דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

הכל אישי: הדור החדש של מאמני הכושר

ככל שיותר אנשים מזיעים בחדר כושר, בשבילים ובחוגים, כך גם תחום מאמני הכושר עובר בשנים האחרונות שינוי משמעותי, מאמני הכושר יזיזו עבור הלקוחות שלהם הרים – ותוך כדי יעשו איתם סקוואטים.

מתאמנים רבים שמרגישים כבר מכורים לדבר, משתעשעים במחשבה על להפוך את התחביב המהנה והספורטיבי שלהם למקצוע של ממש.

אבל אהבה גדולה לסקוואטים, למשקולות ועזרה אקראית למישהו בחדר הכושר, לא הופכת אתכם אוטומטית למאמני כושר.

חוק הספורט בישראל עיגן את תכנית ההסמכה למאמנים ולמדריכים בספורט.

בין היתר, נקבע, שבכדי לשמש כמדריך בחדר הכושר, יש לעבור קורס הסמכה, זאת בהתאם לתכנית ולהכרה של מנהל הספורט. כיום, מהווה קורס ההסכמה של מדריכי כושר גופני ובריאות נקודת זינוק משמעותית לתחילתה של קריירת אימון בקרב מתאמנים רבים. אלה, חולמים להפוך את אהבתם לפעילות גופנית למקצוע מהנה, מאתגר ומעשיר.

אז מה כולל הקורס מלבד המובן מאליו – להיות בכושר?

כל אלה מעניקים למדריך כלים מתאימים לאימון בקרב אוכלוסיות מגוונות כגון ילדים, בוגרים וקשישים, בחדרי כושר ובאתרי אימון נוספים, תוך הכרה מעמיקה של אמצעי אימון, סוגי אימון ושיטות אימון.

המודעות הגוברת לחשיבות של שילוב פעילות גופנית עם הדרכה של מדריך מוסמך, הביאה לפריחתן של שיטות חדשות לאימונים אישיים או קבוצתיים, המתקיימים באוויר הפתוח (Outdoor Training) ועשויים לענות באופן אופטימלי על צרכי האימון של מתאמנים רבים.

אימונים להמונים

קורס מדריכי כושר גופני ובריאות, המתקיים במכללה האקדמית בווינגייט ובשלוחותיה, מכשיר מדריכים בתכנון וביישום תכניות אימונים אישיות. בדרך זו, ניתן להתאים את אופי האימון, סוג הפעילות, עוצמתה ותדירותה לאורח החיים, למצבו הבריאותי, ליכולתו ולמטרותיו של כל מתאמן וליהנות ממגוון רחב של אפשרויות אימון, הנתפר באופן אישי למידותיו של כל מתאמן, לכל סביבת אימונים ולכל זמן ותקופת אימונים.

כך ניתן לספק מעטפת תומכת ומאתגרת, בין אם היא מתבצעת בתוך כתלי חדר הכושר ובין אם היא מתבצעת בביתו של המתאמן, בפארק הסמוך למקום מגוריו, בחוף הים ובכל סביבה אפשרית. הגמישות בתחום לא רק מיטיבה עם המתאמן עצמו, אלא גם עם המאמן, שעם הלקוחות השונים והצרכים המשתנים, רק הולך ומתפתח – עוד סיבה לכך שמדובר במקצוע דינמי, מאתגר ובלי רגע אחד משעמם.

בקיצור:

• רוצים להפוך למדריכי כושר? תצטרכו לעבור קורס הסמכה.
• מה תלמדו? אנטומיה, פיזיולוגיה, קינזיולוגיה וכמובן, אימון גופני.
קורס מדריכי כושר גופני ובריאות של המכללה האקדמית בווינגייט יספק לכם את הכלים הדרושים לאימון של מגוון רחב מהאוכלוסייה.

מאמרים רלוונטים נוספים

מודל התקשורת של ה-NLP

05/08/2013

קרא עוד

בריאות העור בגישה הנטורופתית

12/07/2017

קרא עוד

מי זקוק למדרסים?

09/09/2014

קרא עוד

איך להעביר שיעור יוגה מוצלח לילדים

15/07/2019

קרא עוד

הכנסת צעצוע לפה – למה זה חשוב?

03/09/2019

קרא עוד

"לשבת או לקום"? לארגונומיה הפתרונות

31/01/2016

קרא עוד