דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

לימודי רפואה סינית

כבר במשך יותר מ-3,000 שנים שהסינים נעזרים בטיפולים משלימים כדי לרפא מחלות שונות ולהקל על מטופלים כרוניים. הרפואה הסינית עושה שימוש רב בצמחי מרפא וטיפול במגע המבוסס בעיקרו על אנרגיות. הרפואה הסינית נתמכת על פי חמש יסודות מתוך תיאוריה שנקראת יין-יאנג, כאשר כל היסודות משלימים אחד את השנייה ומציגים את האפשרויות שהטבע מעניק. כל יסוד מזין את היסוד לפניו וכך נוצר מעגל זורם שתפקידו לרפא את המטופל. המכללה האקדמית בוינגייט מכשירה סטודנטים באמצעות לימודי רפואה סינית עתיקת יומין שנעשה בה שימוש רב בקופות החולים ובבתי החולים השונים בארץ. בין הטיפולים השונים דיקור סיני, שיאצו, טיפולים עם צמחי מרפא ותזונה ספציפית למקרים מסוימים.

טיפול בחוסר איזון

הרפואה המשלימה באופן כללי דוגלת בטיפולים טבעיים ובהימנעות מחומרים כימיים ומזיקים לגוף. הגוף שלנו חכם ואינטליגנט, לכן יש לו אפשרות לטפל בעצמו ולווסת את עצמו בסיטואציות שונות ללא צורך בגוף חיצוני אלא באמצעות צמחי מרפא, שינוי תזונה וטיפולים משלימים אם באמצעות מגע או באמצעות כוח המחשבה. לימודי רפואה סינית מטפלים במצבים שונים של חוסר איזון וחושפים את הסטודנט לשפה חדשה תוך התייחסות לעולם ההוליסטי שאינו מטפל רק בסימפטומים, אלא מאתר את שורש הבעיה ומגן על הגוף מפניה. החוויה הלימודית במכללה האקדמית בוינגייט מעשירה לסטודנט את הידע האישי מלבד הענקת ידע לתחום עיסוק לעתיד. כל עוד נכנסים לתחום, אין דרך לנהוג בחיים בדרך אחרת, אלא לפי הרפואה הסינית.

תכנית הלימודים

לימודי רפואה סינית נחלקים לארבע שנות לימוד בהן הסטודנט לומד מבואות ופיסיולוגיה, פתולוגיות ומחלות פנימיות, אבחנה מבדלת וקליניקה ובשנה האחרונה קליניקה טיפולית וסטאז'. הלימודים הם מאוד אינטנסיביים וכוללים מעל 3,000 שעות לימוד אקדמיות. המגמה מנוהלת על ידי גיא הלר מומחה לרפואה סינית בעל ניסיון רב, מחבר ספרי לימוד ואחד מהאנשים המשפיעים בענף הרפואה הסינית בישראל בשנת 2012. אין ספק כי מדובר בלימודים מאוד מעניינים ומאתגרים, שמקנים לסטודנט את הכלים המוצלחים בכדי לטפל באופן הטוב ביותר בכל מטופל. בסיום הלימודים כל סטודנט יקבל תעודת מטפל מוסמך ברפואה סינית ובנוסף לכך, תעודת מטפל מוסמך בצמחי מרפא סיניים ותעודת מטפל מוסמך במקצועות המגע. המכללה האקדמית בוינגייט שמחה וגאה להציג את מגוון התחומים הנלמדים במכללה, כאשר בית הספר לרפואה משלימה הוא הטוב ביותר בתחומו ומנוהל על ידי צוות מנוסה ומיומן של מרצים מעולם הרפואה המשלימה, שמוכשרים להדריך וללמד את התחומים השונים.

מאמרים רלוונטים נוספים

כשהקשב מתפרע

02/06/2016

קרא עוד

טיפים לתזונה נטורופתית לקיץ

08/01/2016

קרא עוד

אימון פונקציונאלי

03/03/2014

קרא עוד

קורס מדריכי שחייה

09/01/2014

קרא עוד

"לשבת או לקום"? לארגונומיה הפתרונות

31/01/2016

קרא עוד

אז מה בעצם יש לאימון לתרום ל-NLP, ולהפך??

11/06/2019

קרא עוד