דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

לימודי רכיבה טיפולית- כיצד זה עובד?

במהלך השנים הרפואה המשלימה תפסה מקום עם הרבה כבוד אצל האוכלוסייה הישראלית. רבים מהאנשים מעדיפים להיות מטופלים של רופא אלטרנטיבי מאשר לבקר את הרופא הרגיל שלהם. כיום, רופאים קונבנציונאליים רבים רוכשים את הידע על הרפואה האלטרנטיבית, מאחר והם רואים כי היא מתפתחת ויש ביקוש רב לרופאים מסוג זה. ברגע שרופא מסורתי לומד על הרפואה האלטרנטיבית, הוא יכול לחבר בין שני הזרמים ולטפל במטופליו בשילוב של התכונות הטובות ביותר מכל זרם. המכללה האקדמית בוינגייט מכשירה סטודנטים להיות מטפלים במגוון תחומים מתוך עולם הרפואה האלטרנטיבית, כאשר אחד התחומים המעניינים הוא לימודי רכיבה טיפולית, שהפכו להיות מקצוע מאוד מבוקש ופופולארי, מאחר שהאוכלוסייה דורשת מטפלים בתחום, שיעזרו להם או לילדים שלהם להחלים.

כיצד זה עובד?

לימודי רכיבה טיפולית משתמשים בסוס ככלי עוגן עבור המטופל, אשר בעזרתו הוא יכול להיפתח וליצור תקשורת בזכות תכונות ייחודיות של הסוס וכמובן בשילוב טכניקות טיפוליות שנלמדות בקורס. לימודי רכיבה טיפולית מתאימים לאנשים שטובים במגע ואוהבים לטפל באנשים, מאחר שהעבודה היא אחד על אחד בטיפול מקסימאלי והתמקדות במטופל. כידוע, רכיבה על סוסים שימשה את המעמד הגבוה כתחביב לא זול בכלל, אך כבר יותר מ-200 שנה התחביב הזה משמש כטיפול אלטרנטיבי עבור ילדים ומבוגרים כאחד. הישיבה על הסוס מאפשרת למטופל לחוות עוצמה ולקבל ביטחון עצמי, מתוך העצמה עצמית שבעל החיים מעניק לו. לסוס יש תנועות עדינות והוא רגיש מאוד לסובבים אותו, לכן הסוס יוצר קשר אישי עם המטופל ומאפשר לו לבטוח בו. הרכיבה הטיפולית מיועדת לאנשים הסובלים מבעיות פיזיות ונפשיות, כאשר הבעיות הפיזיות מתבטאות בשיתוק מוחין ובעיות בהתפתחות, בעוד הבעיות הנפשיות מתבטאות בחוסר ביטחון, בעיות קשב וריכוז וקושי לתקשר עם הסביבה.

מה התעודה מעניקה?

לימודי רכיבה טיפולית נלמדים במשך שנה אחת, יום בשבוע, בו מועברים קורסים אקדמיים, המאפשרים לבוגרים לעבוד בתור מורים לרכיבה טיפולית בכפרי נוער, פנימיות, מוסדות חינוך, משרד הביטחון ועוד. המכללה האקדמית בוינגייט מעניקה התנסות מעשית שמעניקה לסטודנט את הכלים להתמודדות בעולם האמיתי. צוות המרצים זמין במשך 24 שעות ומייעץ לכל סטודנט באדיבות ובסובלנות. המכללה מכשירה מטפלים ומעניקה להם את הכלים, כדי שיידעו כיצד לרכוש את האמון של המטופל, אך בכל מקרה מדובר בתהליך שנוצר עם הזמן ולא תמיד ניתן ללמוד אותו. 

מאמרים רלוונטים נוספים

קורס להכשרת מאבחנים ומטפלים בתפקודי למידה ויסות חושי ומוטוריקה גסה ועדינה בשיטת ד"ר אורלי יזדי-עוגב

04/05/2020

קרא עוד

סדנת צ'י קונג טיפולי של המגמה להכשרת מורים - בנווה שלום

18/06/2017

קרא עוד

לימודי רפואה בחו"ל

02/10/2013

קרא עוד

מדריך ספורט

17/03/2014

קרא עוד

הרשתות החברתיות הן פלטפורמה יעילה לקידום העסקים

11/06/2017

קרא עוד

מי זקוק למדרסים?

09/09/2014

קרא עוד