דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

להפוך חלום למציאות

למי מאיתנו אין חלום נסתר לטייל בכל רחבי העולם בין יעדים אקזוטיים בלי הצורך לעבוד עוד כל ימי חייו? כנראה שכמעט אצל כל אחד מאיתנו מסתתר נהנתן שרוצה לטייל בין יעדי תיירות נבחרים, לישון בבתי מלון איכותיים ולאכול במסעדות איכותיות. נשמע כמו חלום בהקיץ, לא?

אוקי, אז אצל רובינו עדיין קיים הצורך לעבוד ולהרוויח כסף למחייתנו אך עדיין החלום נשאר.. לטייל בעולם.. כנראה שיש דרך לשלב בין השניים.
קורס מדריכי טיולים היינו אופציה נהדרת לאלו מבנינו שאוהבים לטיייל בארץ ובעולם וכן קיים בהם חיידק ההדרכה. להיות מדריך טיולים מומלץ במיוחד לאלו מבנינו שאוהבים להיות באינטרקציה עם אנשים, להעביר להם את הידע שצברו בתחומים שונים אם זה היסטוריה, גיאוגרפיה, אומנות ולמעשה כמעט כל דבר. אם חושבים על זה טוב, אפילו לעיתים בדרן וקומיקאי לצורך העברת הזמן בנעימים בנסיעות הארוכות באוטובוסים.
 
על מנת לההפך למדריך טיולים בחו"ל מן השורה יש לעבור קורס מדריכי טיולים בחו"ל ובעזרתו להצטייד בתעודה המאושרת מטעם משרד התיירות. את הקורס ניתן לערוך באחד מן המוסדות האקדמים המוכרים כדוגמת בית הספר לתיירות אתגרית אשר נמצא במכללה האקדמית בוינגייט.
 
מקצוע מדריך טיולים בחו"ל הינו מקצוע החורג מן השגרה ובעקבות כך גם הקורס עצמו. במהלך הקורס מועבר לסטודנט הן ידע בנושאים המוכרים כמו גיאוגרפיה,היסטוריה,התמצאות בשטח, אומנות, אדריכלות, דתות ועוד. והן ידע מעשי במקצועות המתודיקה וההדרכה. הנותן כלים מעשיים להתמודדות עם אכלוסיות שונות בטיול, עם מצבים שונים ודרכי התנהלות ביחסים בין אישיים. כלומר ידע  פסיכולוגי וחברתי. עוד, הקורס מעניק ידע הכרחי אודות אירגון מקומות לינה,הסעדה,נסיעות ותיירות.
 
במרבית בתי הספר אשר מעבירים את הקורס מתקיימים סיורי תוכן כחלק מתוכנית הלימוד, הסיורים מתרחשים בארץ ובחו"ל ומהווים למעשה סטאג' והתנסות מעשית עבור הסטודנטים ומדריכי הטיולים העתידיים. הטיולים מהווים הדגמה ממשית עבור העבודה העתידית שלהם, וכך הם יכולים לקבל נסיון פרקטי בשטח, להתנסות בעצמם בהדרכת קבוצה ולבחון את האפשרויות המוצעות להם בתחום עוד לפני שהתחילו את העבודה.

ניתן להוסיף שקורס מדריכי טיולים אינו רלוונטי רק לקהל יעד של מדריכי טיולים לעתיד. אנשים רבים המעונינם להעשיר את הידע הכללי שלהם בתחומי ידע שונים הנוגעים למקומות שונים בעולם. וכן  כאלה המעונינים להעשיר את יכולות ההדרכה, עמידה מול קבוצה, והיחסים הבין איישים שלהם הינם מוזמנים גם הם לעבור קורס מדריכי טיולים.

מאמרים רלוונטים נוספים

כאשר הידע פוגש את החוויה

05/05/2013

קרא עוד

גנטיקה ובריאות

13/09/2016

קרא עוד

צ'י קונג טיפולי – מהו?

03/09/2019

קרא עוד

נפלאות התנועה

01/01/2013

קרא עוד

פעילות גופנית וחילוף חומרים כתורמים לירידה במשקל

18/06/2014

קרא עוד

ברכיים – שימור, שיפור ושיקום

20/11/2014

קרא עוד