חיפוש סגור

שייקה הוצלר - קורות חיים בעברית

פרופסור ישעיהו הוצלר- תקציר קורות חיים 2012

ד"ר הוצלר רכש את השכלתו האקדמית בתואר הראשון במכללה שבמכון וינגייט ובתארים מתקדמים באוניברסיטת היידלברג בגרמניה. הוא משמש מרצה מבוקש בארץ ובעולם והוזמן להרצאות במסגרת כנסים בינלאומיים בתחומי הפעילות הגופנית המותאמת, וספורט הנכים במקומות רבים באירופה, וכן בברזיל, סין והודו.
ד"ר הוצלר בעל מינוי בדרגת מרצה בכיר במכללה לחינוך גופני ולמדעי הספורט במכון וינגייט בתחומי אבחון מוטורי, בקרה מוטורית, העצמה פסיכו-חברתית ופעילות גופנית מותאמת.
בשנת 1987  הקים ד"ר הוצלר במכללה בוינגייט את המגמה לחינוך גופני שיקומי ולספורט נכים, כדי להכשיר אנשי מקצוע להתאמת פעילות גופנית עבור בעלי נכויות גופנית ואחרות, וכן לשילוב בעלי צרכים מיוחדים במערכת החינוך והפנאי. בנוסף, שמש ד"ר הוצלר כמרצה מן החוץ ופרופסור אורח בתוכניות אקדמיות שונות לרבות במכללת אריאל בחוג לפיזיותרפיה, באוניבריסטת תל אביב בלימודי התעודה ברפואת ספורט, בתוכנית האקדמית הבינלאומית    Erasmus Mundus המשותפת לאוניבריסטאות בבלגיה, צ'כיה, נורבגיה ואירלנד לתואר שני בפעילות גופנית מותאמת. כמו וכן שימש ד"ר הוצלר יועץ בכיר לפיתוח מודלים שונים של הכשרה מקצועית במסגרת התוכנית הבינאירופאית לפעילות גופנית מותאמת THENAPA, ותרם רבות להפקת התקליטור ADAPAT שתורגם לשפות אירופאיות רבות.
בתחום היישומי, ד"ר הוצלר פעיל שנים רבות במסגרת הייעוץ והפיתוח הארגוני במרכז הספורט לנכים ברמת גן, שם הקים פרויקטים רבים בתחום השירותים לאנשים עם מוגבלות, כגון (א) פעילות גופנית מכלילה (משולבת) של בני נוער עם מוגבלות בקהילה, (ב) מרכז ללמידה עצמית והעצמה שהפגיש מאות אנשי מקצוע ואלפי צעירים עם הקשיים ויכולות ההתמודדות של אנשים עם מוגבלות, ו(ג) את פרויקט הסל-גל במסגרתו הוקמו קבוצות כדור סל בכיסא גלגלים משותפות לבני נוער עם וללא מוגבלות.
            ד"ר הוצלר פרסם מעל 60 מאמרים בכתבי עת מדעיים בארץ ובעולם, ברובם בכתבי עת רפואיים בינלאומיים. כמו כן הוא פרסם מספר ספרים בעברית, הקים וערך אתרי אינטרנט מקצועיים, והיה שותף בכתיבת פרקים בספרי מחקר ועיון בינלאומיים בתחום הפעילת הגופנית המותאמת ובהם פרק בספר של הארגון הפרלימפי העולמי על אימון ספורטאים פרלימפיים. במהלך השנים ד"ר הוצלר עסק בחתך רחב של אוכלוסיות עם מוגבלות לרבות מוגבלויות גופניות כגון נפגעי חוט שדרה, שיתוק מוחי, אירוע מוחי, מוגבלויות בבריאות הנפש, אוטיזם, מוגבלות אינטלקטואלית, וכן פיתח מודלים גנריים לפרקטיקה של התאמה בפעילות גופנית ושל יישום עדויות מחקריות במהלך תהליך קבלת החלטות מקצועי.
            בנוסף, הוא היה מעורב מאוד בהקמה וניהול של ארגונים מקצועיים בארץ ובעולם, ושרת כיו"ר הראשון של  הארגון הישראלי לספורט טיפולי, ולאחר מהן בוועד המנהל של  הארגון הישראלי להידרותרפיה. בין השנים 2007 - 2011 הוא כיהן כנשיא הארגון הבינלאומי לפעילות גופנית מותאמת IFAPA.

מאמרים רלוונטים נוספים

שייקה הוצלר - קורות חיים בעברית

11/07/2012

קרא עוד

שייקה הוצלר מאמרים לציטוט

11/07/2012

קרא עוד

צוות המרצים

24/09/2012

קרא עוד