דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

משולחן העריכה

לכל קוראינו שלום רב,

הגיליון מגוון ומרתק, ופורס שלל נושאים הקשורים לתחומי הדעת הנלמדים במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט). במדור ה"לקסיקון" הוותיק שלנו, הפותח את הגיליון, הנהרה של תיאום תנועה (קואורדינציה מוטורית) לסוגיו. בהקשר הפדגוגי, ניתן למצוא דיון ועצות העוסקים בחשיבות ההיבט החינוכי באימון הכדורגל. בהקשר של הספורט ההישגי, מוצג ניתוח של הישגי שחיינים במשחקים האולימפיים שהתקיימו בטוקיו 2020, וכן נייר עמדה המציג אפשרויות להתמודדות עם הדרישות התובעניות בספורט המקצועני וההישגי.

בהמשך, מחקר העוסק בשינויים מבניים בגפיים התחתונים תוך השוואה בין ילדים הסובלים מהשמנה לבין ילדים במשקל תקין, וסקירת ספרות מקיפה העוסקת ביישום מודל הכיתה ההפוכה בשיעורי החינוך הגופני. לסיום, שמחים להפנות את תשומת לבכם לשני ספרים שראו אור לאחורה – הראשון עוסק במרכיבים התיאורטיים והיישומיים בפסיכולוגיה של הספורט, המאמץ והביצוע, והשני מזמין ילדים להתנסות ב"שירים קטנים בתנועה".

בעיצומן של דרמות גדולות הפוקדות את הספורט המקצועני וההישגי בימים אלו, אנו מבקשים לציין את לכתו מאיתנו של דיק פוסברי, אשר ד"ר עדו נבו הגדירו כלא פחות מ"מחשובי האתלטים בהיסטוריה וידיד המכללה". סקירה מעמיקה על פועלו ניתן למצוא באתר המומחים שלנו.

כהרגלינו, נשמח מאוד להמשיך ולקבל את תגובותיכם בכתובת: hachsharaton@wincol.ac.il. לנוחיותכם, כל הגיליונות הקודמים נמצאים בארכיון גיליונות ההכשרתון.

 

קריאה מהנה,

ד"ר נתן ברבר

המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט

מאמרים רלוונטים נוספים

משולחן העריכה

16/05/2023

קרא עוד