דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

| | 08/01/2020

מבוא לדרמה תרפיה EPR & PLAYFULLNESS

תאוריית התפקידים של לנדי
בהנחיית: מאיה לב ארי

לעיתים איננו מסוגלים לומר את כל מה שאולי היינו רוצים לומר, וכתוצאה מכך אנו אוצרים את הכעס או הפגיעה בתוכנו. אנחנו כמהים לגעת בחומרים עמוקים, אך גם מרגישים מאויימים על ידי חשיפתם, מתביישים או מפחדים לגלות רגשות. האפשרות לשחק במרחב ביניים (ויניקוט, 1995) לא מחייב ולא מסגיר כגון משחקי אימפרוביזציה, משחקי תנועה, ג'סטות, דרך בובות תאטרון, פעילות אקטיבית בתוך סיפור וגילום תפקיד. באמצעות הנ"ל" יכול האדם לפגוש את עצמו ולהיפתח לשכלול של תפיסת העולם הרגשי.

ימי העיון  החווייתיים שלפנינו מזמנים  2 פגישות. בראשונה נניח את עיקרי תאוריות הEPR  (ג'נינגס*). זהו מפגש כייפי, משחרר, המגלה את תעצומות הנפש באמצעות משחקיות. במפגש זה נתמקד בעיקר בEMBODYMENT. המפגש השני יעסוק בהשלכות ותפקידים .מומלץ להביא למפגש בובות כף יד ותאטרון שיש לכם בבית, ג'ורנלים, מספריים, דבר וערכת צבעים אישית. במהלך המפגש נחווה התנסות תרפויטית, ונמשיג את מה שמניע ומאפשר לתהליכים אלו לקרות.

בהנחיית:

מאיה לב ארי (Ma) – בעלת וותק רב שנים בטיפול ובהדרכת מטפלים. מטפלת בקליניקה פרטית בפרדסיה, באמצעות פסיכותרפיה פסיכואנליטית, תרפיה בדרמה וסיפור, הדרכת הורים, טיפול דיאדי ממוקד ביחסי הורים וילדים, דמיון מודרך, שיטות קוגניטיביות ועוד. מרצה במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) לפסיכותרפיה.

מייסדת ומנהלת מכון לב ארי, אשר הינו מהמובילים בארץ בתחום הטיפול הממוקד במיומנויות חברתיות. מרצת "50 גוונים של דחיה ושל קבלה - יציאה מציר החרם".

 

מאמרים רלוונטים נוספים

מבוא לדרמה תרפיה EPR & PLAYFULLNESS

08/01/2020

קרא עוד