דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

אילו ביטוחים דרושים לעוסקים בספורט אתגרי?

אוהב לחיות על הקצה? הסכנה גורמת לך להרגיש חי? הריגוש והאדרנלין שווים הכל? זה בסדר גמור, אבל גם להסתכן צריך לדעת איך ורצוי לעשות זאת בזהירות ובחכמה. אם שגרת חייך כוללת תחביבים שגורמים לאמא שלך להתגרד ולאשתך לשאת תפילה, נראה שאתה חייב ביטוחים מתאימים: רוכבי אופנועים, רוכבי אופניים, גולשים (גלים או רוח) וכל מי שעוסק בצניחה, ברחיפה, בקפיצות באנג'י, בטיפוס צוקים, בסקי וכדומה, בארץ או בחו"ל – כדאי שתקראו את הכתבה הזו בעיון רב ותצטיידו בביטוחים שיבטיחו לכם כיסוי במקרים בהם, חלילה, הכיף יוביל לאסון.

לכל צרה של תבוא

אין בכוונתנו להרוס לכם את הכיף ולהיות טרחנים, אבל אין ברירה אלא להכיר במציאות הפשוטה: עיסוק בספורט אתגרי אינו רק כיף טהור. הוא גם מסוכן, וכשרמת הסיכון גבוהה – הסיכוי לפגיעה עולה. כאן מתעורר צורך בביטוח שיגן עליכם ועל יקיריכם אם, חלילה, התחביב שלכם יסבך אתכם.

ביטוח מתאים ל"אקסטרימיסטים"

זהו ביטוח מתאים לעוסקים בספורט אתגרי צריך לכסות מספר היבטים שביטוח "רגיל" אינו בהכרח מכסה. תאונות ספורט אתגרי מתרחשות לרוב באזורים שקשה להגיע אליהם ומצריכים ציוד יקר וצוות מקצועי לשם איתור, חילוץ ופינוי. יש לדאוג שפוליסת הביטוח מכסה צרכים אלה. בנוסף, ביטוח סטנדרטי לרוב מחריג את הכיסוי במקרים של פעולות בלתי שגרתיות או חריגות, כגון פעולות ספורט אתגרי. לשם כך דרושה הרחבת הכיסוי הביטוחי: לא רק החילוץ של המבוטח עולה יותר, אלא גם שיקומו והאמצעים הנדרשים להחלמה וטיפול, ולפיכך יש לוודא קיומו של כיסוי ביטוחי נרחב וכיסוי הוצאות נלוות.

אילו ביטוחים יכולים להתאים?

כיצד ביטוחים אלה מסייעים למבוטח שנפגע? ובמילים אחרות: מה לעשות אם נפצעתי במסגרת ספורט אתגרי?

כל מבוטח שמתעתד להפעיל פוליסת ביטוח חייב להצטייד בעו"ד. רבים מהמבוטחים מניחים בטעות שתביעת הביטוח מהווה הליך פשוט ומהיר הכולל מילוי טפסים, אך בפועל, תביעת ביטוח היא תביעה משפטית לכל דבר, על כל המורכבויות והמשמעויות הכרוכות בה. לשם מיצוי הזכויות ואיתור כל הנתיבים האפשריים לסיוע ולתמיכה במבוטח וביקיריו יש צורך בידע משפטי ובניסיון רב, ביכולת מיקוח ובשליטה ברזי ניהול משא ומתן מול חברות הביטוח.

מטבע הדברים, חברות הביטוח מתייחסות באופן קר ושכלתני למקרי פציעה. כשמבוטח נפצע וזקוק לכספי הביטוח לשם שיקום, נציגי החברות אינם רואים את האדם אלא את המספרים, ולרוב יעשו הכל כדי לצמצם את הפיצוי שייאלצו לתת לו. החברות מעמידות מול המבוטחים עורכי דין מנוסים וממולחים ששואפים לצמצם ככל הניתן את סכומי הכסף שחברת הביטוח "מבזבזת”. לפיכך, חשוב שהמבוטח יפעל למיצוי זכויותיו בעזרת עו"ד מיומן ומנוסה, בעל כלים וידע שמאפשרים לו לפעול למיצוי הזכויות.

 

מאמרים רלוונטים נוספים

כיצד פעילות ספורטיבית לפני מבחן תורמת לריכוז?

06/02/2017

קרא עוד

למה צריך מאמן כושר אישי?

05/09/2012

קרא עוד

הר געש שפתחו סגור והוא שורף את הפרח- אני הוא הפרח...

01/01/2013

קרא עוד

אימוני HIIT ברכיבה לשיפור יכולת ריצה בקרב רצים למרחקים ארוכים

19/08/2015

קרא עוד

אימון קבוצתי זה טוב או רע

28/05/2014

קרא עוד

מכון איילון (גבעת הקיבוצים) – ציונות בבטן האדמה

12/05/2015

קרא עוד