חיפוש סגור

איך שגלגל מסתובב לו

המכללה האקדמית בוינגייט העניקה השבוע מלגת לימודים לסטודנטית רוכבת אופניים בנבחרת ישראל, על שם רוכב אופניים שנהרג בתאונת דרכים.

טקס הענקת מלגות ע"ש גבי לרנר (ז"ל) התקיים בסוף השבוע במכללה האקדמית בוינגייט. גבי לרנר, שהיה חובב אופניים מושבע, נהרג כשרכב על אופניו בשנת 2013. גבי היה בן 47 במותו. במכללה חיפשו להעניק מלגת לימודים לסטודנט/סטודנטית הנמנים עם אוהבי ענף האופניים כדי להנציח את זכרו של לרנר ומצאו את האדם הראוי ביותר לכך: רוכבת בנבחרת ישראל שהתגברה על לא מעט קשיים בדרכה למעמד.

נשיא המכללה פרופ' רוני לידור אמר בטקס: "אנחנו מנסים בכל כוחנו לגייס כמה שיותר תקציבים למלגות לסטודנטים שלנו, ולא פעם אנו נתקלים בקשיים. עובדה זו הופכת את היוזמה למתן מלגה ע"ס של 10,000 ₪ של מירי ורביב צולר למבורכת פי כמה. אני מודה להם ומקווה שנוכל לגייס אנשים נוספים לטובת יזמות דומות בעתיד". רביב צולר משתייך למועצת המנהלים של המכללה

"גבי אהב תחומי ספורט שונים והצטיין ברובם", כך אמר עמיקם הלוי, אביו המאמץ של גבי, בטקס המרגש שנערך לזכרו. אז פנה לבנו ואמר: "היי גבי, מזמן לא נפגשנו. הפעם האחרונה הייתה ביום הזיכרון בקיבוץ. כשבשנים האחרונות לא יכולת לרוץ כמו שאהבת, עברת לאופניים ומצאת חברים חדשים, ובמקום לסגת – התקדמת. אהבנו להיות אתך ולמדנו ממך המון".

הסטודנטית שקיבלה את המלגה היא מרים בר און שלומדת כבר שנה שלישית במכללה האקדמית בוינגייט. "אני רוכבת אופניים ויש לי הרגשה שדברים אינם קורים סתם בעולם הזה. אולי זה מעין רמז בשבילי". מרים עצמה הייתה מעורבת בעבר בתאונת דרכים כשרכבה על אופניה ועברה שיקום ארוך מאוד שכלל כיסא גלגלים וקביים. היום היא כבר רוכבת בנבחרת ישראל. "הרופא אמר לי שיש לי אופי של רוכבת אופניים. 'עלי על אופניים וזה יעשה לך טוב', כך הורה הרופא לי. יצאתי לרכוב ואחרי שנה מצאתי את עצמי בנבחרת ישראל. הכול קרה מהר מאוד. אני מאוהבת בספורט הזה, ואף על פי שאני נכה ב-27% אני מרגישה חזקה מאוד בזכות הספורט הזה. למזלי האופניים הביאו אותי למקום שבו אנשים טובים באמצע הדרך מעניקים לי מלגות, ואני מקווה שזו רק ההתחלה שלנו". באירוע נכחו גם אשתו של גבי לרנר טלי ובתו עמית.

מאמרים רלוונטים נוספים

מדינה בהפרעת חרדה-LICBT הוא הפתרון?

01/09/2014

קרא עוד

חינוך גופני ואורח חיים בריא

28/08/2013

קרא עוד

חינוך וערכים בספורט-החינוך הגופני כקריירה

04/02/2015

קרא עוד

ביטוח אחריות מקצועית למאמני ספורט

15/10/2013

קרא עוד

אימון כושר ביתי

30/08/2012

קרא עוד

טיפים לשמירה על הגב ולמניעת פציעות בקרב רוכבי אופניים

03/12/2013

קרא עוד