דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

מדריך למסע על שביל ישראל

בין אם אתם יוצאים לכמה ימים על שביל ישראל או למסע המלא לאורך כל המדינה, כדאי לבצע הכנה נכונה בכדי למנוע תקלות לא נעימות. לכן לא רק קניית ציוד חשובה אלא גם תכנון לוגיסטי נכון. ישנם כמה דרכים לעשות זאת ולכן רצוי לבדוק את כל האפשרויות לפני שמגיעים להחלטה הנכונה. מלאכי שביל ישראל, מורי דרך, ספקי שירותים לוגיסטיים וביצוע הטמנות מים באופן עצמי הם גורמים שיכולים לעשות את ההבדל בין מסע מוצלח למסע שמסתבך או נגמר מהר מהצפוי.

מסע מודרך על שביל ישראל

עד כמה שישראל היא מדינה קטנה, היא עדיין מדינה עשירה בנופים שונים. הליכה על שביל ישראל עם מורה דרך יכולה להעשיר את הידע שלכם ולשפר את יכולת הניווט בהמשך הדרך. כמובן ששירות זה מיועד לביצוע קטעים מהשביל ולא לכל המסע בין ה 900 ק"מ. כהכנה למסע רצוי לבצע הליכה  על אחד מהמסלולים  בכדי להיכנס לכושר הליכה. לכן כדאי להזמין מורה דרך באחד מסופי השבוע לפני המסע. מומלץ לארגן קבוצת אנשים כדי להוזיל את עלות המחיר. יש לוודא שאתם מזמינים מדריך שמכיר את המסלול בפרט ואת שביל ישראל בכלל. כל תוכלו ללמוד ממנו לא רק על המקום עצמו אלא גם לקבל את כל הטיפים הדרושים למסע.

לוגיסטיקה

הליכה על שביל ישראל יכולה להיות אתגר לא רק בגלל המרחק הגדול שיש לעבור, אלא גם בגלל המשקל הכבד שיש לשאת. אבל אתם לא חייבים לסבול. אפשר לצאת למסע מלא מבלי לסחוב עשרות קילוגרמים על הגב. כל מה שצריך לעשות הוא לאתר נותני שירותים לוגיסטיים. ישנם אנשים פרטיים הנותנים שירות מסוג זה לאורך כל המסע. הם ייקחו את התרמילים שלכם מחניון לחניון בהתאם לתכנון המסע, כך שכל מה שתצטרכו לקחת אתכם הוא תיק עם מים לאותו היום ומזון. מומלץ לבצע השוואת מחירים בין חברות המספקות שירות זה ולבין אנשים פרטיים. ישנם יתרונות וחסרונות בכל אחד מהם וישנם נותני שירות המספקים למטיילים גם פעילויות בידור כולל תכנון לו"ז מלא למסע כך שכל מה שנותר למטיילים הוא פשוט ללכת וליהנות מהנוף.

מלאכי שביל ישראל

אחד הדברים החשובים לתכנון המסע הוא נושא הלינה. שביל ישראל עובד דרך ערים, כפרים ומושבים שונים, כך שאם אתם לא מסוגלים ללון בשטח, מלאכי שביל ישראל ישמחו לארח אתכם. מי הם בדיוק אותם המלאכים? אלו אנשים הגרים באזור השביל. הם מתנדבים לארח בביתם את מטיילי השביל. את רשימת המלאכים ניתן למצוא באתר של החברה להגנת הטבע. לכן חשוב לתכנן את המסלול מראש ולעמוד בקצב שנקבע כדי שתוכלו להגיע מזמן למקום שקבעתם ללון בו.

הטמנות מים

במידה ואין לכם תקציב לשימוש בשירותים לוגיסטיים, הטמנת מים ומזון  בשביל ישראל יכולה לסייע לכם במידה רבה. ניתן לעשות זאת בכמה דרכים:

הטמנות שלא נמצאות בשימוש - לפעמים אנשים מטמינים יותר ממה שהם צריכים או פשוט מבטלים את המסע. במקרים כאלה ניתן להשתמש בהטמנות של אחרים. לפני שאתם יוצאים למסע, כדאי לברר זאת ע"י כניסה לפורומים או קבוצות בפייסבוק המיועדים למטיילים על השביל. 

מאמרים רלוונטים נוספים

"חובת ההוכחה" - הסבר ודרכי התמודדות

23/04/2013

קרא עוד

לימודי נטורופתיה - תכנית הלימודים

28/08/2013

קרא עוד

האם ריצה מהירה באמת מזיקה יותר לברכיים?

29/09/2015

קרא עוד

שיקום נפגעי שבץ - C.V.A באמצעות ספורט

29/12/2013

קרא עוד

תוספי תזונה כדרך לחיים בריאים

20/12/2012

קרא עוד

קורס מדריכי חדר כושר במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

25/06/2013

קרא עוד