דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

LifeDance האם זה עוד טרנד? או מישהי פיצחה את הקוד?

מה אנו חייבות לעשות בשביל בריאותינו הפיסית והנפשית? ספורט.

מה מפעיל אותנו הנשים? רגש!

מה מהפנט אותנו? חוכמה!

אם היינו יכולות להחזיר את הגלגל אחורה, במה היינו משקיעות? ריקוד!

אם יכולנו לשמוע רק דברים טובים, מה זה היה? מוסיקה!

ומה...מהו הדבר שיכול להשאיר אותנו צעירות ויפות לנצח? שמחה!

זה כמו גלידה טובה....פנטזיה שכל אחת יכולה להתחבר לפחות למשפט שניים.

אבל הפנטזיה הזאת הפכה למציאות עבור אלפי נשים בארץ לפני כמעט שש שנים.

שירה רובינס, יזמית ורקדנית, עברה מסע שלם. מסע לחיפוש הנוסחה האולטימטיבית שתגרום לנשים להרגיש שספורט זו המתנה הכי גדולה שהן יכולות לקבל. שהן יחכו לזה בכל מאודן...והכי מדהים...שהגברים יחזרו הביתה מוקדם לבייביסיטר...כי כשהן חוזרות מה"ספורט" הזה....הן מדהימותתתת!

אז מהי הנוסחה הסודית הזאת שגרמה וגורמת כל יום לעוד ועוד נשים להתמכר ולהתמיד?

נוסחה בשם LifeDance TM !

"לאחר התבוננות של שנים, הבנתי כי מה שגורם לנשים לחזור למשהו, הוא אהבה, כלומר, רגש. כשאישה מפתחת רגש למשהו, היא לא מוכנה לוותר עליו! היא תיסע לספר/ית שלה שעה וחצי, כי רק הוא מכיר את ה"ראש" שלה...ורק הוא גורם לה להרגיש יפה, כמו שהיא בדיוק רוצה..."

למה נשים נמשכות?

"נשים אוהבות חוכמה! חוכמה מרתקת אותנו, גורמת לנו אתגרים מנטליים ורגשיים, גורמת לנו לחשוב שהחיים הם לא רק כוח ההרגל...ואנו זקוקות לעומק הזה".

מה מאפיין את הנשים של המאה 21?

"עוצמה! נשים היום עובדות, מתקדמות, קרייריסטיות, אקדמיות, נשות עסקים. ומי שלא כזאת, לרוב מפנטזת פה ושם על המקום העוצמתי הזה, מקום של כוח ועצמאות! תקח אישה, שמרגישה שהיא חלשה במשהו ותוך מספר דקות תתן לה כלים מדוייקים ופשוטים אות היא יכולה ליישום (בכל תחום), כלים שאכן מאפשרים לה תחושת מסוגלות והצלחה....זכית בהעצמה!"

אז מה זה LifeDance?

LifeDance זו שיטה שמאגדת בתוכה את כל הקטגוריות האלה, תחת כותרת של ריקוד. כמה פעמים שמעתי נשים שאומרות על עולם הריקוד...אני..."פיספסתי את הרכבת". או מה שלא עשיתי בגיל 18 כבר לא אעשה. והחלום הזה נשאר...חלום. 

LifeDance היא שיטה פרקטית מאד. היא עובדת על טהרת הריקוד. משלבת סגנונות מכל העולם, אימפרוביזציה וריקוד חופשי. אנו עובדות עם מוסיקה מגוונת וביצועים יוצאי דופן. משלבות עבודה טכנית של ריקוד עם הפילוסופיה של התרבות ועולם הרגש ממנו הג'נר צמח. מזיעות (כמו ממטרות), ושואגות כל השיעור. נוגעות בעולם האימפרוביזציה והריקוד החופשי...אך באופן קליל ומלא הומור.

למה צריך גם סגנונות, גם אימפרוביזציה וגם ריקוד חופשי?

אם נתבונן על מגוון התרבויות בכל העולם, מאז תחילת האנושות, היה דבר שתמיד חיבר בין כולם- הריקוד. ריקוד מאז ומעולם היה כלי לביטוי, כלי להעברת מידע, כלי לתהליך. כל תרבות יצרה שפה ריקודית ייחודית לה, בעלת מאפיינים המעידים על האופי והמרכיבים של התרבות.

והנה דבר מעניין וחשוב- אם נתבונן על כל סגנון כי בתחילת דרכו של אדם, הוא מתחיל ללמוד לרקוד את הסגנון בצורה מובנית וברורה, מקבל את היסודות. היסודות הם אבני הדרך לשפה הריקודית. ככל שהאדם מתבגר ובקיא יותר ביסודות, הוא רשאי וגדל לעולם של ביטויי עצמי, עולם האילתור (האימפרוביזציה). כלומר, מה שהוא מביא מעצמו, מנבכי נשמתו ומגופו, היא עליית מדרגה ביצירתיות. והריקוד החופשי...מאפשר פשוט לרקוד את עצמך, לפרוק, לשחרר ולשמוח ברמה הכי עמוקה.

אז למה רק נשים?

כי זה מבטיח אקולוגיה נקייה משיפוט. כל אחת באה בשביל עצמה, היא לא צריכה להוכיח כלום. אנחנו באות בשביל להזיע....בשביל עבוד....בשביל עצמינו.... זוהי שעה ורבע רק בשביל עצמינו. לוקחות את הגוף אל הקצה, מניעות כל מה שיש להניע, מעיפות את עצמינו עד כלות נשמתינו...בלי שאף אחד...יסתכל עלינו! נשים באשר הן- דתיות, חילוניות, ערביות, נוצריות, מוסלמיות....וכל מי שנכנסת בקטגוריה של "אישה" J.

מהו הקורס מדריכות?

לפני מספר שנים LifeDance TM קיבל סימן רשום כל ידי רשם סימני המסחר הישראלי. מאז נכנסנו לאקדמיה. הקורס להכשרת המדריכות אורך כשנה אקדמית.

ניקח שיעור אחד...ונפרק אותו. נלמד כל סגנון וסגנון, מודרני, אפריקאי, בוליווד, סלסה, היפ הופ, פלמנקו ועוד....נצלול לעולם האימפרוביזציה...לעולם המוסיקה. נלמד מטודיקה של הדרכה, כוריאוגרפיה, תהליכים אישיים וכקבוצה ועוד...

נחבר את הכל לשיעור גורמה...בו רמת ההדרכה היא מהגבוהות ביותר. ומי שתבחר להתפרנס מריקוד, תעשה זאת בכבוד רב!

אנו רק הולכות וצומחות. הקהילה שלנו וכמות המדריכות הולכת וגדלה משנה לשנה...אנחנו פה כדי להשאר...!

נותר להפגש...על רחבת הריקודים

למידע נוסף והרשמה לקורס LifeDance 

מאמרים רלוונטים נוספים

מדריכי אירובי בנשמה

25/01/2017

קרא עוד

טיפול בדיכאון באמצעות שיטת הסו-ג'וק

05/06/2013

קרא עוד

השמנת ילדים – בעיה בממדים

09/03/2015

קרא עוד

בריאות הציבור, לא רק בידי הרופאים- מסתבר

29/07/2015

קרא עוד

כתב היד מספר: האם אני באמת אובייקטיבי כפי שאני חושב?

04/02/2015

קרא עוד

לימודי תיירות

03/03/2014

קרא עוד