חיפוש סגור
מתעניינים בלימודים?
שיטת 12 הצעדים – הגישה הרוחנית לטיפול בהתמכרויות

שיטת 12 הצעדים – הגישה הרוחנית לטיפול בהתמכרויות

רקע שיטת 12 הצעדים – הגישה הרוחנית לטיפול בהתמכרויות

בבסיס תוכנית 12 הצעדים ניצבת ההתמודדות עם מחלת ההתמכרות, הנתפסת כמחלה כרונית עם תסמינים של חוסר תפקוד, ריקנות, בדידות ותחושת חוסר משמעות. אולם אף שזו מחלה כרונית וקטלנית, יש לה תרופה, וישנה תקווה להחלמה מלאה. תהליך ההחלמה כרוך בעבודה מקבילה על הגוף, על הרוח ועל הנפש; על הקוגניציה (מחשבות), על ההיבטים הפיזיים של הטראומה ועל ההתנהגות.

זהו תהליך מופלא שבו נגיע יחד לתובנות, למודעות. נבין מהו הריק, החור השחור; מהו אותו "חסר" שההתמכרות מנסה "למלא", וזה מה שיאפשר לנו להישאר ולהתמיד בדרך מבוקרת עד ליציאה מההתמכרות.

מטרת הקורס שיטת 12 הצעדים – הגישה הרוחנית לטיפול בהתמכרויות:

היכרות עם תוכנית 12 הצעדים, תוכנית בין-לאומית אשר יעילותה הוכחה באין-ספור מצבי חיים. אפשרות ליישם את שיטת קורס 12 הצעדים בחיים האישיים והמקצועיים מתאימה לכולם,  ומאפשרת להגיע לצמיחה בעזרת יישום העקרונות הרוחניים של התוכנית. קבלת כלים ומיומנויות להתערבות ולייעוץ במקרים של התמכרות ולהפרעות התנהגות ואישיות נלוות.

מרכז הקורס:

ד"ר אברהם מזרחי Ph.D. – בעל תואר דוקטור בפסיכולוגיה ופילוסופיה, עובד סוציאלי קליני ופסיכותרפיסט. מייסד מכללת טאותרפיה. ניסיון חייו ושנים רבות של לימודים ועבודה עם מכורים הביאו אותו לחבר בין העולמות של הפסיכולוגיה המערבית, שיטת 12 הצעדים, בודהיזם ומדיטציה, ולפתח את שיטת הטאותרפיה.

היקף הלימודים:

90 שעות אקדמיות. 15 מפגשים בני 6 שעות אקדמיות כל אחד.

תוכנית הלימודים:

ההיסטוריה של שיטת 12 הצעדים; מקורות ורקע כללי; הכללת התוכנית כשיטת טיפול מקצועית למגוון תופעות והפרעות; שפת התוכנית כשפה טיפולית; "ארגז הכלים" של התוכנית וערכיה המיוחדים; לימוד פרטני של הצעדים; סדנה ליישום מקצועי של התוכנית ולליווי היישום; תרגול עצמי במפגשים וביניהם.

תעודות:

לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודת "הכשרה בשיטת 12 הצעדים" מטעםMedi Win  – בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט ומכללת טאותרפיה.