דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

קורס מדריכי כדורסל במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

משחק הכדורסל מצריך הרבה מיומנות וכישרון בכדי לשחק בצורה נכונה. בשונה מכדורגל, בכדורסל חל איסור לנגוע בכדור באמצעות הרגליים, אלא רק באמצעות הידיים, כדרור ומסירת הכדור לחבר קבוצה אחר. בכדי לבנות אסטרטגיה נכונה לניצחון במשחק, חשוב ללמוד את הטכניקות ואת הטקטיקות השונות הן ברמה הטכנית והן ברמה הטקטית. על השחקן להיות רגוע במהלך המשחק ולהפעיל שיקול דעת נרחב, תוך כדי שהוא מביט על המגרש באופן רחב ולא ממוקד. המשחק בנוי משתי קבוצות, כאשר בכל קבוצה חמישה שחקנים ומטרת המשחק היא כמובן לצבור כמה שיותר נקודות מול הקבוצה היריבה. הנקודות נקבעות על פי מיקום השחקן בעת זריקת הכדור אל הסל, כאשר קליעה רגילה שווה לשתי נקודות, כאשר קליעה מאחורי הרשת שעל המגרש שווה לשלוש נקודות וכן הלאה.

התנסות מעשית

המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) מכשיר סטודנטים בלימוד קורס מדריכי כדורסל הכולל 228 שעות לימוד, בהן כל סטודנט שמסיים את הקורס מוסמך להדריך ילדים עד גיל 16. כמובן שבמידה והבוגר מסיים בהצלחה את הקורס, הוא מורשה לעבור קורס מאמני כדורסל ולפתח קריירה לעתיד. קורס מדריכי כדורסל מנוהל על ידי צביקה שרף מאמן עבר של נבחרת ישראל וכן על ידי סגל מרצים מיומנים ובעלי הכשרה מקצועית בתחום. המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) בוחר לצוות רק את הטובים ביותר שעסקו בתחום באופן מעשי ולא מביאים עימם רק ידע תיאורטי. הסטודנטים מתנסים בכל התחומים הנלמדים, בכדי לצבור ביטחון ובסופו של דבר לסיים את הקורס כאשר יש בידיהם ניסיון מעשי שברוב המקרים חשוב יותר מהכול.

תנאי קבלה

שעות הלימוד של קורס מדריכי כדורסל כוללים לימודים עיוניים במדעי הספורט כמו פיזיולוגיה, אנטומיה, פסיכולוגיה ועוד וכמובן לימודים מעשיים בענף הכדורסל כמו מיומנות אישית, שיפור הטכניקות, הכנה גופנית וכן הלאה. תנאי הקבלה לקורס מצריכים מכל מועמד להיות בן 16 לפחות, שיש בידיו אישור רפואי תקין וכמובן בתנאי שעבר ראיון אישי ומבחן מעשי. כל סטודנט יאלץ לעבור גם קורס עזרה ראשונה הכולל 28 שעות לימוד, כתנאי לקבל תעודת הסמכה להדרכת כדורסל. המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) ידוע בתור מוסד הלימודים הטוב ביותר בתחום הספורט ומאפשר כמעט לכל אחד להגיע לשעריו וליהנות מלימודים ברמה איכותית. במידה ואין באפשרות המועמד להגיע ללימודים בשרון, הוא יוכל לבחור ביחידות לימוד בתל אביב, אשדוד, קריות, ירושלים או אילת.

מאמרים רלוונטים נוספים

טיפול באמצעות הרפתקה

25/02/2013

קרא עוד

הסיפור של בלונדי: למנייטיס כרוני בסוסים – תיאור מקרה

19/01/2015

קרא עוד

מי זקוק למדרסים?

09/09/2014

קרא עוד

לימודי נטורופתיה בישראל

03/03/2014

קרא עוד

מה אנו אמורים ללמד בהדרכת רכיבה?

09/05/2013

קרא עוד

למה לי "מצוינים להוראה"?

08/04/2013

קרא עוד