דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

רשלנות רפואית פלילית בפציעות ספורט

יש פציעות ספורט שהן אינן מחויבות המציאות. יש פציעות ספורט שנגרמות בגלל רשלנות רפואית פלילית ויש פציעות שכדאי מאוד לבחון אותן שוב משום שאם הן נובעות כתוצאה מרשלנות רפואית אתם לא חייבים לסבול מהן ללא פיצוי וטיפול הולמים.

כרטיס אדום: רשלנות רפואית בעולם הספורט

רשלנות רפואית במקרה פציעת ספורט נחשבת כאשר יש נזק גופני מוכח כתוצאה מהפעילות וכאשר התקיימה רשלנות צד ג'. אולם כדי לתבוע על ידי עורך דין פלילי יש לוודא שיש לכם פוליסת ביטוח רפואית ושהאירוע עצמו מכוסה ביטוחית על ידי האיגוד או הגוף שמארגן אותו. איגודים וגופי ספורט למיניהם, כמו מכוני כושר והנהלות של מגרשים, גם בבתי ספר וקבוצות עירוניות, חייבים לבטח כל אירוע וכל מתקן שלהם, ולכן גם לדאוג לתקינותו ולתחזוקתו השוטפת. כל המתקנים ייבדקו בבוא העת על ידי עורך דין פלילי שיגיש תביעה בשמכם משום שעליו להוכיח שיש קשר בין הנזק שנגרם לכם לבין מצב המתקן או אופן ניהול האירוע על ידי האיגוד.

התמודדות עם פציעות ספורט - דרכי טיפול ומניעה

מקצוענים שמלמדים ספורט ומאמנים חייבים לדעת על כך יותר, ולכן ההסמכה וההכשרה של אנשי המקצוע היא פקטור מאוד עקרוני בקביעת רשלנות רפואית. מלבד הכשרה והסמכה, ביטוח הוא הנושא הבא שכל מקצוען בספורט חייב לדאוג לו. אם אתם חברים באיגוד ספורט מקצועי הוא חייב לכסות את עניין הביטוח מכל הצדדים וההיבטים, אחרת יש כאן עילה לתביעה נגדו על כך שלא הבטיח ולא ביטח שלא תהיה שום רשלנות שתסכן אתכם ואת הסיכוי שלכם לקבל פיצוי ומימון לטיפולים היקרים שנדרשים בעקבות פציעה כזאת. זאת, נוסף על ביטוח תאונות אישי שכל שחקן תחרותי או ספורטאי מקצועי חייב לדאוג לעצמו לכזה. כל ביטוח כזה לוקח בחשבון אחוזי נכות לצמיתות ופיצוי עבור אשפוז וטיפולים. עורך דין פלילי יטפל בנושא זה כאשר יטפל במה שגרם לפציעה מלכתחילה.

במקרה של רשלנות רפואית פלילית - למי פונים?

יש לדעת כי נוסף לתביעה לביטוח הרפואי שלכם, מעורבות צד ג' ברשלנות שגרמה לפציעת הספורט שלכם מאפשר לכם לתבוע גם תביעת נזיקין, ולא רק תביעה על פיצויים בגין נכות או אשפוז וטיפול. עורך דין פלילי שמקבל את המקרה שלכם בודק את פוליסות הביטוח שלכם ומגיש את התביעה נגד מי שאחראי למצב הא תקין או להפעלה לא נכונה של המתקנים או הדרכה לא מוסמכת ללא הכשרה מספקת, שבגינה נגרם לכם הנזק. עליכם לתעד באופן מלא את הפציעה והנזק, רצוי להביא תיעוד גם של האירוע עצמו ודו"ח פציעה מגורם רפואי מוסמך. כמו כן, עורך דין פלילי יבדוק את תוקף הביטוחים של מתקני הספורט ואת מצב תחזוקתם וכמובן את האחריות עליהם ותוקפה. עורך הדין הפלילי יבדוק את זכויותיכם גם בנוגע לתביעת נזיקין ולא רק פוליסות ביטוח שונות ויגיש את התביעה בשמכם במסלולים הנכונים ביותר כדי להבטיח הצלחה.

מאמרים רלוונטים נוספים

"פסק זמן בבקשה! הוויסות החושי יצא לי מכלל שליטה"!

09/08/2018

קרא עוד

מאמן כדורסל טוב

19/11/2012

קרא עוד

תחומי למידה במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

02/01/2013

קרא עוד

כיצד להתכונן ל"טרק" בטבע

03/03/2014

קרא עוד

מגע בלידה

26/01/2017

קרא עוד

תזונה נטורופתית

10/09/2012

קרא עוד