דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

השפעתו ועיצובו של שחקן צעיר כאדם על ידי מאמן הכדורסל

במרבית המקרים תהיה השפעתו של בוגר קורס מאמני כדורסל  גדולה יותר על עיצובו  של השחקן הצעיר כאדם  מאשר על יכולתו המקצועית.

קשה למנות באחוזים אך לא אטעה בהרבה עם אגיד שמתוך 100% של השחקנים  שיאמן בוגר קורס מאמני כדורסל, שחקנים בגילאים הצעירים רק כ1%-2% יתפרנסו בסופו של התהליך ממשחק הכדור סל. ישנם מאמנים אשר יאמנו באגודות גדולות ואז יזכו להגדיל את אחוז השחקנים אשר עבר תחת ידיהם למספר גבוה יותר ויש הרבה מאד מאמנים אשר לא יזכו לראות שחקנים אשר עברו תחת ידיהם מגיעים ליכולת התפרנסות מן הכדור סל,מכאן שהחלק המשמעותי הוא יכולתך בתור מאמן להשפיע ולעצב את דמותו של שחקן אשר שיחק תחתיך,בוגרי קורס מאמני כדורסל אשר ישכילו לנצל את הכוח שניתן בידיהם באימון ובבניית שחקן ימצאו עצמם  מסופקים הן בפן האנושי והן בפן הערכי בכך שהיו שותפים להתבגרותו של שחקן צעיר ויעזרו בעיצובו בדרך לאדם בוגר.

ברוב המקרים ירגישו השחקנים החל מן גיל 13-14 ועד 18 בנוח יותר לדבר על נושאים אינטימיים ולשתף את המאמן מאשר את ההורים,מאמן אשר יראה אתגר מעבר לשיפור השחקן כשחקן כדור סל להיות לעזר לשחקן להתפתח לאדם בוגר טוב יותר,יוכל עם שיתוף פעולה עם הורי השחקן להיות חלק משמועתי מאד בהתבגרות השחקן.מאמנים אשר יציבו לעצמם מטרות חינוכיות כמו ,דרישה לקבלת  גיליון הציונים של השחקן בכל שליש,מאמנים אשר בשיחות הורים בתחילת השנה יציעו את עזרתם ויסבירו היכן הם רואים עצמם במעגל ההתבגרות של השחקן,ימצאו עצמם יוצאים נשכרים מן התהליך. רבים הם המקרים אשר מגיעים לאוזני וגם הייתי שותף להם בעצמי  שילד אשר החלו ציוניו  לרדת והוריו לא מצאו  את הדרך בשיחות איתו או בניסיונות להשאירו על המסלול  הנכון  נעזרו במאמן,במקרה כזה יש למאמן מספר דרכי התמודדות,אם באיום שהילד יפסיק לשחק את המשחק שהוא כל כך אוהב או בהסבר על החשיבות של להיות שחקן וגם תלמיד טוב,במרבית המקרים בכל דרך אשר יבחר המאמן תהיה השפעתו חזקה על הילד יותר מן השפעת ההורים.

השפעתו של בוגר קורס מאמני כדורסל היא עצומה בסימן הגבולות בין ניצחון לחינוך,רבים המקרים אשר שחקנים אשר למדו את הגבולות ולמדו את ההבדלים התפתחו להיות חיילים טובים יותר או אנשים אשר התבלטו בשוק העבודה,סימן גדול מאד להשפעתו של המאמן הוא כאשר שחקן ששיחק אצלך בגיל הנוער,נערים או ילדים בא  להתייעץ איתך בהתלבטות של להיכן להתגייס ואף  מבקש ממך להיות אחד הממליצים  בדרכו ליחידה מיוחדת. על כל בוגר קורס מאמני כדורסל לסמן לעצמו מעבר לחלק המקצועי כיצד יהיה מעורב וכיצד ישפיע על התפתחותו של שחקן להיות אדם טוב יותר,מאמנים אשר לוקחים את הנושא ורואים בכך  יעוד,יוצאים בסופו של התהליך נשכרים מאד ברמה האישית ולא פעם גאותם בנושא החינוך היא רבה מן הנושא המקצועית.

הכותב הוא ארז ביטמן,מרצה בכיר בקורס מדריכי כדורסל וקורס מאמני כדורסל של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

מאמרים רלוונטים נוספים

למה כדאי לעשות קורס של מדריכי טיולים מאורגנים דווקא במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)?

22/06/2021

קרא עוד

אימון כושר ביתי

30/08/2012

קרא עוד

דיאטה מוצלחת היא תוצאה של תזונה נכונה

22/10/2012

קרא עוד

האם הכול בראש? על שיפור ביכולות רצים בעקבות מתן זריקות פלסבו

30/11/2014

קרא עוד

ריצה כטיפול או טיפול באמצעות ריצה? זו השאלה

16/02/2020

קרא עוד

תגיד, אתה שלומיאל או שליימזל‼?

19/09/2021

קרא עוד