דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

תנועה לגיל הרך

הגיל החשוב ביותר להתפתחות של הילד הוא הגיל הרך. מדובר בגיל בו הילד נתון להשפעות רבות יותר מהסביבה ועקב כך גם להשפעה הרבה יותר משמעותית משלל המדריכים, המטפלים והמורים דרכם הוא עובר בשנים הראשונות שלו.

מה נלמד במסגרת קורס תנועה לגיל הרך

לכן, הורים רבים מעוניינים שהילד שלהם לא ישאב השפעות שליליות מן הסתם, אלא כמה שיותר השפעות חיוביות, השפעות שיבואו לידי ביטוי במהלך חייו של הילד במוקדם או במאוחר. אחת האפשרויות להוביל להשפעה החיובית הזו היא באמצעות הרשמתו לקורס מיוחד, קורס תנועה לגיל הרך. מדובר בקורס שמוביל לשינוי בתפיסת לימוד התנועה בגילאים הצעירים, בדרך כלל בין שנתיים לשש, במסגרתו מוצעת מתודה ליצירת תהליכי למידה ושוררת האמונה כי תרגול תנועתי לבדו לא מספיק. למעשה, באמצעות שיפור התפיסה ולא תרגול התנועה בלבד, הילד שעובר את הקורס לא רק מפתח את התנועתיות שלו ומתפתח מהר יותר מבני גילו אשר לא עברו קורס זה, אלא אף מוסיף לעצמו מספר נקודות זכות מבחינת אופן החשיבה שלו ומבחינת פיתוח היכולות השכליות שלו.

מי יהיו אלה שהוכשרו להעביר את הקורס

כמובן שעל מנת לשלוח את הילד שלכם לקורס כזה, מוטב יהיה אם תדעו מיהו המדריך בקורס. והדבר החשוב ביותר אותו יש לבדוק אודות כל מדריך בקורס שכזה הוא האם הוא אכן עבר את ההכשרה המתאימה. מדריכי קורס תנועה לגיל הרך הינם מדריכים שעברו את ההכשרה המתאימה לכך, כשבמהלך הקורס הם מקבלים את הכלים הטובים ביותר לעבוד עם הילדים, כלים אותם הם צריכים ליישם בפועל על מנת לדאוג שכל ילד ייצא מהקורס בהרגשה טובה ובתחושה טובה, ושהוריו יידעו שהוא עומד בפני התקדמות משמעותית משיעור לשיעור.  יחד עם זאת, חשוב לציין שחלק גדול מהיום אותם ילדים מבלים במעונות, בגנים ובבתי הספר, שם אין את המדריך שעבר את הקורס ואין מי שידאג שהם אכן מקפידים לשאוב את הדברים החיוביים מהסביבה. לפחות עד לא מזמן.

מדוע מורים וגננות בוחרים ללמוד קורס זה

כיום, רבים מהמורים ומהגננות עוברים את הקורס על מנת להשפיע על הילדים אותם הם מחנכים במהלך היום ולתרום להם רובד נוסף בחייהם, בייחוד מכיוון שבמסגרת הקורס הם עשויים לקבל כלים ליצירת מצבים מעודדי למידה וכאלה לעבודה פרטנית עם ילדים מתקשים, שני כלים חיוניים מאוד שיסייעו להם במהלך הלימוד היומיומי אותו הם מעבירים במסגרת הגנים ובתי הספר. כמובן שלא כל הילדים נרשמים לקורס שכזה ולא כל יד של הורה הינה משגת לרשום את ילדו לקורס זה ולכן לימודי המורים והגננות את תחום זה הינו דבר תורם מאין כמוהו. לאחר ששיטה זו הוכרה על ידי משרד החינוך כשיטה המובילה בתחום התנועה לגיל הרך מספר המורים והגננות שעוברים את הקורס גדל באופן משמעותי, כשלעיתים הם עוברים זאת יחד בסמינרים ושיעורים משותפים.

מאמרים רלוונטים נוספים

המאמן בספורט המודרני

26/11/2014

קרא עוד

תקוות הכושר - המפתח לשיפור איכות החיים בקרב חולי פרקינסון בישראל

22/07/2014

קרא עוד

תזונה בריאה לתחילת השנה

03/09/2019

תזונה בריאה לתחילת השנה

קרא עוד

סדנת ניווט - רכבי שטח

27/01/2015

קרא עוד

טיפים והארות בתחום האימון ואורח החיים הבריא לקראת השנה החדשה - ד"ר איתי זיו

09/10/2016

קרא עוד

נטורופתיה של ימנו

05/09/2012

קרא עוד