חיפוש סגור

לימודי רפואה משלימה

כבר במשך שנים שהרפואה האלטרנטיבית משחקת תפקיד נרחב בזירה של עולם הרפואה ונראה כי למרות הסקפטיות שהייתה ניכרת בעבר, כיום היא הופכת למאד פופולארית גם בקרב רופאים קונבנציונאליים שמעדיפים למצות את כל הפעולות ואת כל האפשרויות, בכדי להעניק למטופל את הטיפול הטוב ביותר. הרפואה המשלימה נקראת כך מאחר שהיא למעשה משלימה את הרפואה הקונבנציונאלית, למרות שישנן דעות רבות כי ניתן לרפא מחלות באמצעות רפואה אלטרנטיבית ללא התערבות הרפואה המערבית. המכללה האקדמית בווינגייט מכשירה סטודנטים באמצעות לימודי רפואה משלימה בבית הספר לרפואה משלימה אשר נוסד בשנת 2004, בו מלמד צוות מיומן של מרצים מעולם הרפואה המשלימה, אשר לכל אחד התחום שלו בו הוא מנוסה ומיומן במשך שנים.

בית הספר

בית הספר של לימודי רפואה משלימה מנוהל כל ידי פרופסור רפי קרסו אשר מציע תכנית לימודים עשירה הכוללת תחומים שונים מעולם הרפואה המשלימה כגון: שיאצו, גרפולוגיה, כירולוגיה, עיסוי רפואי, תזונה הוליסטית, נטורופתיה, תנועה טיפולית, פלדנקרייז ועוד. במהלך השנים הדעות היו חלוקות בנוגע לרפואה האלטרנטיבית, מאחר שאין מחקרים ממשיים שמוכיחים כי ביסוס מדעי, לכן רוב הטיפולים נעשים באמצעות הרפואה הקונבנציונאלית, בעוד הרפואה האלטרנטיבית משמשת כרפואה משלימה כשמה כן היא. כמו כן, ישנם רופאים אשר טוענים כי הרפואה המשלימה מעניקה לחולים אופטימיות, בנוסף לטיפול היא משמשת כאפקט פלצבו , אשר מסייע לחולה להרגיש טוב באופן פסיכולוגי.

תכנית הלימודים

אומנם כיום לרופאים העוסקים ברפואה משלימה אין מעמד חוקי או פיקוח על הכשרתם המקצועית, אך באמצעות לימודים במכללה האקדמית בוינגייט ותעודת סיום, נפתחות בפניהם דלתות רבות. המכללה מעבירה את כל הידע לסטודנטים באמצעות סגל מרצים מהמעלה הראשונה, שמכשיר על אחד מהם להיות מטפל מוכשר ומקצועי. אחד מהתחומים הפופולאריים הנלמדים במכללה הם לימודי נטורופתיה אשר מתבססים על כך כי לגוף יש מנגנונים טבעיים לרפא את עצמו. תכנית הלימודים כוללת לימודי רוקחות טבעית, הרבולוגיה ופרחי באך העוסקים בצמחים, גישות פילוסופיות, תזונה לפי סוג דם ועוד, כאשר בין היתר לימודים מהרפואה המערבית כמו בדיקות מעבדה, אנטומיה וכן הלאה בנוסף להתנסות מעשית שתכשיר את הסטודנטים להיות מיומנים ומוכנים בסיום הלימודים, כאשר בידם תעודת לימודי נטורופתיה ותעודות נוספות לפי התחומים שבחרו להתמחות בהם.

המכללה האקדמית בווינגייט מזמינה אתכם להתרשם ממגוון גדול של תחומים בהדרכה ואימון בספורט, תיירות אתגרית, מתודיקה ורפואה בספורט, רפואה משלימה ועוד.

 

מאמרים רלוונטים נוספים

מדוע טיפול קבוצתי מבוסס LI/CBT?

25/12/2019

קרא עוד

הכנסת צעצוע לפה - למה זה חשוב?

09/08/2018

קרא עוד

החיים אחרי הקורונה - התמודדות עם פיטורין: 5 צעדים להתמודדות וצמיחה

03/06/2020

קרא עוד

"מצטיינים להוראה" בתחום החינוך הגופני – מי אנחנו ולאן אנחנו הולכים?

28/01/2014

קרא עוד

fascia פאשיה - מערכת רקמות החיבור של גוף האדם

04/12/2013

קרא עוד

מדריך חדר כושר- לפתח קריירה שאוהבים

28/08/2013

קרא עוד