דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

| | 03/07/2022

משולחן העריכה

לכל קוראינו שלום רב,

בימים אלו סיימו הסטודנטים שלנו את שנת הלימודים תשפ"ב ואנו מאחלים להם הצלחה רבה במבחנים. אך טבעי שהמאמר הפותח של הגיליון יעמוד על חשיבות תהליך החונכות של המורה המתחיל בחינוך הגופני. גולת הכותרת של ההתנסות המעשית בהוראה היא תקופת ה"הצמדה". התובנות של מורה מקצועית מעוטרת בכדורסל שהגיעה לצפייה בסטודנטים בתקופה זו מובאות במאמרון השני.  בהמשך הגיליון, דיווח על יום ספורט חוויתי בנושא זהירות בדרכים שהופק בידי סטודנטים, ועל הישג חסר תקדים של אורנה שי, משופטות ההתעמלות הטובות בעולם.

בהמשך לחגיגות הספר העברי, אנו שמחים לעדכן על הספר תורת האימון והתחרות/משחק בספורט התחרותי וההישגי בהוצאת המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט. במדור ה"לקסיקון" של מונחי החינוך הגופני והספורט הפעם, השוואה בין בטיחות לבין בטחון. כמו כן, צירפנו מאמר העוסק במחלוקת בנוגע למונחי הסיוף העבריים. בהמשך מובאת סקירה חשובה העוסקת בהשפעת התערבויות של אמצעים מקוונים על מעורבותם של ילדים בפעילות גופנית.

בנוסף, אם אתם מלמדים חינוך גופני בגיל הרך במסגרות פורמליות בגן הילדים ובבית הספר היסודי או במסגרות א-פורמליות של חוגים אחר הצהריים, חשוב גם לערוך פעולות הסברה להורים. אנו תקווה שהכתבות הבאות מפרי עטה של  ד"ר אלה שובל באתר JOKOPOST יסייעו לכם.

  1. פעילות גופנית של ילדים – כמה? למה? איך?
  2. פעילות גופנית בבית - מדוע? באיזו פעילות מדובר? מתי? איך מתארגנים
  3. גן המשחקים – מקום להתפתחות וללמידה משמעותית
  4. פעילות גופנית איכותית לילדים במסגרת חוגים של אחר הצהריים
  5. "מה למדת בגן היום, ילד מתוק שלי?" - הפעילות הגופנית לה זוכים ילדינו בגן הילדים ובבית הספר
  6. כיצד תנועה של הגוף תורמת ללמידה (1)
  7. כיצד תנועה של הגוף תורמת ללמידה (2)

ההכשרתון – אתר ההכשרה להוראה ממשיך לעקוב אחר עדכונים שוטפים וסקירות של מיטב המאמרים וספרות המחקר מהארץ והעולם במדעי החינוך הגופני והספורט, כמו גם אחר חומרים פרקטיים להוראת המקצוע. כרגיל, נשמח לקבל הצעות לפרסום מאמרים, חומרי הוראה ולמידה מקוריים ותגובות לחומרי הגיליון בכתובת: hachsharaton@wincol.ac.il.

 

קיץ נעים וקריאה מהנה, 

ד"ר נתן ברבר

המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט