דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

קורס מדריכי כדורסל - לילדים ונוער

הכדורסל התחיל את צעדיו הראשונים בארצות הברית והיווה אמצעי מצויין לפיתוח כושר עבור שחקני הקולג' שחולקו לשתי קבוצות וניסו לקלוע לסל של תפוזים. עם הזמן, המשחק הפך להיות נפוץ יותר בשאר העולם וכיום הכדורסל הוא עולמי ואחת מהליגות הטובות ביותר נמצאת בארצות הברית ונקראת ליגת ה- NBA. אומנם בישראל התחום פחות מפותח כמו בחו"ל אך גם אצלנו נראה כי שחקנים רבים עוברים לליגות בחו"ל ומתפרסמים בזכות הכישרון שלהם במשחק. כמו בכדורגל, גם בכדורסל יש צורך בשיתוף פעולה בין חברי הקבוצה וחשיבה טקטית על כל פעולה. המכללה האקדמית בוינגייט מעבירה קורס מדריכי כדורסל המתאים בעיקרון לנערים עד גיל 16, שיוכלו להדריך ילדים ונוער ולאחר מכן לפתח את ההדרכה לקריירה, ללמוד קורס מאמני כדורסל ומשם השמיים הם הגבול.

קורס לילדים ונוער

תכנית הלימודים במסגרת קורס מדריכי כדורסל עומדת על 228 שעות לימוד הכוללות גם עזרה ראשונה. במהלך הקורס צביקה שרף, מאמן נבחרת ישראל בעבר, מעביר את הידע האישי והמקצועי שלו למשתתפי הקורס ומקנה להם את הידע בכדי לשפר את המיומנות שלהם בהדרכה. במהלך קורס מדריכי כדורסל לומדים הרבה טכניקות בכדי להבין כיצד לפעול הן בתור יחיד והן בתור קבוצה. כאשר מעבירים הדרכה לילדים, בשונה ממבוגרים, יש להיות הרבה יותר סובלניים ולהתחשב גם בפן הפסיכולוגי. ילדים יכולים לקחת הפסדים באופן מאוד קשה, לכן חשוב לשתף את ההורים במהלכים השונים ולאפשר לילדים לקבל תמיכה משמעותית.

תכנון פעולות המשחק

מלבד לימודי המדע שיילמדו וכאמור לימודי הפסיכולוגיה, התלמידים ילמדו גם כיצד לשפר טכניקה ולהכין את הילדים לאימון גופני. כדורסל מצריך יצירת קודים אישיים בין השחקנים ובין המאמן לשחקנים ולכן חשוב ללמד את הילדים כבר מההדרכה, כיצד ליצור קודים אישיים ולתכנן את מהלך המשחק בלי לאפשר ליריב להבין את דרכי הפעולה של כל שחקן. המכללה האקדמית בוינגייט גאה להודות כי היא מעבירה קורסים שונים בתחום הספורט, הן עבור מדריכים והן עבור מאמנים, ברמה הגבוהה ביותר באמצעות צוות מאוד מקצועי של מרצים בעלי ידע אישי והתנסות בתחומים השונים. מנהלי המכללה שואפים לטוב ביותר ולא מוכנים להתפשר ולכן הם מעבירים את הידע לתלמידים בצורה שתאפשר להם להיות הטובים ביותר. בסיום הלימודים התעודה של המכללה האקדמית ב וינגייט, מעניקה זכות גדולה ומאפשרת לבוגרים להשתלב במקומות העבודה הטובים ביותר בענף.

מאמרים רלוונטים נוספים

מאמנים מעצימים: קורס מדריכי אימון פונקציונלי לביצועים מיטביים

13/06/2023

קרא עוד

לימודי אילוף כלבים

28/08/2013

קרא עוד

מיהו מדריך מקצועי

23/12/2015

קרא עוד

ביטוח מאמני ספורט

11/06/2015

קרא עוד

הנחיות תזונתיות לעליה במסת שריר

04/03/2013

קרא עוד

הכל אישי: הדור החדש של מאמני הכושר

26/01/2017

קרא עוד