חיפוש סגור

| | 29/06/2021

סוף למחלוקת הקרקעות על גבעת מכון וינגייט

הסכם היסטורי להסדרת קרקעות בין מכון וינגייט לבין המכללה האקדמית בוינגייט נחתם בטקס בנוכחות מנכ"ל משרד התרבות והספורט רז פרויליך

מנכ"ל משרד הספורט, רז פרויליך:

"אני שמח על כך שהצלחנו להביא להסכם היסטורי להסדרת הקרקעות בוינגייט והסדרת התהליכים אל מול המכללה האקדמית בוינגייט. ההסכם יחזק את הספורט הישראלי ויקדם את וינגיט כבית הלאומי של הספורט בישראל. אני מודה על שיתוף הפעולה של הצדדים תוך תודה מיוחדת לעובד יחזקאל ויקי אנוך יושבי הראש של הגופים ולצוותים שלהם, תוך תקווה לשיתופי פעולה נוספים"
*****

נחתכם הסכם היסטורי להסדרת קרקעות בין מכון וינגייט לבין המכללה האקדמית בוינגייט. טקס החתימה נערך בנוכחות מנכ"ל משרד התרבות והספורט רז פרויליך, יו"ר תאגיד מכון וינגייט יקי אנוך, מנכ"ל מכון וינגייט שי אברהמי, יו"ר המכללה האקדמית בוינגייט עובד יחזקאל,  נשיא המכללה האקדמית בוינגייט פרופ' רוני לידור, מנכ"ל המכללה האקדמית בוינגייט שלמה בן-גל וסמנכ"ל תקציב תכנון ואסטרטגיה במשרד הספורט גיא אטיאס.

ההסדר שנחתם הביא לסיומה של מחלוקת רבת שנים על זכויות השימוש במקרקעין של גבעת המכון. בהתאם להסכם, לרשות המכון יועמדו שטחים בהיקף של 405 דונם, ואילו למכללה יוקצה שטח בהיקף כולל של 20 דונם, לטובת פעילות המכללה להוראה והכשרה בתחומי הספורט והחינוך הגופני.

בעקבות ההסכם צפויה תנופת בנייה הן של מתקני ספורט והן של מתקני הוראה בשטח המכון והמכללה שצמחה והתפתחה בשנים האחרונות מבחינה מחקרית ומבחינת מספר הסטודנטים שלומדים בה. המכללה האקדמית בוינגייט היא המוסד המרכזי  להסמכת מורים לחינוך גופני והיא מכשירה למעלה מ-75% מהמורים והמורות במדינת ישראל.

כמו כן, הוסכם על הקמת מבנה מעונות משותף בן 400 מיטות במכון, מתוכם 200 מיטות ישמשו לסטודנטים של המכללה ו-200 למגורי ספורטאים במכון וינגייט.

ההסדר גובש בסיוע ובהנחייתו של מנכ"ל משרד התרבות והספורט רז פרויליך, ויושבי ראש וועדות הכספים בדירקטוריונים של המכללה ומכון וינגייט נחמיה קינד וגיא אטיאס, והגיע לכלל הסכם בין מנכ"ל מכון וינגייט שי אברהמי, ומנכ"ל המכללה האקדמית בוינגייט שלמה בן-גל בסיוע עו"ד גל שני ממשרד יוסי לוי ועו"ד לאה קלנר ממשרד אבימור-שדמי.

 

יקי אנוך, יו"ר תאגיד מכון וינגייט:

"ההסכם שנחתם היום הוא צעד משמעותי בקידום מכון וינגייט כמרכז המצוינות והספורט של ישראל. אני שמח שהגענו להבנות עם המכללה, וכי המקרקעין שהוקצו למכון בחוק וינגייט, יאפשרו את הקמת המתקנים הדרושים לתכנית האב של המכון"
*****

עובד יחזקאל יו"ר דירקטוריון המכללה האקדמית בוינגייט:

"אנו רואים בהסכם זה בין המכללה האקדמית בוינגייט לבין המכון מדרגה ראשונה לשותפויות רבות ומוצלחות גם בעתיד. הפעילות של הצדדים בחינוך ובספורט הינה בעלת ערך עליון עבורנו ועבור ילדנו. אני מאחל לכולנו שנמצא הרבה סיבות נוספות כדי לחזק את אורח החיים הבריא, ההישגיות הספורטיבית והחינוך הגופני בישראל".

*****

שי אברהמי, מנכ"ל מכון וינגייט:

"אני שמח שעלה בידנו להגיע להסכמות הדדיות ולמצוא פתרון בעניין הקרקעות בגבעת המכון, לאחר מחלוקת בת עשרות שנים. אני מודה למנכ"ל משרד התרבות והספורט וליושב ראש ועדת הכספים של המכון שסייעו בגיבוש ההסכם"
*****

פרופ' רוני לידור נשיא המכללה האקדמית בוינגייט:

"אני רוצה לברך על ההסכם. ההסכם מבטיח את פעילות המכללה האקדמית בוינגייט לעתיד הקרוב והרחוק ויאפשר למכללה להתפתח אקדמית, מחקרית ומקצועית. ההסכם פותח אופק חדש לשיתופי פעולה בתחומי הספורט, החינוך הגופני והבריאות במדינת ישראל".

מכון וינגייט-המכללה האקדמית בוינגייט

מאמרים רלוונטים נוספים

יום פתוח התוכנית התלת שנתית להכשרת מטפלים באמצעות תנועה ואומנות

20/01/2022

קרא עוד

חולמים לעבוד עם ילדים?

15/11/2021

קרא עוד

פרופסור סימה זך המכללה האקדמית בוינגייט - קלאסיקו - איך משחקים כדורגל בלי קהל?

27/10/2020

קרא עוד

יעוץ פסיכולוג לסטודנטים

21/11/2018

יעוץ פסיכולוגי לסטודנטים

קרא עוד

מבחר מספרי הלימוד

02/04/2020

קרא עוד

הלוואות קרן שכ"ל מסייעת לסטודנטים בהסדרי שכר הלימוד

26/11/2018

קרא עוד