דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

לימודי הידרותרפיה

מהרגע בו אנחנו נוצרים אנחנו מתרגלים למים חמימים המלווים אותנו כבר ברחמה הבטוח והמגן של האם. כאשר התינוק נולד הוא יכול לנוע במים מאחר והוא זוכר את תנועותיו בתוך הרחם. ישנם מרכזים עבור הורה ותינוק לשיעור בתוך מים מחוממים, בכדי להעניק לתינוק החדש ביטחון אותו הרגיש במשך תשעה חודשים. לימודי הידרותרפיה זו למעשה הפעלה גופנית בתוך המים, באמצעותה המטופל יכול לשפר את תפקודו הפיזי והנפשי כאחד. לימודי הידרותרפיה זהו תחום מתוך הרפואה המשלימה שעוסקת במגוון תחומים לשיפור המצב הבריאותי באמצעים טבעיים, ללא שימוש בחומרים כימיים. המכללה האקדמית בווינגייט מציעה קורס ג'הארה שמלמד הידרותרפיה בסגנון מסוים באמצעות ציפה במים חמים. הסטודנט ילמד כיצד לשפר את היציבה, להאריך את תנועות גופו ולסייע ללחץ המפרקים במצבים של מחלות שרירים ודלקות פרקים.

קשר בינאישי

לימודי הידרותרפיה הינו תחום אשר יעיל גם עבור ילדים הסובלים מבעיות פיזיות ונפשיות ומאפשרת להם להתמודד עם המגבלות הפיזיות באמצעות ציפה ומגע בתוך המים. ילדים אשר לא מסוגלים לנוע מחוץ למים, יוכלו לעשות זאת בתוך המים ולהתקדם בתנועותיהם במהלך הטיפולים. הסטודנטים אשר לומדים לימודי הידרותרפיה ילמדו כיצד ליצור קשר בינאישי עם הילדים ולגרום להם לסמוך עליהם ולתת להם אפשרות להוביל אותם. הקורס מיועד לאנשים המעוניינים לעסוק בתחום המגע ורוצים לסייע לאנשים הסובלים ממגבלות פיזיות ורגשיות ובעיות בריאותיות שונות.

תכנית הלימודים

תכנית הלימודים של לימודי ג'הארה כוללת שנתיים של לימודים אקדמאים, בהם הסטודנט ילמד את תורת הג'הארה בהרחבה וילמד כיצד לטפל במגוון אוכלוסיות הסובלים מבעיות שונות. ישנם מגוון תרגילים במים שיש ללמוד, אשר לכל תרגיל יש את האפקט שלו, לכן כל תרגיל יתאים לסוג שונה של בעיה. כאשר מדובר בטיפול בילדים, יש להיות רגישים וזהירים יותר, לכן חשוב להתמקד בכל לימודי הקורס בכדי להיות בסופו של דבר מטפלים מקצועיים ובכירים בתחום. התעודות אשר יקבל כל סטודנט יהיו מטפל מוסמך בג'הארה לכל בוגר שנה א' וכן תעודת מטפל בכיר בג'הארה לכל בוגר שנה ב'. המכללה האקדמית בוינגייט מפעילה בית ספר לרפואה משלימה העוסק בתחומים שונים המלמדים את הסטודנטים כיצד לסייע למטופלים, באמצעים טבעיים ובאמצעות מגע. בין הלימודים השונים לימודי נטורופתיה, לימודי שיאצו, לימודי עיסוי וכמובן לימודי ג'הארה ועוד. החוויה הלימודית במכללה האקדמית בוינגייט מספקת ידע רב בתחומים שונים על ידי צוות מקצועי ומיומן, בעל ניסיון של שנים בכל תחום. את שיטת הג'הארה מלמדת טובה רוזן, התלמידה של ממריו ג'הארה. 

מאמרים רלוונטים נוספים

פעילות גופנית וכאבי גב כרונים לא ספציפיים

04/02/2013

קרא עוד

כמו דג במים

18/04/2013

קרא עוד

חוויית סולו במסע – להיות לבד בשטח...

07/06/2015

קרא עוד

רפואה משלימה ועיסויים

22/12/2014

קרא עוד

לימודי תיירות - מורי דרך

13/01/2016

קרא עוד

תרומת לימודי השיאצו לתלמיד

03/02/2015

קרא עוד