חיפוש סגור

מסע יאכטות בקורס "מדריכים לטיפול באמצעות הרפתקה ומסע בטבע"

"מבוקשים אנשים להרפתקה מסוכנת, משכורת צנעה, קור עז, חודשים ארוכים של אפלה מוחלטת, סכנה מתמדת, חזרה הביתה בספק. במקרה של הצלחה, מובטחים כבוד והכרה". ארנסט שקלטון- מודעת גיוס למסע בקוטב הדרומי, 1914.  

סדנת מסע ימי בבית הספר לתיירות אתגרית התקיימה השנה ב 15 16 לינואר במהלך יומיים סוערים עם סופות ברקים , גשם וברד לאורך חופי ישראל .. רגע לפני הסדנה הקראנו את מודעת הגיוס של שקלטון לים הדרומי בניגוד לשקלטון שחזר אחרי שנתיים עם כל אנשיו באחת ההפלגות ההירואיות שהתבצעו בהיסטוריה האנושית אנחנו בקורס לטיפול בהרפתקה חזרנו אחרי יומיים עם חוויות ותובנות שמלווים אותנו עד עכשיו ובעיקר "חישלו" את הקבוצה תוך כדי התמודדות במרחב ימי חדש, מאתגר ובלתי צפוי ..

הסדנה הימית בקורס למדריכי "טיפול בהרפתקה" מגיע בשליש הראשון של הקורס לאחר שהקבוצה נבנית ומתעצבת על ידי מגוון סדנאות פיתוח צוות , פארק חבלים , סדנה אורבנית ולא בכדי.. המרחב הימי מזמן אלמנטים קיומיים שהם הבסיס לכל עבודה טיפולית במרחב של טיפול שטח , טיפול ימי sea therapy הים אולי יותר מכל מרחב אחר (יער, מדבר, מערות , סביבת מצוקים) הינו בלתי צפוי ומשתנה משעה לשעה, שינוי שגם אנחנו שפועלים בו משתנים יחד אתו ומגיבים לשינויים שלו בצורה ישירה ובלתי אמצעית.
 

יאכטה 2 

הסטודנטים הפליגו על יאכטת מפרש "בוואריה" 49 ft  ממעגן הדיג הקישון ולאחר פרק לימוד מיומנויות שיט, ניווט , מפרשנות וציוד אלקטרוני קיבלו משימה להפליג לנמל הרצליה .. הים לא היה בעדנו באותה הפלגה ..לאט לאט הדינאמיקה בסירה התחלפה לאווירת התמודדות אישית ותת קבוצתית במסגרת עבודת המשמרות , חלק מהאנשים התכנסו לתוך עצמם , חלק שרו , חלק התעסקו עם מפרשים וכל דבר שיעסיק אותם וחלק הקיאו..

 יאכטה

הדינאמיקה הקבוצתית בתוך מרחב צפוף (יאכטה) הינו ייחודי ושונה מכל מרחב אחר שכן אי אפשר לרדת בים.. ההתמודדות האישית הינה קיומית והקבוצה חייבת למצוא את הכוחות שבה בכדי להתמודד עם האתגר ועדיין להיות עם החמלה שצריך בשביל החברה שסבלו "ממחלת ים". לאורך הסדנא הסטודנטים מתעדים במגוון אמצעים את התהליך האישי והקבוצתי שהיה בים וזה הבסיס לעיבודים והרפלקציה שתיערך בכיתה על סמך חומרים אלו, הטכניקות הללו מבוססות על גישות מתקדמות בטיפול נרטיבי ויישום שיטות העצמה  מתחום הפסיכולוגיה החיובית.

כתב: דותן חיים - סקיפר , Ma Outdoor Education  מנהל אקדמי ומרכז הקורס לטיפול באמצעות הרפתקה ומסע בטבע במכללה האקדמית בוינגייט.     

מאמרים רלוונטים נוספים

סוד הריפוי בתנועה

05/06/2013

קרא עוד

החיים אחרי הקורונה - התמודדות עם פיטורין: 5 צעדים להתמודדות וצמיחה

03/06/2020

קרא עוד

טיפול בכאבים אורתופדיים ובפציעות ספורט

02/06/2014

קרא עוד

לימודי תעודה בניתוח התנהגות

30/01/2013

קרא עוד

אבל מה עדיין חסר לנו כמדריכים

24/09/2015

קרא עוד

"הכל מתחיל ונגמר בניהול"

30/11/-0001

קרא עוד