דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

בריאות העור בגישה הנטורופתית

שופכת אור על העור | בריאות העור בגישה הנטורופתית | ד"ר גילית שטיינר Ph.D.

העור הוא האיבר הגדול ביותר בגופנו, ולכן צריך להעניק לו תשומת לב מיוחדת.  אנו נמצאים בתקופה שבה החשיפה לשמש  רבה. עור כהה עמיד בנזקי השמש יותר מעור בהיר, הסופג קרינה רבה יותר, אך בריאות העור של כולנו תלויה בעיקר בתזונה נכונה. התזונה החשובה לבריאות העור צריכה להכיל בין היתר נוזלים, ובעיקר מים, חומצות שומן חיוניות, סיבים תזונתיים, חיידקים פרוביוטיים ורכיבים נוגדי-חמצון.

מי שצריך להקפיד בנושא הם בעיקר אנשים הפעילים גופנית. האנשים הללו עוסקים בפעילות גופנית אשר מצד אחד מפחיתה מסת שומן, ומצד אחר מפתחת ומגדילה את מסת שריר. נפח המים בשרירים הוא כ-75%, ולכן העוסקים בפעילות גופנית צריכים כמות מספקת של נוזלים כדי לספק את צורכי מסת השרירים הגדלה. כמו כן בזמן פעילות גופנית חל איבוד מוגבר של מים בתהליך ההזעה, והדבר מוסיף חשיבות גבוהה לשתייה מספקת של נוזלים. כאשר לגוף חסרים נוזלים, מתרחשת ירידה ביכולת הפיזית והמנטלית שלו, והדבר עלול לפגוע בהישגים הספורטיביים של האדם. הכמות המומלצת ביום היא 8–12 כוסות. כמות זאת משתנה לפי רמת הפעילות ותנאי מזג האוויר. פעילות גופנית נמרצת ומזג אוויר חם ידרשו כמות נוספת של נוזלים (כ-2–3 כוסות). מומלץ לצרוך נוזלים כמו מים, תה צמחים ותה ירוק. משקאות המכילים קפאין (קפה, תה רגיל, קקאו ומשקאות קולה שונים) מגבירים את כמות הנוזלים היוצאת מהגוף, בהיותם משתנים, ולכן אינם רצויים.

 עור חסר חיים וברק או מקומט אינו מצביע דווקא על חוסר טיפוח חיצוני שלו אלא בעיקר על חוסר טיפוח פנימי. מראה העור משקף לא רק את גילו של האדם אלא גם את בריאות גופו ואורח חייו.

הצעות למסכות שיקום והזנה:

1. ל"גיהוץ" הקמטים – מערבבים עיסת בננה עם חלמון אחד, מעט שמנת ודבש. מורחים את התערובת על הפנים ומשאירים למשך כ-20 דקות ושוטפים היטב.

2. לחידוש הנעורים – מגררים שני גזרים ומוסיפים שתי כפות קמח תפוחי אדמה וחלמון אחד. מורחים את העיסה על עור פנים נקי, משאירים למשך 20 דקות ושוטפים במים חמים ומיד אחר כך במים קרים. המסכה מגבירה את התנגדות העור לתנאי אקלים קשים ומעניקה חיות וצבע לעור הפנים.

על זאת ועוד ניתן ללמוד במגמת הנטורופתיה ב-Medi Win – ביה"ס לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט. שנת הלימודים תיפתח ב-22 באוקטובר. ההרשמה בעיצומה.

שיהיה לכולנו קיץ מהנה!

מאמרים רלוונטים נוספים

בריאות וכושר מקצוע משנה חיים

10/08/2014

קרא עוד

השפעת הפעילות הגופנית על קשיים בקשב ובריכוז

09/03/2016

קרא עוד

אימון כוח – אימון התנגדות

07/02/2013

קרא עוד

קורס מדריכי כדורסל - עם המרצים הטובים ביותר בארץ

03/03/2014

קרא עוד

המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

25/06/2013

קרא עוד

רכיבה טיפולית על סוסים. אז, היום, ולאן

31/01/2016

קרא עוד