דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

אגודת מורי הדרך

אגודת מורי הדרך בישראל מפותחת מאוד והיא מהווה עזר משמעותי לכל מורה דרך מתחיל, מתהווה או פעיל. בעזרת האגודה ניתן לקבל מידע נרחב אודות  נושאים שונים בתחום התיירות בארץ ישראל. כל אדם  אשר חבר באגודת מורי הדרך או לא יכול להיכנס לאתר האינטרנט המרשים של האגודה  ולדלות ממנו מידע ללא עלות אודות תכנים שונים הקושרים לטיולים ברחבי ארץ ישראל, המידע המסופק על ידי האגודה מקיף התחום האדמינסטרטיבי אך גם מכיל תכנים ומאמרים בנושאי מורשת,דת, תרבות אומנות ועוד.אשר יכולים לעניין גם סתם אדם סקרן.

אגודת מורי דרך הוקמה בשנת 1982 ומייצגת את כלל מורי הדרך בישראל בשלל תחומים מול המעסיקים, משרדי ממשלה ושאר מוסדות. האגודה פועלת לקידום תנאי ההעסקה ושמירה על הזכויות הסוציאליות של מורי הדרך. כמו כן, האגודה מקיימת שיתוף פעולה עם משרד התיירות בקביעת ואכיפה תחומי מדיניות שונים כגון רישוי והסמכה, שיווק תיירות, תיירות פנים ועוד. האגודה מטפחת לה ללמטרה לקדם את מורי הדרך בישראל ולהביאם לידי מיצוי במערך התיירות.האגודה פעולת כעמותה רשומה.
 
במידה והינכם מורי דרך מוסמכים ועברתם הכשרה מטעם אחד מהמוסדות האקדמאים המעניקים תעודה מורה דרך מוסמך מטעם משרד התיירות,  כגון המכללה האקדמאית בוינגייט. תוכלו להצטרף כחברים באגודת מורי הדרך באמצעות תשלום שנתי. החברות מקנה לכם שלל שירותים מן האגודה כגון יעוץ משפטי,יעוץ של רו"ח, השתתפות בכנסים וסיורים מקצועיים וכו'. לאגודת מורי הדרך קיימת מועצה שבראשה עומד ראש המועצה וכן חברי מזכירות. מנהל וחברי המועצה נבחרים בבחירות כלליות בידי כלל החברים אחת לשנתיים. הניהול עצמו נעשה ע"י מנכ"ל מקצועי לצד מנהלת משרד האגודה.
 כפי שנרשם, אתר האינטרנט של אגודת מורי הדרך הינו עזר משמעותי עבור מורי הדרך בהיותו ספק מידע אודות נושאים פרקטיים שונים, נראה כי כמעט כל מידע הנדרש ממורה דרך על מנת לתכנן טיול נמצא באתר ואם לא אז הקישור לאתר המתאים נמצא.
 

להלן כמה מהתחומים שהאתר נותן בהם עזרה:

  • כשעות פתיחה של אתרי תיירות שונים,
  • קישורים לאתרים רלבנטים כגון קק"ל,רשות הטבע והגנים ועוד
  • מידע בנודע לעזרי בדרכה, המחשות ומתודיקה.
  • הטבות לחברי האגודה
  • השתלמויות כנסים
  • אתרי תיירות מומלצים
  • המלצות על ספרים ומאמרים
  • מידע אודות ביטוח ופיננסים

 

בנוסף האתר כולל כלי שלפי דעתי הינו משמעותי במיוחד בענף והוא פורום. הפורום מאפשר ליצירת קשר עם מורי דרך שונים להחלפת מידע התייעצויות ותמיכה בשלל נושאים בתחום שבו לרוב אין קשר ישיר בין חברי האגודה השונים.

מאמרים רלוונטים נוספים

יציאה מעבדות לחרות - טיפול בהפרעת פאניקה ואגרופוביה

01/04/2015

קרא עוד

פעילות גופנית ומים- איך זה רץ ביחד?

27/05/2014

קרא עוד

הסיפור של בלונדי: למנייטיס כרוני בסוסים – תיאור מקרה

19/01/2015

קרא עוד

פעילות גופנית והדימוי העצמי שלנו

14/06/2015

קרא עוד

שיטת שלהב Child'Space

05/06/2013

קרא עוד

תחומי למידה במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

02/01/2013

קרא עוד