דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

קורסים לגמול השתלמות

מהם קורסים לגמול השתלמות?

קורסים לגמול השתלמות הינם השתלמויות ולימודים המוכרים מטעם מקום העבודה, שבמסגרתם מרחיב העובד את השכלתו בידע שיסייע לו לתפקד טוב יותר במקום עבודתו. הקורסים לגמול השתלמות מקדמים את העובד בכך שהם מאפשרים לו לרכוש ידע עדכני בתחום, לשפר ולשכלל יכולות קיימות, ובעקבות הפיכתו לעובד יעיל ואיכותי יותר הוא גם זוכה לקידום, הן בהיבט של מעמדו התעסוקתי והן בהיבט של תנאי השכר. על מנת שהקורסים לגמול השתלמות יענו על הצורך לשיפור התפקוד של העובד במסגרת עבודתו עליהם לעמוד במדדים מסוימים, כך שבטרם פונים ללימודי השתלמות מוטב לבחון האם הלימודים מוכרים כקורסים לצורכי גמול מטעם מקום העבודה.

לאלו קטגוריות של קורסים לצורכי גמול ניתן לפנות?

מצד אחד, קורסים לגמול השתלמות הינם כאלו אשר נבחנו מטעם מקום העבודה ונמצאו ככאלו אשר עומדים ביעדים. יחד עם זאת, על אף הדגש המושם על תועלת הברורה של ההשתלמות למקום עבודה, מעסיקים רבים מתרגמים את תועלת הן בנושאים אשר נוגעים בתחומי אחריותו של העובד באופן ישיר והן בתחומים שנועדו להעצים את אישיותו של העובד להרחיב את אופקיו. בין מגוון הקורסים לגמול השתלמות קיימים קורסים להעצמה אישית, קורסים בגישור, קורסים באימון אישי, וכן קורסים בתחומי הסוציולוגיה ומדעי החברה, בתחום הפיננסי, בתחום המחשוב, שפות וכדומה. כיום ניתן לצאת לקורסים לגמול השתלמות במגזרים תעסוקתיים שונים כמו עובדים ממשלתיים, עובדי רשויות מקומיות, אחיות וכוח עזר, שוטרים, אנשי צבא, הנדסאים וכדומה.

גמולי השתלמויות במגזר ההוראה

במקומות עבודה מסודרים כמו במגזר ההוראה התועלת שניתן להפיק מהסדנאות והקורסים לגמול השתלמות ידועה מראש. תוספת שכר וקידום מעמדו של העובד במקום עבודתו הינם נגזרת של מספר פרמטרים ותלויה בהיקף ההשתלמות, שווי הקורס, הסכמי שכר במשק וכדומה, כשהפרמטרים אינדיבידואליים לכל מגזר. המגזר שבו נהוג לייחס את הלימודים לצורכי גמול הוא מגזר ההוראה, ואכן ההשתלמויות הפכו לחלק אינטגראלי ממסגרת התפקיד. העולם המודרני התפתח, ובמקביל אליו התפתחה גם הטכנולוגיה וכן שיטות החינוך וההוראה. השינויים הללו מחייבים את מערכת החינוך לצעוד ולקדם את עצמה ביחד עם השינויים על מנת שתהיה מותאמת אל המאה ה-21 ותענה על הצרכים של דור הווה ודור העתיד. הקורסים לגמול השתלמות מאפשרים לאנשי ההוראה והחינוך להעשיר את עצמם בידע מעודכן וחדשני הן בתחומי הדעת והן בתחומים הנוגעים להיבט החינוכי באופן כללי.

אלו לימודים מוכרים לגמול במגזר ההוראה?

הקורסים לגמול השתלמות אליהם רשאים עובדי ההוראה לפנות מתבססים על שלב ההתפתחות המקצועית שבו נמצאים ברצף הקריירה האינדיבידואלית שלהם, התפקיד המרכזי שהם ממלאים במסגרת החינוכית שבה הם מועסקים, ותחומי הדעת שאותם הם מלמדים במסגרת תפקידם. באופן כללי, הקורסים לגמול השתלמות כוללים את תחומי הדעת, התחום הדידקטי, התחום הניהולי-ארגוני והתחום החינוכי-ערכי. הקורסים לגמול השתלמות נועדו לגבש את זהותם המקצועית של עובדי ההוראה, ולקדם את המסוגלות המקצועית והאישית הנדרשות מהם במהלך יישום תפקידם, לשם הבטחת תהליכי הוראה ולמידה איכותיים ומקצועיים. הפיתוח המקצועי והאישי של עובד ההוראה מאפשר מתן מענה אפקטיבי לתלמידים, לשותפים התפקיד, להורים, וכן מימוש היעדים אשר הוגדרו מראש בהלימה לצורכי המערכת ולצרכיו האישיים של עובד ההוראה.

מאמרים רלוונטים נוספים

המלצות למתמחה בשנה"ל תשע"ד

28/01/2014

קרא עוד

פעילות גופנית והדימוי העצמי שלנו

14/06/2015

קרא עוד

לימודי נטורופתיה במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

05/03/2014

קרא עוד

כנס הכושר Core Functional Convention

25/07/2019

קרא עוד

קורס מדריכי כדורגל - טכניקה אישית וקבוצתית, הכנה גופנית לילדים ואימון

03/03/2014

קרא עוד

סוללים את העתיד

27/03/2018

קרא עוד