חיפוש סגור

| | 21/04/2021

הליכה נורדית

מאמר זה נכתב על ידי חיים גולן

הליכה נורדית היא הליכה עם מקלות הליכה מתוכננות במיוחד לספורט זה. מקלות הליכה אלה מאפשרות להולך להשתמש בעד 90% משרירי הגוף - וכל זה בפעילות ספורטיבית אחת. הליכה מסוג זה מתאימה לכל סוגי המשטח- שבילים בהרים, חוף הים, שדות ודיונות חוליות. הליכה נורדית היא הליכה רגילה אבל ביעילות של עד 40% יותר בגלל השימוש במקלות ההליכה המיוחדים. היעילות הנוספת גורמת לשריפת קלוריות עבור אותו מאמץ הליכה. הליכה נורדית היא דרך נהדרת לצאת להליכה גם בשכונה הקרובה וגם בהרים. הליכה נורדית מצוינת לשחרור מתח בשרירי הצואר והכתפיים, ונמצאה כעוזרת לבעיות גב.

מקלות הליכה

 

 

 

 

 

 

 

 

הליכה עם זוג המקלות היא דרך מתוחכמת לאנשים המעונינים בפעילות גופנית, עם יתרונות בריאותיים מקסימליים משולבים בהנאה ונוחות. לא צריך להיות מנוי בשום מועדון בריאות, קחו את המקלות וצא לדרך. הליכה נורדית נפוצה מאוד באירופה: בפינלנד (שם נולדה), גרמניה, אנגליה ועוד. בארצות אלה ישנם עכשיו מדריכים מוסמכים המלמדים את התנועות הנכונות כדי להשיג את מירב התועלת מסוג פעילות זה.

הליכה נורדית בשלג

 

 

 

 

 

 

 

 

הליכה נורדית מתאימה לכל אחד בכל תקופות השנה כולל חורף ( שלג בפינלנד...). הליכה זו מעלה את שריפת הקלוריות בגלל מספר השרירים הנוסף המעורבים בפעילות הגופנית, מאמנת את כל הגוף ומקלה על המפרקים בגלל אופן חלוקת המאמץ בין הרגליים לידיים. הליכה אינטנסיבית זאת מקטינה את העומס על הלב ומגדילה את צריכת החמצן. מקלות ההליכה בעלות התיכנון המיוחד הם הסיבה העיקרית שבזמן ההליכה אתה מפעיל בנוסף לרגליים גם את החלק העליון של הגוף וגם הזרועות. הליכה נורדית היא הספורט המושלם לכל הגילים ולכל גובה ההולכים (אורך המקל ניתן לכיוון), וניתנת לעשיה בכל מקום ובכל זמן.

יתרונות נוספים לסוג הליכה זה: מחזק את העצמות, נלחם בתופעות אוסטאופרוסיס, ומקטין את המתח בצואר ובכתפיים. יתרון חשוב הוא שהשימוש במקלות מקטין את הלחץ על הברכיים ועל חלק הגוף התחתון, ולכן הוא מומלץ גם על ידי פיזיוטרפיסטים. עצם ההליכה הינו ספורט לשעות הפנאי באויר הפתוח עם פעילות במקצב הרמוני ואחיד ומאפשר הפעלה של כל שרירי הגוף.

לסיכום: הליכה נורדית היא פעילות גופנית עם יתרונות רבים גם לאדם הבריא השואף לפעילות גופנית נמרצת במיוחד ל-לב וריאה, וגם לאדם עם מגבלות גופניות.

כמה הערות אישיות כמי שהולך הליכה נורדית : למי שאין לו מדריך, יש ביוטיוב הדגמה מלאה איך להתחיל ללכת, איך להשתמש במקלות ההליכה ותרגילים נוספים. מקלות הליכה ניתן למצוא באתר EBAY. 

סרטון - לימוד הטכניקה הבסיסית

סרטון - איך לבחור מקלות?

הליכה נורדית בים

מאמרים רלוונטים נוספים

תרגיל חשיפה דוח נגישות

20/04/2021

קרא עוד

שינוי תבנית תנועתית על פי הגישה האקולוגית-דינמית: יישומים בהוראת מיומנויות מוטוריות יסודיות ופעילות גופנית מותאמת

20/04/2021

קרא עוד

גורמים המפעילים פעילות גופנית מותאמת

08/04/2021

קרא עוד

מה זה הידרותרפיה?

20/04/2021

קרא עוד

ספורט בגיל 60+

22/04/2021

קרא עוד

אימון חונכים עמיתים (Peer Tutors)

08/04/2021

קרא עוד