דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

לימודי תיירות במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

לימודי תיירות – מקצוע מבוקש ועיסוק מרתק

כתבה גילה זהר - מנהלת בית הספר לתיירות ולפנאי אתגרי במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

דצמבר 2021

לימודי תיירות הם מצרך מבוקש במדינת ישראל שמושכת תיירים מרחבי העולם מסיבות שונות ומגוונות: ריבוי של אתרים היסטוריים וארכיאולוגיים, כאן צמחו היהדות והנצרות, כאן נמצאים האתרים המקודשים לדתות השונות, מגוון רחב של נופים ומרחבי טבע, מהמדבר בדרום ועד הנוף הירוק בצפון, ערוב של תרבויות וקבוצות אתניות, ערים עתיקות וערים מודרניות, אקלים נוח ועוד.

ישראל אינה רק מוקד תיירות עבור אנשים מרחבי העולם אלא גם תושבי הארץ הקטנה אוהבים לטייל ברחבי הארץ בחגים, בשבתות ולאורך כל השנה. סיורים מאורגנים הינם חלק מהתרבות הארץ הישראלית, של חברות וארגונים וכמובן הדוגמא הטובה ביותר היא הטיול השנתי בבתי הספר.

מדינת ישראל ומערכת החינוך שלה מטפחת בקרב הדור הצעיר את הערך של אהבת הארץ, הזיקה למורשת העם היהודי ולמולדת ולכן הטיול הוא חלק חשוב ואינטגרלי מתכניות הלימודים בארץ.

התיירות הוא ענף כלכלי צומח ובעקבות כך נוצרה דרישה לפיתוח של תשתיות תיירות כגון מקומות לינה מסוגים שונים, חברות תיירות וטיולים, מסעדות, אטרקציות ועוד. כמו גן נוצרה גם דרישה לאנשי מקצוע ולעובדים בענף התיירות, ובהם מדריכי טיולים, מורי דרך מוסמכים, מדריכים ומפעילים של פעילויות שטח ואתגר.

מוסדות אקדמאים שונים מציעים תכניות ללימודי תעודה בענף התיירות.

ניתן ללמוד תואר שלם במשך כשלוש או ארבע שנים בתחום "מלונאות ותיירות" וניתן גם לרכוש מקצוע בקורסים ללימודי תעודה שהם קצרי טווח בתת נושאים שונים מתחום לימודי תיירות. הכשרות מקצועיות בענף התיירות כוללות קורסים להכשרת מורי דרך מוסמכים, מדריכי טיולים במערכת החינוך, מדריכים ומנחים לפעילויות שטח ואתגר.

אחד מהמוסדות המובילים בארץ שבו נלמדים מקצועות אלו הוא בית הספר לתיירות ולפנאי אתגרי במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט).  בבית הספר ניתן ללמוד מגוון קורסים בתחום לימודי תיירות. אשר בהם קורס מורי דרך שהינו קורס בתחום לימודי תיירות המעניק תעודת הסמכה מטעם משרד התיירות המאפשרת להדריך טיולים מאורגנים ברחבי הארץ. ניתן גם ללמוד להיות מדריך טיולים במערכת החינוך (תעודת הסמכה מטעם משרד החינוך) להדרכת טיולים של ילדים ונוער במסגרות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי.

לימודי תיירות במוסדות השונים מעניקים כלים למשתתף לצמוח ולהתפתח יחד עם הגדילה בתיירות שחלה בישראל עם השנים.

הקורסים השונים מאפשרים רכישת ידע והתפתחות מקצועית, וכן יכולת לפתח עסקים בענף ה תיירות.

קורס נוסף הינו קורס מדריכי טיולים לחו"ל ונציגי יעדים שמטרתו להכשיר מדריכים לקבוצות של ישראלים היוצאות בטיולים מאורגנים לחו"ל ולצייד את המדריך בכלים ארגוניים הנדרשים להנהגה איכותית של קבוצה בטיול, כמו גם להעניק ידע, התמצאות והכרה של יעדי ואתרי תיירות בעולם.

חוויית התייר - אחת המגמות בעולם התיירות שבולטת בשנים האחרונות היא שהתייר הממוצע כבר לא מחפש רק לראות מקומות מעניינים ולקבל ידע אלא לעבור חוויה מעוררת ומרגשת. בשל כך התפתחו בענף התיירות טיולים המשלבים חוויות סיורים שפונים אל הרגש ומשתמשים בכל החושים כגון: סיורים קולינריים, סיורי שווקים, סיורי אמנות, סיורים המשלבים פעילות ספורטיבית או חווייתית כגון רכיבה על אופני הרים, נסיעה ברכבי שטח, גלישה ממצוקים, טיולי ריצה, לקטות של מזון בטבע, סדנאות שטח להעצמה אישית וקבוצתית ועוד.

בית הספר לתיירות ולפנאי אתגרי במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) הוא בית ספר ייחודי ומוביל בארץ בהכשרות מקצועיות של מדריכים ומנחים לפעילויות שטח ואתגר. במסגרת בית הספר ניתן ללמוד: קורס מדריכי אופניים, מדריכים מקצועיים לרכבי שטח 4X4, מדריכי הישרדות, מדריכים לגלישה ממצוקים, מנהלים לפארקי חבלים אתגריים, מנחים לסדנאות שטח O.D.T., הכשרת מנהלים לפעילויות שטח ואתגר, טיפול באמצעות הרפתקה ומסע בטבע, טיפול בטבע. 

בבית הספר לומדים סטודנטים צעירים ומבוגרים, חלקם בראשית דרכם המקצועית וחלקם באמצע החיים, כאלו שמחפשים למידה התנסותית וחווייתית וגם מעוניינים להרחיב את מעגלי התעסוקה ולעבוד במה שהם באמת אוהבים.

משרדי בית הספר לתיירות ולפנאי אתגרי טל. 09-8639263

דוא"ל: xcool@wincol.ac.il 

יעוץ לימודים והרשמה

09-8639221 shivuk5@wincol.ac.il

 

מאמרים רלוונטים נוספים

טיפים לשמירה על הגב ולמניעת פציעות בקרב רוכבי אופניים

03/12/2013

קרא עוד

אילוף כלבים

14/02/2013

קרא עוד

לימודי רכיבה טיפולית- כיצד זה עובד?

28/08/2013

קרא עוד

קורסים לגמול השתלמות

02/12/2013

קרא עוד

תכנית קורס מדריכי כדורגל

16/06/2014

קרא עוד

פעילות גופנית וחילוף חומרים כתורמים לירידה במשקל

18/06/2014

קרא עוד