דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

להחזיר את האמון בין הגוף לנפש

בקיץ הקרוב תיפתח לראשונה בארץ תוכנית לימודים מלאה של ניתוח תנועה בגישת לאבאן-ברטנייף בשיתוף עם המרכז ללימודי לאבאן בניו-יורק LIMS®. התוכנית תתקיים במרכז הישראלי להנחיה אינטגרטיבית בקבוצות במכללה האקדמית בוינגייט.

בעולם שבו התקדמות טכנולוגית מאפשרת תקשורת גלובאלית נוחה ומיידית, חווית הנוכחות הגופנית שלנו הולכת ונחלשת. הניתוק מהגוף מוביל לחוויה של אי נוחות בסיסית ברמה הגופנית, הרגשית והאינטלקטואלית. תנועה מסייעת לנו לחוות את גופנו באופן אינטימי ואת החיים באופן מלא יותר. תנועה אינה רק פעילות; היא הביטוי שלנו בעולם. לימודי ניתוח תנועה לפי לאבאן וברטנייף מספקים גישה שיטתית ומקיפה להבנת העצמי והזולת באמצעות תנועה, מרחיבים את יכולת ההבעה והתקשורת שלנו ומעמיקים את החוויה.

בניתוח תנועה לפי לאבאן מתקיימת חקירה וגילוי בין המניעים הפנימיים לתנועה ובין התפקוד החיצוני הנראה של הגוף. התנועה שלנו היא התוצאה הנראית לעין של הדפוסים המאפיינים אותנו - הן התורשתיים והן אלו הנרכשים, בשילוב עם מצב רוחנו וגופנו העכשווי. התבוננות בתנועתו של אדם יכולה לתת לנו כמות עצומה של מידע מהימן, ראשוני, ישיר ולא מודע ברובו. מידע שאינו מילולי, קוגניטיבי או רעיוני. ניתוח הרגלי התנועה של עצמנו מאפשר לנו תובנה מעמיקה על מי אנו כבני אדם, מה מאפיין אותנו ולאן אנו יכולים להתפתח. ממש כפי ששפה מדוברת מתקשרת דרך תחביר, לימודי לאבאן מלמדים את התחביר של השפה שאינה מילולית, ואוצר מילים שיטתי שמסייע לנו להבין זה את זה ולהשתמש במה שאנו רואים. ללימוד בדרך זו ישנן השלכות נרחבות על החוויה האישית שלנו בעולם, בתוך עצמנו ובמערכות יחסים.

אירמגרד ברטנייף, תלמידתו וממשיכת דרכו של לאבאן, חיברה בין עבודתו של לאבאן לעקרונות התפתחותיים ליצירת כיוון וגישה טיפולית, הן מבחינה גופנית והן מבחינה רגשית. מן הרגעים הראשונים שלנו, אנו חווים את העולם דרך הגוף ומתקשרים את הצרכים שלנו לאחרים באמצעות תנועה. במהלך ההתפתחות שלנו מתהווים דפוסים פסיכופיזיים המסייעים לנו להתמודד עם המציאות החיצונית הספציפית שבה אנו מתפתחים. הדפוסים הישנים, ההסתגלותיים, שחלקם לא התפתחו באופן אופטימלי, מהווים תשתית לפעולות גופניות ולתגובתנו הקגשית במצבים מורכבים יותר בבגרות. יסודות ברטנייף היא גישה יסודית ומעמיקה המספקת תשתית לזיהוי, עדכון ופיתוח תבניות תנועה מוקדמות (repatterning) הנמצאות בבסיס הפעולות המורכבות שאנו מבצעים ביומיום כבוגרים. שינוי בדפוסי התנועה שלנו יכול להשפיע באופן עמוק על חווית העצמי בגוף, במערכות יחסים ובעולם.

 

"אם את מופרדת מגופך, את מופרדת גם מגוף העולם אשר נראה לך כמו משהו אחר או נפרד ממך, במקום להיות חלק מהמשכיות החיים אליה את שייכת" פיליפ שפרד

 

התוכנית וההסמכה:

תוכנית הלימודים בנויה משלושה מבואות וארבעה מודולים שיועברו על ידי שתי מורות בכירות מ-LIMS NYC בסיוע שתי אסיסטנטיות ישראליות מוסמכות CMA. המבוא הראשון יערך בחודש אפריל התכנית תתחיל בקיץ 2014 ותימשך כשנתיים.

לבוגרי התוכנית תינתן תעודת CMA- Certified Movement Analyst מטעם NYC  LIMS.

לפרטים והרשמה:

המרכז הישראלי להנחיה אינטגרטיבי בקבוצות  info@icgroups.co.il

מיכאלה מעוז – micki_m@zahav.net.il 050-7516279

תומר בשן - tomerbashan29@gmail.com054-6601656  

מאמרים רלוונטים נוספים

השמנת ילדים

18/04/2013

קרא עוד

מדוע התינוק שלי עדיין לא זוחל?

11/06/2017

קרא עוד

למה צריך מאמן כושר אישי?

05/09/2012

קרא עוד

מתי התגלגלתם לאחרונה?

10/02/2015

קרא עוד

החברה לרפואת ספורט

25/12/2019

קרא עוד

סוללים את העתיד

27/03/2018

קרא עוד