דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

איך לבחור מורה דרך מתאים

טיול מוצלח מורכב משילוב של כמה פרמטרים ובמידה והטיול הוא קבוצתי אחד הפרמטרים המשפיעים ביותר הוא מורה הדרך של הקבוצה. בארץ ישראל נפוצים סוגי טיולים רבים. מהמוכרים: טיולים שנתיים של בתי ספר,טיולי מורשת של תיירים, טיולי דתות, טיולי משפחות ועוד. קיימים גם סוגים פחות מוכרים כמו: טיולי vip, טיול קולינרי,טיול בר/בת מצווה, טיול אקסטרים ועוד.

בחירה של מורה דרך מוצלח לטיול אותו אתם מארגנים אינה משימה קלה. על מורה הדרך אותו אתם בוחרים להתאים במגוון פרמטרים אליכם. הפרמטר הראשון והביסיסי הוא השפה. על המורה לדעת לתקשר עם הקבוצה. לאחר מכן נרצה שמורה דרך יהיה בעל ידע נרחב, יכולות רטוריות טובות, מקצועונות, ניסיון ועוד פרמטרים ספציפים לצורכי הקבוצה.

בעקבות ההצפה בשוק התיירות הישראלי ישנם מגוון רב של חברות תיירות המציעות מורה דרך ולא תמיד סוכן הנסיעות יודע להתאים  את מורה הדרך לקבוצה. לעיתים גם ישנן סכנויות הציעות מורי תיירים לא ישירים העסוקים יותר בקבלת עמלות ממסעדות, חנויות שונות וחברות אוטובוסים  בעזרת עבודה ישירה עמם זאת למרות שהם לא נותני העסקים המתאימים והטובים ביותר לקבוצה אותה הוא מנחה.

מורה הדרך המוצלח אינו בהכרח זה בעל מספר התעודות הגדול ביותר או המקצועי ביותר, להתנהלות מול  קהל הלקוחות יש משמעות רבה. מורה הדרך צריך לדעת להיות מעניין, יצירתי , בעל יכולת להתמודד עם בעיות שונות וכמובן מקצועי.

בעת חיפוש מורה דרך העונה לקריטריונים ישנם מספר כלים בהם תוכלו להעזר:

  1. המלצות של חברים, קרובים, בני משפחה, ומכרים(כמובן כאלה שניתן לסמוך על דעתם).
  2. שימוש באינטרנט- אתר "אגודת מורי הדרך של ישראל"  מכיל רשימה של כלל מורי הדרך המורשים בישראל, המורים בעלי תעודת הכשרה ועברו קורס מורי דרך באחד מהמוסדות האקדמאיים המורשים לנושא כגון המכללה האקדמית בוינגיט. האתר מאפשר לחפש מורה דרך על פי סינון שפה ואיזור. אתר דומה נוסף בו תוכלו להעזר הוא אתר "משרד התיירות בישראל".

עוד בעזרת האינטרנט תוכלו למצוא אתרים שונים בשפות שונות של חברות תיירות שונות עם המלצות למדריכים שונים, תוכלו לקרוא אודות ההמלצות ולהחליט אם להתרשם או לא להתרשם.

בחירה של מורה דרך עם כמה שהיא נשמעת על פניו משימה קלה, איננה כך, מורה הדרך יכול לקבוע את ההנאה או חוסר ההנאה שלכם בטיול. על כן, אני מומלץ להשתמש בכלל הכלים האפשריים על מנת לודא כי המורה מוצלח וכמובן בעל ההכשרה המתאימה.

מאמרים רלוונטים נוספים

תגיד, אתה שלומיאל או שליימזל‼?

19/09/2021

קרא עוד

אגודת מורי הדרך

17/10/2012

קרא עוד

מה הקשר בין קרפעלך לבודהא

29/03/2015

קרא עוד

לימודי נטורופתיה- רפואה משלימה

28/08/2013

קרא עוד

מאמנים מעצימים: קורס מדריכי אימון פונקציונלי לביצועים מיטביים

13/06/2023

קרא עוד

קורס מדריכי כדורגל - במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

17/03/2014

קרא עוד