דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

המסלול להסבת אקדמאים

פרק ב' , גם בקריירה

התעוררת בוקר אחד והבנת שמשהו חסר? יש לך קריירה, זוגיות יציבה, תחביבים, חיי חברה עשירים, אבל משהו בכל זאת, חסר. בין אם מדובר במתכנת מחשבים בן 30 (פלוס) שחובב אופני שטח בסופי שבוע, בין אם זו סוכנת ביטוח בת 40 שניסתה כל מתכון אפשרי ב"דוקטור גוגל" וחולמת להיו קונדיטורית, או עורכת דין שותפה במשרד, הלבטים האלה קיימים אצל רבים מאיתנו. כן, כן, גם הבחור ההוא במשרד מולך. מסתבר שהמצב לא אבוד, יש שפע של אפשרויות.

שמי איילת, אמא לשלושה ילדים, עורכת דין במקצועי וסטודנטית במסלול להסבת אקדמאים להוראת החינוך הגופני (מורה לספורט, with benefits). השנה חגגתי את יום הולדתי ה-40. לפני כמה שנים, גמלה בליבי ההחלטה להיפרד מהכורסא, לקחת את עצמי בידיים ולעשות שינוי למען עצמי ולמען ביתי. הפסקתי לעשן, התחלתי להתאמן ובעיקר התחלתי להאמין שהכל אפשרי אם רק רוצים, אם רק בוחרים. באותה שנה נחשפתי לגמרי במקרה לעולם הטריאתלון והחלטתי להעיז ולנסות. נכנסתי לעולם חדש ומרגש עבורי ולמשבר גיל הארבעים הכי טוב שאדם יכול לאחל לעצמו.

ההחלטה לעשות הסבה מקצועית הדהדה בראשי כבר שנים קודם לכן אך לא הייתי בטוחה מהו המסלול הנכון ולאן פניי מועדות. לאחר לבטים החלטתי לקחת את השינוי שעשיתי צעד אחד קדימה וללכת ללמוד הוראת חינוך גופני. הרגשתי כי זה המקום שבו אוכל להביא את עצמי לידי ביטוי, לתת מעצמי לאחרים, באמונה כי אם אני יכולה לעשות שינוי, כל אחד יכול.

המסלול להכשרת אקדמאים במכללה האקדמית בוינגייט הינו מסלול מיוחד במינו. בניגוד למסלולי הכשרה במקומות אחרים, הסטודנטים במכללה משולבים עם סטודנטים "רגילים" (צעירים וצעירות אנרגטיים מעוררי קנאה) לתואר ראשון. הופתעתי שאין תכנית מובנית. לכל סטודנט נתפרת "חליפה" בהתאם למידותיו, יכולותיו, ומידת הגמישות שלו בחיי היום יום. הדבר מאפשר לבעלי משפחות ואנשים עובדים להמשיך במסלול חייהם כאשר הם קובעים את הקצב ואת משך הלימודים.

מובן מאליו, כי הסטודנטים בהסבה מעוניינים לסיים את הלימודים בזמן הקצר ביותר ולהשתלב כמורים מן המניין בבתי ספר (למרות שהתכנית מעניקה מגוון תעודות מקצועיות, בנוסף לתעודת ההוראה). על אף הדרישות הלימודיות הגבוהות, קיימת התחשבות בגיל ובהישגי הסטודנטים בקורסים המעשיים, בלימודים קודמים (ניתנים פטורים שונים על סמך לימודים קודמים).

שלב ההתנסות בהוראה (הסטאז') מתקיים בנפרד לסטודנטים בהסבה ונמשך שנה אחת בלבד (יומיים בשבוע למשך שנה במקום יום בשבוע למשך שנתיים). שנת ההתנסות בהוראה הינה אחד השלבים המשמעותיים והחשובים למי שעומד לצאת למעגל העבודה ולהתחיל את התמחותו בהוראה. הסטודנטים זוכים לליווי צמוד ואישי מצד מנחי הוראה ותיקים ומנוסים, אשר תומכים ודואגים ועוזרים בפועל להשתלב ולמצוא עבודה.

עבורי, שנת ההתנסות וההיכרות המיוחדת עם מנחת ההוראה הייתה גורלית ממש. כמי שמעולם לא עמדה מול כיתה ולימדה בביה"ס, המפגש הזה היה לא פשוט בכלל והיו רגעים ששאלתי את עצמי האם זה מה שאני רוצה. בליווי צמוד, רגיש ובלתי מתפשר, זכיתי לשנה מלאת חוויות ולמידה משמעותית וקיבלתי ארגז כלים וביטחון לצאת איתם לדרך חדשה.

אני שמחה על הבחירה שעשיתי. זכיתי בשנתיים קסומות, מלאות עניין. רכשתי חברים לחיים והכרתי אנשי מקצוע שהצליחו להשפיע עלי באופנים שונים ומיוחדים. ד"ר סוס כתב מזמן ואני מאמינה בכל ליבי היום, ש"אם רוצים, מגיעים למקומות נפלאים". ממליצה בחום לכל אחד להעז, לשאוף ולהגשים חלום (גם אם כרגע זה רק חלום...).

לפרטים על : הסבת אקדמאים להוראה לחצו כאן

מאמרים רלוונטים נוספים

קורס מדריכי כדורגל - טכניקה אישית וקבוצתית, הכנה גופנית לילדים ואימון

03/03/2014

קרא עוד

למה בתי בת הארבע מסורבלת בתנועותיה?

22/08/2016

קרא עוד

ביטוח מאמני ספורט

11/06/2015

קרא עוד

לימודי רפואה סינית במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

16/06/2014

קרא עוד

טיפול בדיכאון באמצעות שיטת הסו-ג'וק

05/06/2013

קרא עוד

אבחון פסיכודידקטי

17/02/2014

קרא עוד