דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

חינוך גופני- מדוע זה חשוב?

המכללה האקדמית בוינגייט מציעה מגוון קורסים בתחומי הכושר והבריאות, לכל המעוניינים לפתח את התחביבים שלהם ולהפוך אותם לקריירה. בין הקורסים הנלמדים, המכללה מציעה גם תואר ראשון בחינוך גופני, המקנה תואר ראשון בוגר בהוראה, תעודת הוראה, תעודת מדריך, תעודת התמחות ועוד. חינוך גופני הוא שיעור המועבר בבתי הספר היסודיים והתיכוניים, בו המורה מדריך את הילדים לעשייה של פעילות גופנית באמצעות פעילויות מהנות ואתגריות. בעבר שיעור חינוך גופני היה בעיקרו שעת משחק, בו הילדים קיבלו כדור ועשו כרצונם. כיום, עם המודעות המתפתחת להשפעות של כושר גופני על הגוף ולכך שהוא הכרחי מגיל צעיר, בתי הספר מחנכים את הילדים לעשות פעילות גופנית כחלק אינטגראלי מאורח החיים ולהסתגל לתזונה בריאה וערכים טובים.

מדוע זה חשוב?

בתי הספר מעסיקים אך ורק בוגרי תואר ראשון בחינוך גופני, שעברו הכשרה מתאימה, במסגרת סוג בית הספר ושכבת הגיל המתאימה. לאחר שארגון הבריאות העולמי הצהיר כי חוסר בפעילות גופנית מהווה סכנה והיחשפות למחלות כרוניות כגון סוכרת, סרטן, לחץ דם, כולסטרול ועוד, בתי הספר נחושים בדעתם כי חינוך גופני הוא שיעור משמעותי ביותר בלוח הזמנים של הילדים ועליהם להשתתף בפעילויות שמחנכות ומפעילות את הגוף יחד.

מהי תכנית הלימודים?

תכנית הלימודים של תואר ראשון בחינוך גופני כוללת 96 שעות שנתיות, כשמתוכן 60 שעות של לימודי חינוך גופני, 6 שעות לימוד של מדעי יסוד ו-30 שעות של לימודי חינוך והוראה. במהלך ארבע שנות לימוד, הסטודנט ילמד יסודות בסטטיסטיקה, כימיה, אנטומיה, פיזיולוגיה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, תזונה ועוד, כחלק משיעורי החובה, כאשר באפשרותו לבחור לימודי העשרה מתוך מגוון לבחירה. בין דרכי ההוראה נלמדים גם יסודות המשחק, אם משחקי תנועה, משחקי כדור או יסודות בהתעמלות.

כיצד מתקבלים?

בכדי להתקבל לתואר ראשון בחינוך גופני, על המועמד להיות בעל בגרות מלאה עם ציונים מעל 85, מבחן פסיכומטרי בציון מעל 475, רקע מתאים, עמידה בראיון אישי, בדיקת מאמץ ומבחן מעשי. הלימודים במכללה האקדמית ב וינגייט מהנים, מעשירים ומלאי חוויה, לכל אחד מהסטודנטים. צוות המרצים מתייחס לכל סטודנט באדיבות ומעניק לו יחס אישי, ייעוץ והכוונה בכל זמן. 

מאמרים רלוונטים נוספים

חינוך גופני לערכים טובים ולאנשים טובים

29/07/2015

קרא עוד

ביטוח אחריות מקצועית

04/02/2014

קרא עוד

השפעת החימום, המתיחה הקבועה והמתיחה התנועתית על הגמישות והביצוע הספורטיבי

25/11/2014

קרא עוד

הרשתות החברתיות הן פלטפורמה יעילה לקידום העסקים

11/06/2017

קרא עוד

בעקבות השיעור הראשון

28/01/2014

קרא עוד

אגודת מורי הדרך

17/10/2012

קרא עוד