 2-1 למכללת רופין, כשהמערכה האחרונה נגמרה 15-13.

לקריאה לחצו כאן


ליגת אס"א בכדורסל גברים

מאת: חיים מנחם, מאמן נבחרת המכללה בכדורסל גברים

תיוג: ליגת המכללות אס"א, כדורסל גברים

במשחק שנערך ביום חמישי ה-1.12.16, במסגרת ליגת המכללות של נבחרות אס"א ניצחה הנבחרת של המכללה האקדמית בוינגייט את נבחרת מכללת סמי שמעון מאשדוד בתוצאה 33-88. המשחק התנהל בשליטה מוחלטת של נבחרת המכללה, כבר מראשית המשחק - ולבסוף שחקני נבחרת המכללה האקדמית בוינגייט מנצחים במחזור הראשון של הליגה.

קלעו במשחק:

דן רפאל- 30 נקודות, גיא וייס- 12 נקודות, נאור אדרעי ואלעד אלבוים-  9 נקודות כ"א, עומרי אלעזר- 8 נקודות, שאוקי חמאדן- 6 נקודות, דן אביב-5 נקודות, עמיחי כהן – 4 נקודות, עמית מור- 3 נקודות, שני יונה- 2 נקודות.

תודה לסגל השחקנים:  דן אביב, דן רפאל, עומרי אלעזר , גיא וייס, אלעד אלבוים, שני יונה, עמיחי כהן, נאור אדרעי, שאוקי חמאדן, גיל ביגון, גל בן טובים, עמית מור, מחמוד זמירו, סרגיי מסנקו, מחמוד היבי, אחמד חיגאז'

לקריאה לחצו כאן


ליגת אס"א בכדורגל נשים

מאת: ניב אלברט, מאמן נבחרת המכללה בכדורגל נשים

תיוג: ליגת המכללות אס"א, כדורגל נשים

בתאריך ה-18.12.16 התקיים טורניר הכדורגל בשלב הבתים, המטרה שהוגדרה היתה לעבור את שלב הבתים ולהעפיל לחצי הגמר.

למרות מאבקים קשים מול שחקניות נבחרת רופין ונבחרת המכללה למנהל, הצליחו שחקניות נבחרת המכללה האקדמית בוינגייט לעלות לחצי הגמר מהמקום השני, בזכות רוח לחימה ומוטיבציה גבוהה.

בשלב חצי הגמר הגיעו שחקניות הנבחרת עם אמונה ביכולת של הקבוצה, למרות זאת לאחר הבקעת גול אחד של הקבוצה היריבה, לא הצליחו השחקניות של הנבחרת להבקיע לקבוצה היריבה, וכתוצאה מכך נחלו הפסד 1-0 בחצי הגמר.

כמאמן הנבחרת יצאתי מרוצה מהיכולת הגבוהה שהשחקניות הציגו. נהניתי לראות את הלחימה על כל כדור ואת המוטיבציה הגדולה של השחקניות לייצג את המכללה האקדמית בוינגייט בכבוד.

העיניים שלנו נשואות כבר לטורניר הבא ואנחנו נעבוד קשה כדי להביא אז את הגביע.

תודה לשחקניות הנבחרת: ריקי לוי, הדס אלליף, ענבל כהן, לינוי מעודה, סואר עליאן, דור שלומי, רעות קאופמן, הדר פוניס, יסמין רובין, עדן מדארוה, זוהר פופל, ורד מור חיים, רינת תמם.


ליגת אס"א בכדורגל גברים

מאת: הרן אלגרישי, מאמן ושחקן נבחרת המכללה בכדורגל גברים

תיוג: ליגת המכללות אס"א, כדורגל גברים

קבוצת אס"א כדורגל בנים נבנתה השנה על מנת להנחיל דרך של מחויבות, רצון והתמדה, תוך התנדבות מוחלטת מצד השחקנים ושאר האנשים שלוקחים חלק בקבוצה. אך קודם כל דגש על הדרך לפני התוצאות.

לפני שאנחנו שחקני כדורגל או מאמנים, אנחנו סטודנטים להוראה ולפני זה גם בני אדם. לנו, המאמנים, חשובה קודם כל הדרך לפני המטרה, האישיות לפני הכישרון, והאופי לפני היכולת.

לאחר שלמעלה מ-70 נבחנים השתתפו במיונים, התאמצו והזיעו על המגרש כדיי להתברג בקבוצה נבנה סגל בן חמישה עשר שחקנים, המשלב שחקנים מכל שנות הלימוד. בנבחרת ישנם שחקנים מהנבחרת של שנה שעברה, המשתפים פעולה עם שחקנים חדשים שהרשימו את צוות המאמנים במיונים השנה.

צוות המאמנים השנה מורכב משלושה שחקנים מהנבחרת של שנה שעברה שבתום העונה החולפת החליטו להגיש מועמדות לאימון הנבחרת ולחולל שינוי.

המאמן הראשי הרן אלגרישי ושני עוזרי המאמן אלירן פנספורקר ובן אניסימוב משמשים גם כשחקנים פעילים בקבוצה במהלך האימונים והמשחקים.

במחזור הראשון פגשה הנבחרת במשחק חוץ את נבחרת הטכניון, קבוצה מצוינת שאותה לא הצלחנו לנצח ולו פעם אחת בעונה הקודמת. אך הפעם, חזרנו עם ניצחון ענק 4-3 לאחר משחק הקרבה והמון אופי מצד שחקני הנבחרת שלנו שכלל חזרה פעמיים מפיגור.

בטורניר הדשא הלך מעט פחות טוב. ניצחון על נבחרת הבינתחומי ושני הפסדים לאוהלו ולאוניברסיטת חיפה למרות הפגנת יכולת טובה יותר מהקבוצות היריבות, אשר לא הספיקו לנו בשביל לעלות משלב הבתים.

אנו רוצים להגיד תודה לכל מי שהשתתף במיונים והקדיש מזמנו בשביל להגיע ולהיבחן, ותודה לשחקני הנבחרת: הרן אלגרישי, אלירן פנספורקר, יועד אברג'יל, גל בר נוי, אור פלד, אליא רחאל, גסאן אלחזאן, באהא יאסין, יובל גבאי, דודו בן חמו, מוחמד ג'ברין, רון שלמה, קובי בדש, חן שלומי, בן אנסימוב.

מאמרים רלוונטים נוספים

ספורטון דצמבר 2016

01/01/2017

קרא עוד

המשך קריאה - אליפות אס"א בכדורעף אולמות- גברים ונשים

22/07/2018

קרא עוד

המשך קריאה - מרוץ ע"ש עמיצור שפירא ז"ל ה - 43

22/07/2018

קרא עוד

המשך קריאה - משחקי ליגת כדורסל גברים

22/07/2018

קרא עוד