דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

לימודי אילוף כלבים במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

אילוף כלבים הוא מקצוע שמצריך הרבה סבלנות, רצון להעניק לבעלי החיים תמיכה וחום אך יחד עם זאת חשוב גם הידע והניסיון בתחום. בכדי להיות מאלף כלבים מוסמך יש לעבור קורס של לימודי אילוף כלבים בהיקף של 450 שעות ובסיום הקורס כל בוגר שעבר בהצלחה את הקורס ואת המבחנים, מקבל תעודת מדריך לאילוף כלבים מקצועי. לימודי אילוף כלבים מכשירים את הסטודנט כיצד לאלף ולטפל בכלבים עם בעיות התנהגות ומעניק לו את הכלים ואת הידע ליצור יחסים בינאישיים עם הכלב ולאפשר לו לבטוח בו. הלימודים כוללים לימודים עיוניים ומעשיים, כאשר בחלק העיוני הסטודנט לומד את האנטומיה והפיזיולוגיה של הכלב, בנוסף לפסיכולוגיה של הכלב והבנת התקשורת עימו.

טכניקות אימון

בין היתר לימודי אילוף כלבים מלמדים את הסטודנט כיצד לעשות שימוש בכלי עבודה שונים בעזרתם עליו לאלף את הכלב ובנוסף שיטות שונות לפתרון בעיות, משמעת וטכניקת אימון. כלב אשר עושה פעולה טובה בדרך כלל מקבל על כך תגמול, חטיף, עצם או כל דבר אחר שיסביר לו כי עשה מעשה חיובי בעוד כלב שעושה פעולה רעה אמור להינזף בצורה כלשהי  וגם זאת הסטודנט לומד במהלך לימודיו. המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) גאה לשמש כבית ספר לאילוף כלבים ולהעניק לסטודנטים תכנית לימודים מורכבת ובנוסף גם התנסות מעשית בכדי להדריך אותם בדרך הטובה ביותר, בכדי שיהיו מאלפים מקצועיים ואיכותיים ויוכלו לעסוק בתחום במקומות הטובים ביותר במשק.

שיטת החיזוק והענישה

אילוף כלבים נוגע ברובו בפסיכולוגיה של הכלב מאחר שרוב הדברים שמניעים אותו לפעול נגרמים בעקבות אירועים שהתרחשו במהלך חייו. המאלף צריך להבין את ההיסטוריה של הכלב ובכלל את הפסיכולוגיה ההתנהגותית המשותפת לכלל בעלי החיים. מאחר שלכל סוג של בעל חיים יש מנהיגות ותרבות מסוימת, הסטודנט צריך ללמוד באופן ספציפי על התנהגות הכלב ועל המעמד שלו בלהקה. בין התחומים השונים שיש ללמוד, כאמור, ישנן גישות שונות של ענישה ומנגד גישות שונות לחיזוק חיובי. חיזוק שלילי שהוא למעשה ענישה על פעולה לא רצויה, נעשה בדרכים שונות כאשר אחת הדרכים היא הימנעות ואי נתינת חיזוק לכלב. מצד שני חיזוק חיובי משתמע באמצעות פרס שהוא בדרך כלל מאכל או משחק מאחר והכלב זקוק לעידוד רב כאשר הוא עושה פעולה רצויה, כפי שבעליו הורה לו. לימודי אילוף כלבים במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) מודרך על ידי צוות מקצועי של מרצים מיומנים, מומחים בתחום ומנוסים במידה רבה. 

מאמרים רלוונטים נוספים

רפואה משלימה - לימודי עיסוי

11/02/2013

קרא עוד

אימון פונקציונאלי - אימון ייחודי

16/06/2014

קרא עוד

חינוך גופני- מה התואר כולל?

28/08/2013

קרא עוד

פחמימות מורכבות בחורף

30/11/2014

קרא עוד

רכיבה טיפולית על סוסים. אז, היום, ולאן

31/01/2016

קרא עוד

"הכל מתחיל ונגמר בניהול"

30/11/-0001

קרא עוד