דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

רכיבה טיפולית על סוסים

דרכי השיקום המקובלות כיום משלבות כבסיס פעילויות גופניות, שאחת מה היא רכיבה על סוסים. רכיבה טיפולית מתאימה לאנשים עם בעיות פיזיות, בתפקוד המוטורי הגס, מאפשרת שיפור הליכה ושיםור בבעיות התפתחות.  בין הכשרים הפיזים אותם ניתן לחזק בעזרת הרכיבה הינם: שיווי משקל, חוש כיוון והתמצאות במרחב, חיזוק שריריר הגוף, שליטה באברי הגוף ועוד. כמו כן מתאימה שיטת הטיפול  לאנשים עם בעיות רגשיות, נפשיות והתנהגותיות  כגון קשב וריכוז, ביטחון עצמי, שיפוט עצמי, מודעות גופני ועוד.

הקרבה ליצור חי, רגיש ובלתי שפיט , המאפשר לקבל כל יצור חי המטפל בו מאפשר יצירת התקרבות וקשר בין הטיפול בסוס  לפיתוח  קשר אמין ואמי. התורם לביטחון העצמי ותחושת המסוגלות של הרוכב ( הילד על הסוס מורם מעל כולם, בעל שליטה). הסוס מקבל את הרוכב כמו שהוא, ללא סייגים, אך ברגע שהרוכב עולה עליו לראשונה, הוא משקף לו ההתנהלות שלו, ילד תזיזתי  ישדר לסוס חוסר שקט יקבל תגובה בהתאם שתקשה עליו לשלוט בו, ועל כן הוא יצטרך לשלוט בהם כדי לשלוט בסוס טוב יותר ולשמר על הקשר ביניהם.
 
המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) מציע לבעלי ניסיון ברכיבה על סוסים, לקבל תעודת הכשרת מדריך רכיבה טיפולית מטעם המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט). קיים מלול הכולל קורס מדריכי רכיבה ולאלה שכבר קיימת ברשותם התעודה מסלול ללא התעודה.
 
הקורס בוינגייט הינו בהיקף של 1,000 שעות כולל סטאג' של 120 שעות עם התמקדות התחום הטיפול הרגשי והפיזי. הקורס מועבר על ידי אנשי מקצוע מובילים בתחום הרכיבה הטיפולית. החלק העיוני נלמד במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) והחלק המעשי נלמד בחוה בתל מונד. בין התכנים שילמדו בקורס במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט): אנטומיה, פזיולוגיה, ניורולוגיה, אורתופדיה, פסיכולוגיה, סוגי הפרעות וליקויים שונים, תקשורת עם מטופל, עיצוב הסביבה הטיפולית, טכניקות טיפול באכלוסיות שונות ועוד. חלק נוסף של הקורס מכין את התלמידים לקראת תעודת "מדריך לימוד רכיבה" הלימודים בחלק זה כוללים ידע מתחום: רכיבה והדרכת רכיבה, ניהול אורווה, בניית תכנית אימונים לרוכבים ברמות שונות, פתרון בעיות התנהגות בסוסים, עזרה ראשונה לסוס ולרוכב ועוד.
 
במהלך 120 השעות של לימודי הסטאז' יתנסו התלמידים בעבודה עם מטופלים בחוות שונות ברחבי הארץ. על מנת להתקבל לקורס מורים לרכיבה טיפולית במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) יש לבצע מבחן רכיבה וראיון קבלה.

מאמרים רלוונטים נוספים

פיברומיאלגיה והטיפול ברפואה הנטורופתית

07/11/2012

קרא עוד

חשיבות צום יום-הכיפורים וטיפים לעבור אותו בשלום

02/09/2013

קרא עוד

LI-CBT

26/03/2019

קרא עוד

אם לא ניפול איך נקום?

23/06/2015

קרא עוד

טיפול קוגניטיבי- תוצאות מהיום הראשון

03/02/2014

קרא עוד

מה חשוב לדעת על לימודי נטורופתיה לפני הרשמה

10/09/2012

קרא עוד