חיפוש סגור

התאמה נכונה של משקפיי ראייה בעת ביצוע פעילות ספורטיבית

בזמן פעילות ספורטיבית חשוב להצטייד בביגוד מתאים ובנעלי ספורט איכותיות המעניקות יציבה נכונה ומונעות פציעות וחבלות גופניות. כמו כן, חשוב לבחור מסגרות נוחות ואיכותיות למשקפיים כדי לראות היטב ועל מנת להגן על העיניים. את המשקפיים יש להתאים לסוג הפעילות הספורטיבית, כאשר ישנם ענפי ספורט בהם ניתן להשתמש בעדשות מגע, לדוגמה שחייה וסוגי ספורט מים אחרים בהם יש השתקפות גבוהה של האור, אך כיום מומלץ להעדיף משקפי ספורט וראייה מאיכות גבוהה ובהתאמה אישית. התאמה נכונה של משקפי ראייה במהלך הפעילות הספורטיבית מבטיחה כי תראו היטב את הנעשה סביבכם, ותוכלו להתרכז באימון וליהנות מתיאום מושלם בין המוח, שרירי וגפי הגוף והעיניים.

מסגרת איכותית עם עדשה מתאימה

בעת ביצוע פעילות ספורטיבית חשוב לבחור משקפיים עם מסגרת איכותית ועמידה, ומומלץ לבחור מסגרת שלא תחליק מהאף בגלל זיעה. עליכם לזכור כי במהלך הפעילות הגופנית אתם מזיעים ומתאמצים ואינכם יכולים להיות טרודים ועסוקים בניקוי זגוגיות המשקף או בניסיונות למניעת החלקת המסגרת של המשקפיים מהאף. יש לזכור כי התעסקות בסידור המשקפיים מסיחה את תשומת הלב ועלולה לגרום לחבלות ולביצועים והישגים נמוכים ופחותים. כמו כן, עליכם לוודא כי המשקפיים מותאמות לסוג הפעילות הגופנית כיוון שיש ענפי ספורט המחייבים הגנה מפני רוח, אבק, קרינת שמש, סנוור ומים. בנוסף, יש לבחור מסגרות עמידות למשקפיים וזגוגיות חזקות שאינן מתנפצות, במיוחד לענפי ספורט כמו משחקי כדור מאחר ויש סכנה כי פגיעה של כדור או התנגשות בין שני שחקנים תגרום לזגוגיות המשקפיים להתנפץ או להתעקם ולגרום לחבלה.

לכן, מומלץ לבחור משקפי ראייה לפעילות ספורטיביות המיוצרים מחומרים גמישים ועמידים שאינם נשברים בקלות, כך תוכלו להקטין משמעותית את הסיכון לחבלות ופציעות כתוצאה מהתנפצות, התעקמות או שבירת המסגרת או הזגוגית.

התאמה אישית

אם אתם עוסקים בפעילות ספורטיבית באופן מקצועי או חובבני חשוב לפנות לרשת אופטיקה מובילה המציעה התאמת משקפיים לכל סוגי הפעילות הגופנית. יש פתרונות מתקדמים לספורטאים ולכל מי שנוהג לעסוק בפעילות גופנית כדי לשמור על כושר, בין הפתרונות הקיימים ניתן למנות את הקליפון שמתחבר לחלק הפנימי (או החיצוני) של מסגרת המשקפיים וכך ניתן ליהנות מתיקון הראייה, וניתן לרכוש כיום גם משקפות שחייה עם עדשות בהתאמה אישית ולאחר אבחון מקצועי, לכל מי שעוסק בספורט מים ובשחייה.

לסיכום, משקפי ראייה לפעילות ספורטיבית מיוצרים מחומרים גמישים ואיכותיים, ומבטיחים לכם הגנה על העיניים, ראייה מושלמת ונוחות, כך תוכלו לעסוק בפעילות הספורטיבית המועדפת עליכם באופן בטיחותי.

מאמרים רלוונטים נוספים

מהו אימון באמצעות (NLP (Neuro Linguistic Programming

23/06/2013

קרא עוד

לחוות חרדה ולהישאר מאוזנים - טיפול בלחץ וחרדה

03/08/2014

קרא עוד

מהי ביבליותרפיה – כתיבה טיפולית

25/07/2019

קרא עוד

האימון הגופני שמתאים לילדים עם הפרעות קשב

25/12/2019

קרא עוד

איך משפרים את הספורט בישראל?

04/02/2015

קרא עוד

סוגי הטיפולים בנטורופתיה

07/11/2012

קרא עוד