דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

המאמן ומה אנחנו מצפים מכדורגלן בן 16- 15

השחקן הצעיר שגדל במחלקת הנוער ועבר את קבוצות הילדים והנערים, חייב בגיל 16 לאותת לצוות המקצועי ולראשי המועדון על עתידו. מלוי הפוטנציאל של השחקן תלוי הרבה במאמציו, בתמיכה שהוא מקבל מהחברים ומההדרכה שמעניק לו המאמן (בוגר קורס מאמני כדורגל). הלחץ החיצוני שקיים מחייב את השחקן להתגבר בעצמו אבל המאמן חייב לעזור לו גם בנושא זה.

איכות היכולת של השחקן והתקדמותו האישית יש לה יחס ישיר לרמת הצפיות שיש למאמנים מהשחקן הצעיר, המאמן שמאמין ביכולת השחקן חייב להחדיר לו בטחון, אמונה ותקווה לעתיד, זו נקודה חשובה ביותר בפתוח השחקן, כמובן באם יש לו את הכישרון, אסור לנו לשכוח שהצעיר אינו מבוגר קטן ויש לו הרבה ללמוד בדרך הארוכה. בוגר קורס מאמני כדורגל, כמוביל עוזר לצעיר לעשות הכול כדי להשיג את הרמה שמצפים ממנו.


לכן לשחקנים בגיל זה דרוש כבר מאמן בעל ידע רחב (ולא בוגר טרי של קורס מאמני כדורגל), מנוסה, דורש משמעת, סמכותי בעל ידע בניהול וחשיבה באימון והוא שחייב לתת גירוי לנושא הנכון.תשומת הלב האישית כמו גם ארגון הקבוצה והנושא הטקטי מקבלים כאן חשיבות מרובה, אימונים תחת לחץ, תכנית מגוונת היוצרת התלהבות בקרב השחקנים תוך דרישות להצטיינות והצלחות גם ברמה האישית וגם ברמה הקבוצתית.


הצעיר בגיל זה חייב לקבל תנאי אימון ומשחק טובים, הוא נמצא כבר בהתעניינות סביבתית, גם התקשורת נכנסת לתמונה והצעיר שלפני שנים שיחק מתוך הנאה ואהבת המשחק נכנס לחשיבה אחרת שמחייבת בגרות ספורטיבית ויכולת מקצועית מתאימה.


רק כאשר השחקן יגיע לביטחון עצמי במצבי לחץ, הוא יהיה מסוגל להביא לביטוי את מלוא היכולת והכישרון שלו לכן אחד התפקידים החשובים באימון הוא להשיג את המטרות הבאות: קידום ההתלהבות, אימון עם איכויות, להלהיב למשחק יצרתי חיובי,לעודד למוטיבציה אישית, לפתח את האישיות של השחקן, לקדם ולשפר את היכולת הטכנית תוך דגש למהירות ולקצב המשחק.


בוגרי קורס מאמני כדורגל זוכים להערכה באמצאות הידע שלהם, התמדה ואישיות, השחקן ועתידו של המשחק ברובו הוא בידיהם של בעלי המקצוע, להדרכה והלימוד של איכות המשחק יש חלק חשוב לתוצאות בעתיד ורק כך צריך להוביל את דרכם של הצעירים.

מה איתך? מתי נראה אותך בקורס מאמני כדורגל של המכללה האקדמית בוינגייט?

נכתב ע"י אמנון רז, מרכז קורס מאמני כדורגל במכללה האקדמית בוינגייט

מאמרים רלוונטים נוספים

הרהורי ליבי- המסע לפינלנד

10/03/2016

קרא עוד

לחיות בריא - ”גילו של אדם כגיל עורקיו“

13/09/2016

קרא עוד

"לשבת או לקום"? לארגונומיה הפתרונות

31/01/2016

קרא עוד

בריאות וכושר מקצוע משנה חיים

10/08/2014

קרא עוד

המאמן בספורט המודרני

26/11/2014

קרא עוד

לימודי ספורט - היום יותר מתמיד

17/03/2014

קרא עוד