דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

| | 19/12/2021

ערבית מדוברת

רקע

מעל 95% מהיהודים בישראל לא יודעים לתקשר בערבית. למרות שהערבית היא חלק בלתי נפרד מהמרחב שאנחנו חיים בו, היא מהווה שפת אם עבור 22% מהאוכלוסייה, וגם למרבית מהיהודים בישראל, יוצאי מדינות ערב, ישנו חיבור תרבותי והיסטורי אליה. זה לא מקרי, המענים הניתנים במערכת החינוך ללימוד השפה מוגבלים ומתמקדים בערבית ספרותית בלבד, וכך החיבור אל השפה נשחק עם השנים.

הקורס של מדרסה, והמיזם כולו, נולדו בדיוק בשביל זה. לתת לכל אחד ואחת את ההזדמנות ללמוד לתקשר - בערבית מדוברת, ולכולנו את האפשרות לחיות בחברה קצת פחות מנוכרת וקצת יותר מתקשרת.

בסוף הקורס כל תלמיד ותלמידה יכירו את העולם העשיר של השפה הערבית, ידעו לנהל שיחה בסיסית בנושאים יומיומיים שונים, ויכירו את המילים והתופעות הדקדוקיות הכי חשובות בשפה.

הקורס נועד בשביל מי שלומד תוך כדי תנועה. סרטונים קצרים, תרגילי שמע, משחקים ועוד. אבל כולנו יודעים שבשביל להפנים שפה צריך גם להתמיד, וגם לתרגל. בשביל זה בדיוק טיפחנו בשנים האחרונות את הקהילה הלומדת של מדרסה, הכוללת עשרות אלפי אנשים שמתרגלים יום יום באתר, ברשתות החברתיות ובמפגשים קהילתיים מקומיים.

סגל המגמה

אורי יורוביץ

courses@madrasafree.com

מדרסה לומדים לתקשר

הקורס מיועד

מיועד לעובדי המכללה  בלבד

תכנית הלימודים

ערבית ספרותית א מול ערבית מדוברת, עיצורים ותנועות, שיחת הכרות, יחיד רבים, שמות תואר, אותיות השמש, שיחה במסעדה פעלים, שיחה בתחנת אוטובוס, פעילים ראשונים, שלילה בערבית, פעלים נוספים.

היקף הלימודים

היקף 46 שעות (24 שעות פרונטליות בכיתה + 22 שעות לימוד עצמי).

12 מפגשים פרונטליים ו 11 שעורים של למידה עצמית.

למה אצלנו

מדרסה הוא ארגון חברתי ללימוד ערבית מדוברת בחינם דרך כלים טכנולוגיים ולמידה קהילתית.

מעל 75,000 תלמידים רשומים לומדים לתקשר דרך שילוב בין קורסים מקוונים חינמיים, תכנים מגוונים בערוצי ניו מדיה שונים, וקבוצות תרגול ושיח ברחבי הארץ. במקביל לפעילות מול הקהל הרחב, הארגון יוצר ומקיים שיתופי פעולה אסטרטגיים רבים המבוססים על קורסים היברידיים, סדנאות והרצאות, במטרה להנכיח ולהגדיל את ידיעת הערבית בזירות המרכזיות של החברה.

המטרה שלנו היא לחבר בין הקבוצות השונות בחברה הישראלית.

הערבית מהווה למעשה מכנה משותף רחב הרבה יותר משנהוג לחשוב:  היא שפת אם עבור 22% מהאוכלוסייה; לרבים מהיהודים בישראל ישנו חיבור משפחתי, תרבותי והיסטורי אליה; היא השפה הרשמית של 24 מדינות סביבנו והדמיון בינה לבין עברית מדהים. עם זאת, הרוב המוחלט של היהודים בישראל (95%!) לא דובר את השפה והחיבור אליה נשחק עם השנים

הקהילה העצומה והמגוונת של מדרסה היא הלב של הארגון

הן בפן הפדגוגי - דרך תרגול ולימוד משותפים, והן בפן החברתי – בהשתתפות בפעילות ויצירת המומנטום שמניע את המהלך החברתי הרחב: 75,000 התלמידים - חילונים ודתיים, אשכנזים ומזרחים,  גברים ונשים, מכל קצוות הקשת הפוליטית ובכל הגילאים. 250,000 אנשים שונים מקבלים את התכנים היומיומיים שלנו בעמוד הפייסבוק מדי חודש, ועשרות אלפים מנויים לערוצי למידה רבים אחרים. 

המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) הנו מוסד מוכר להשכלה גבוהה. הלימודים בקמפוס מעניקים הכשרה אקדמית המשולבת בהכשרות מקצועיות בתחומי התנועה, האימון, השיקום, הספורט וההוראה. הלימודים בקמפוס וינגייט הם חוויה אקדמית ומקצועית. פעולות חברה ותרבות, אירועים חגיגיים וטקסים בעלי אופי חינוכי ולאומי הם חלק בלתי נפרד מחיי הקמפוס.

מקום הלימודים

תחילת הקורס: 23.2.22

המכללה האקדמית בוינגייט בימי ד' בשעות : 16:00 – 17:30

*הקורס מיועד לעובדים ולמרצים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)