דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

אימון פונקציונאלי - אימון ייחודי

עולם הכושר הינו רחב ממדים ויש בו מגוון עצום של תרגילים, טקטיקות, סגנונות ובחירה שונה של אימונים שנעשית על פי כל מאמן באופן אינדיווידואלי. אחד מהאימונים הייחודיים אשר מתאימים כמעט לכל אחד ברמת קושי שונה הוא אימון פונקציונאלי, שלמעשה עובד על מספר קבוצות שרירים ומדמה במהלך האימון פעילויות יומיומיות ובכך מאפשר למתאמן לתרגל את השרירים המייצבים ולהקל על גופו במהלך השנים. אימון פונקציונאלי מתבצע באמצעות מגוון אביזרים כמו משקולות חופשיות, גומיות, פיט בול ועוד משטחים לא יציבים המצריכים פעולות א-סימטריות שמחזקות את הפעלת השרירים המייצבים. הטכניקה של האימון מדמה באופן מוחלט את פעולות היומיום, לכן כפי שבפעולת ישיבה או עמידה על הגוף להפעיל מספר שרירים בו זמנית, גם באמצעות אימון פונקציונאלי הוא נדרש לבצע מספר מישורי תנועה.

ניסיון מעשי

המרכז האקדמי לוינסקי וינגייט מכשיר סטודנטים באמצעות מגוון גדול של קורסים בהדרכה ואימון בספורט. הקורסים מקנים לסטודנטים את הכלים הנכונים בכדי להיות בעתיד מדריכים או מאמנים מין המניין בעלי מיומנות וניסיון. הקמפוס מאמין שיש לצבור ניסיון עוד לפני היציאה אל שוק העבודה, מאחר שכאשר מדובר בלימודים הנוגעים לספורט על המדריך או המאמן לעתיד להתנסות באופן מעשי כמה שיותר בכדי לצבור זמן הדרכה של אחד מול אחד במהלך הלימודים. צוות המרצים המעולה של המכללה מרשים ביכולתו להעביר הן לימודים מעשיים והן לימודים עיוניים ולהעביר את כל הטכניקות והמיומנות במהלך קורס של 180 שעות לימוד. אימון פונקציונאלי הוא חלק מתוך הלימודים המעשיים של הסטודנטים והוא מתמקד יותר בבריאות הגוף ושיקום פציעות, מאשר בפעילות ספורטיבית לחיטוב או השלת קילוגרמים.

קורס מדריכי כושר

כידוע, ככל שמתאמנים באמצעות שיטת האימון הפונקציונאלי, כך גם הגוף משתפר, מחזק את שיווי המשקל ואת השרירים העמוקים שעוזרים לנו במגוון פעולות במהלך החיים, פעולות רבות כמו ישיבה, קימה, הטלת שתן וכן הפחתת פציעות עתידיות. אין ספק כי מדובר בשיקום עבור הגוף וחזרה לשגרה עבור כל מתאמן. בכדי לעשות את האימון בשלמותו יש להתאמן זמן רב ולחזק את השרירים המייצבים ולהימנע מהחלשתם. אחד מהקורסים במכללה האקדמית בוינגייט נקרא "קורס מדריכי כושר" במסגרתו לומדים בין היתר כיצד להדריך בחדר הכושר. הלימודים כוללים מדעי הספורט וכן לימודים מעשיים בהכנה גופנית ובהכנת אימון בהתאם למתאמן. המכללה מזמינה את כל מי שרוצה להפוך את האהבה שלו לקריירה, להתרשם מהמגוון הגדול של הקורסים ותחומי העניין, שיאפשרו לו להיפתח לעולמות חדשים ולהיות חלק מקבוצת אנשים איכותיים.

מאמרים רלוונטים נוספים

מכתב לשנה החדשה

03/09/2019

קרא עוד

סמינר שואה 2012, הוויה חדשה בצל הטראומה

28/01/2014

קרא עוד

לימודי רכיבה טיפולית-טיפול באמצעות חיה נאמנה

28/08/2013

קרא עוד

הרשתות החברתיות הן פלטפורמה יעילה לקידום העסקים

11/06/2017

קרא עוד

נפלאות התנועה

01/01/2013

קרא עוד

מה הקשר לקשב? על שיפור התפקוד והגברת המיקוד.

10/09/2014

קרא עוד