דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

| | 29/04/2021

תרגילים מתאימים לאנשים עם לקות לבבית

המחבר

מצב פגיעה

סוגי פעילות

משימות/פעילות

התאמת ציוד עזר

התאמת סביבה

התאמת הוראות

התאמת חוקים

התאמת משימה

רינה אלחנטי לקות לבבית התעמלות גלגול לפנים     לא לעצור נשימה.    
רינה אלחנטי לקות לבבית משחקי כדור תפיסה חשוב שיהיה בסביבת הפעילות מכשיר דפיברילטור ואמצעים אחרים לטיפול במצבי חירום. כמו כן ניתן לשקול שימוש בכדורים רכים ולא כואבים כמו כדורי פלסטיק גדולים. חשוב שיהיה בסביבת פעילות של קבוצה עם חולים קרדיאליים רופא. רצוי להמנע ממסירות מתפיסת כדורים הנזרקים בחוזקה ובפיתאומיות. יש להדריך בהתאם את חברי הקבוצה.   כדי למנוע עומס חזי ניתן לקבוע כללים שהתפיסה תתבצע רק לאחר קפיצת הכדור על הרצפה.
רינה אלחנטי לקות לבבית משחקי כדור מסירת חזה לא נדרשות התאמות מיוחדות. לא נדרשות התאמות מיוחדות. לא נדרשות התאמות מיוחדות.   לא נדרשות התאמות מיוחדות.
רינה אלחנטי לקות לבבית ניידות עצמית ריצה מכשיר למדידת דופק. לדוג', מכשיר פולר. יש לודא קיום תקשורת מידית לרופא כגון שח"ל/נטלי, או רופא בטווח קריאה. יש להקפיד על רמת דופק תת-מרבית 50% ולכל היותר 60% מדופק מרבי, או בהתאם להנחיות רופא.   העלאת עומס חייבת להיות הדרגתית ומחייבת בדיקת דופק.
רינה אלחנטי לקות לבבית פעילות במים שחיית חזה מד דופק פולר כדי לנטר דופק יש להימנע מחום מים גבוה או נמוך מדי ולהתייצב על 28 - 30 מעלות.      
רינה אלחנטי לקות לבבית פעילות בפנאי מחול   יש להמנע מסביבה של מים חמים או קרים במיוחד. רצוי להקפיד על 29 - 30 מעלות.     מומלץ להשתמש במכשיר פולר למדידת דופק בזמן אימון.

מאמרים רלוונטים נוספים

תרגילים מתאימים למצב פגיעה ברגל אחת

28/04/2021

קרא עוד

תרגילים מתאימים לאנשים על הרצף האוטיסטי (ASD / PDD)

28/04/2021

קרא עוד

תרגילים מתאימים לאנשים עם לקות קשב (ADD / ADHD)

29/04/2021

קרא עוד

תרגילים מתאימים לאנשים עם לקות קואורדינציה - מסורבלות

29/04/2021

קרא עוד

תרגילים מתאימים לאנשים עם לקות ראייה

29/04/2021

קרא עוד

תרגילים מתאימים למצב פגיעה בשתי ידיים

29/04/2021

קרא עוד