דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שיטות לאבחון בעיות פוריות

מהן בעיות פוריות ומדוע הן צצות?

אחד הנושאים הכי מדוברים בכל שנה ונדמה שהוא גם ימשיך להיות מדובר בכל שנות העתיד באופן שוטף הן בעיות פוריות. כולם רוצים ילד משלהם ולמרות הבדלים כלכליים בין אנשים, למרות הרצונות החזקים והנחישות בתהליך ארוך לפעמים בעיות פוריות גורמות לחלום הזה להיראות רחוק מאוד. טיפולי פוריות רבים מוצעים כדי לטפל בכל הבעיות שיכולות לצוץ אך נשאלת השאלה מאין בכלל מגיעות בעיות אלו. בעיות פוריות יכולות להופיע אצל הגבר ואצל האישה ממחלות קודמות שהיו להם, מבעיה בזרימת הדם אל חלק מאיברי מערכת הרבייה, בגלל בעיות גנטיות או בעיות נרכשות כמו למשל בגלל עישון או שימוש בחומרים אסורים. בעיות פוריות הן צרה צרורה אך כיום אפשר לאבחן אותם מראש ולטפל בהם במקצועיות רבה.

כיצד ניתן לאבחן בעיות פוריות?

מהם הטיפולים שמוצעים לבעיות פוריות?

בעיות פוריות בימנו מטופלות במגוון רחב של טיפולי פוריות מתקדמים. השיטות התפתחו בגלל הרצון העז שיש לזוגות להביא ילדים לעולם כאשר אחת השיטות הראשונות שמנוסות הן זריקות הורמונליות. זריקות הורמונליות יכולות לעזור מאוד ולסייע במצבים כאלו כדי להגביר את הביוץ ולגרום לביצית לקלוט את הזרעים ושהפרייה המבוקשת תתבקש. שיטות אחרות כוללות זריקת זרע במידה והגבר הוא זה שבעייתי או טיפולי פוריות שיכולים לכלול טיפולי פונדקאות בישראל או במקום אחר בעולם.

אוסטאופתיה

אוסטאופתיה היא שיטת רפואה אלטרנטיבית שמדגישה עיסויים ידניים על שרירים ועצמות. כלומר, מדובר בשיטה טבעית לחלוטין ללא שימוש בתרופות ובאמצעים אחרים של הרפואה המסורתית. המטפל מעסה באופן ידני אזורים ספציפיים על המטופל כשהמטרה היא לחזק את מסגרת השרירים, השלד ובריאות הגוף באופן כללי. האוסטאופתיה מחייבת הסמכה מתאימה וניתן ללמוד את המקצוע במסגרת קורס ייעודי במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) בסיומו מוענקת תעודה.

כיצד האוסטאופתיה יכולה לסייע בפתרון בעיות פוריות?

בעיות פוריות אצל האישה יכולות לנבוע מסיבות שונות. למשל, אגן אשר נוטה יותר מדי קדימה עלול למנוע הספקת דם תקינה לרחם. כמו כן, חרדות, מצב נפשי רעוע או טראומות עבר כמו חוויית לידה קשה או תאונות דרכים יכולים להשפיע באופן שלילי על גוף האישה. במסגרת הטיפול האוסטאופת בוחן את רקע האישה ובהתאם לזאת מעניק לה את הטיפול הרלוונטי.

מאמרים רלוונטים נוספים

ביטוח בריאות למורי דרך

16/01/2014

קרא עוד

פעילות גופנית ומים- איך זה רץ ביחד?

27/05/2014

קרא עוד

בואו לסייע לנו בקידום הנגישות והשתלבותם של אנשים עם מוגבלות בחברה

10/12/2012

קרא עוד

השמנת ילדים – בעיה בממדים

09/03/2015

קרא עוד

לימודי תעודה בניתוח התנהגות

30/01/2013

קרא עוד

טיפול בהתמכרות להימורים

02/10/2014

קרא עוד