חיפוש סגור

לימודי תיירות

הורדת העמוד כקובץ- pdf | הורדת העמוד כקובץ word

אין ספק כי אנחנו חיים בעולם יפה שככל שנרצה, לא נוכל להצליח לראות את כולו במהלך כל החיים, אך בכדי לראות כמה שיותר ניתן לקחת חלק בקורסים שונים מעולם התיירות וליהנות בכל פעם מאזור אחר בארץ ובעולם. המכללה האקדמית בוינגייט הקימה בית ספר לתיירות אתגרית הנקרא אקסקול, בו יש התמחויות שונות בתיירות והוא מכשיר סטודנטים להיות מדריכים מוסמכים הן בתחום התיירות, הן בתחום הפנאי האתגרי והן בתחום הנופש. מדובר בבית הספר המקצועי היחיד בארץ אשר מופעל על ידי סגל מרצים מיומנים, כשלכל אחד יש את הידע המקצועי והמעשי בהתמחות אותה הוא מעביר. מאחר שבמהלך הקורסים השונים של לימודי תיירות, הסטודנטים לא רק לומדים אלא על הדרך נהנים מהחוויה ומהאתרים השונים, אלו יכולים להיות גם קורסי העשרה להנאה פרטית ולא רק לפיתוח קריירה עתידית.

קורס מורי דרך

אחד מהקורסים של לימודי תיירות נקרא קורס מורי דרך שנמצא תחת פיקוח של משרד התיירות ומועבר על ידי סגל מרצים מהמעלה הראשונה בעלי ניסיון רב בתחום. הקורס אינטנסיבי וכולל חוץ מ-620 שעות לימוד, גם 82 ימי סיור שהם חלק בלתי נפרד בלימודי תיירות באופן כללי. במהלך הלימודים מחוץ לכותלי הקמפוס, הסטודנטים לומדים על בשרם כיצד להדריך קבוצות, לפענח אתרים שונים וליצור אינטראקציה טובה עם המטיילים. על הסטודנט ללמוד מקצועות רבים בהקשר לכל מדינה בה הוא הולך להדריך, את התרבות של אותה מדינה, את ההיסטוריה, את האומנות והאדריכלות, את המנהגים, את הענף הקולינרי ועוד. קורס מורי דרך בעיקרון מתאים לכל אוהבי ארץ ישראל, אשר מעוניינים להדריך בישראל תיירים זרים ממדינות שונות.

אפשרויות תעסוקה

במידה והמטרה היא להדריך ישראלים בחו"ל, ישנו קורס מדריכי טיולים לחו"ל המקנה ידע וכלים רבים להתמצאות ביעדים שונים בעולם. אין ספק כי מדובר בקריירה לא שגרתית אך בהחלט מהנה ומעצימה. בכדי לאהוב לימודי תיירות ולעסוק בהם חשוב להיות אדם אשר מסוגל לכך ויש באפשרותו להעדר פעמים רבות מהבית. כל הסטודנטים בדרך כלל הם אנשים חמים שאוהבים בני אדם ומעוניינים ללמוד ולהעשיר את הידע שלהם במגוון נושאים, אך יחד עם זאת אוהבים לטייל וחולמים לראות בכל נוף חדש בעולם. אפשרויות התעסוקה לאחר לימודי תיירות הן רבות מאוד ומאפשרות עבודה בחברות תיירות שונות אם בארץ או אם בעולם. מלבד הדרכה ברחבי העולם, ישנם גם בוגרים שמחליטים להישאר באקדמיה וללמד את התחום. המכללה האקדמית בוינגייט צברה מספיק ניסיון בכדי להיות המובילה בתחום בישראל.

מאמרים רלוונטים נוספים

רשמים מקורסים בתוכנית להכשרת מומחים לפנאי אתגרי

06/04/2014

קרא עוד

טיפולים נטורופתיים לילדים

10/09/2012

קרא עוד

איך נולדה היוגה? ומה הקשר שלה לילדים

15/07/2019

קרא עוד

תזונה וחינוך גופני

15/01/2013

קרא עוד

לימודי רכיבה טיפולית-טיפול באמצעות חיה נאמנה

28/08/2013

קרא עוד

קורס מורי דרך כהמלצה לחייל המשוחרר

09/09/2012

קרא עוד