חיפוש סגור

חינוך גופני - שיעור חינוכי

מהרגע בו אנחנו זוכרים את עצמנו, ההורים שלנו מחדירים בנו מנטרה שחוזרת על עצמה ואומרת לנו לעשות כושר גופני ולשמור על תזונה בריאה. הרי שורש היקום נמצא בהיותנו יצורים חיים, כאשר סביבנו כל השאר מתפתח וצומח. בני האדם נולדו בכדי להתקיים ובכדי לחיות, לכן חשוב לשמור על הקיום שלהם, על ידי אורח חיים בריא שיעניק להם אריכות חיים על כדור הארץ. כאמור, מגיל צעיר מחנכים אותנו לשמור על כושר ולאכול בריא. בבית הספר, לכולנו מוכר המושג חינוך גופני, שברוב הזמן סימל כדור ושעה חופשית, אך כיום נראה כי מורים בבתי ספר יסודיים ובתיכונים, משתדלים להוציא את המיטב מכל שיעור חינוך גופני.

הכשרה להצלחה

חינוך גופני, כשמו כן הוא שיעור חינוכי, אך בו זמנית הוא מתמקד בגוף, בכושר שלו, בהכשרת המוטיבציה, שחרור אנדורפינים, מאמץ לצורך תרגול והשלת קלוריות. הילדים זקוקים למקור חיוני של הדרכה מהימנה ומקצועית, מאחר ומשם הם לומדים ורוכשים מיומנויות לעתיד. בכדי להבטיח את מקומם של הילדים של העתיד, במסגרת ספורטיבית מצליחה כגון: שחקני כדורגל, טניס, ספורט ימי וכדומה, חשוב להדריך אותם כבר מגיל צעיר להתמדה ולרצון להצלחה.

תואר בחינוך גופני

בכדי לאפשר לילדים להיות ספורטאים בעתיד, או אפילו רק להצליח להשפיע עליהם לעשות כושר גופני ולחיות בריא, חשוב שיהיה להם מנטור טוב, כזה שיוכלו לראות בו כמנהיג וכדוגמא טובה וללכת בעקבותיו. כיום, כשהכושר קיבל כותרת ראשית בעולם, קורסים של חינוך גופני התמקצעו גם הם בהתאם. בכדי להיות מורה לחינוך גופני, יש להתאים לקריטריונים מסוימים ולעמוד בתנאים שבתי הספר מעמידים. המכללה האקדמית בוינגייט  מכשירה תלמידים להיות מחנכים מקצועיים, בעלי ידע נרכב בתחום ובעלי ניסיון מקצועי. מלבד הכושר הגופני, על המדריך להיות מורה דרך ולדעת כיצד לנהוג עם ילדים בגילאים שונים. חינוך גופני מהווה כתואר ראשון במכללה האקדמית בוינגייט, לכן בכדי להתקבל יש צורך לעמוד בתנאי קבלה שונים כגון שילוב משוכלל של פסיכומטרי, בגרות, ממוצע ציונים, ראיון אישי ועוד.

מאמרים רלוונטים נוספים

פעילות גופנית והדימוי העצמי שלנו

14/06/2015

קרא עוד

צ'י קונג ככלי טיפולי בעל עוצמה

06/02/2015

קרא עוד

מורה דרך

09/10/2012

קרא עוד

עסוקים ופעילים

23/03/2017

קרא עוד

קורס מדריכי כושר - אורח חיים בריא

16/06/2014

קרא עוד

מדוע טיפול קבוצתי מבוסס LI/CBT?

25/12/2019

קרא עוד