דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

מהו קורס מורי דרך?

הורדת העמוד כקובץ- pdf הורדת העמוד כקובץ word

ארצנו הקטנטונת בורכה במגוון נופים רחב מיערות,מדבריות, נוף עירוני ועוד. גם סוגי ימות לא חסרים לנו מאגם החולה, ים המלח, ים סוף,ים התיכון ונחלים רבים. אז הרי שלא פלא שרבים מן הישראלים אוהבים לטייל בזמן החופשי בין אתרי הנופש והטבע בארץ. אין חג שלא נמצא את אתרי הטבע הפופולאריים מוצפים במספר רב של ישראלים המבלים את החג בטיול רגלי ברחבי הארץ.

עוד, פופולארי מאוד בארץ הוא טיול בשם המפורסם 'שביל ישראל'. שביל ישראל הינו מסלול  המקיף בהליכה את ישראל מהנקודה הכי צפוני עד הכי דרומית. את המסלול המקורי מבצעים ברציפות במשך כמה שבועות כאשר לנים בשטח ונושאים את כל הציוד על הגב. עם השנים לטיול יצאו ווריאציות שונות והוא חולק למס' שבילים כך שהוא מאפשר עשייה של אותו מסלול מוכר אך בשלבים וקיצור משך כל טיול בפני עצמו.
אז כבר ציינו שלטייל בארץ ישראל זה אהבה של רבים מאיתו, אז למה לא להפוך את האהבה לקריירה?
קורס מורי דרך הינו קורס אקדמאי מקיף המקנה הכשרה להדרכת תיירות פנים ותיירות נכנסת בארץ ישראל, הקורס מקנה הסמכה על ידי משרד התיירות. את הקורס ניתן לבצע באחד מן המוסדות האקדמאיים המאושרים על ידי משרד התיירות כדוגמת המכללה האקדמית בוינגייט (כן כן, וינגייט- זה לא רק חינוך גופני).  
בעזרת קורס מורי דרך תרחיבו את הידע שלכם בשלל תחומים הקשורים למדינת ישראל:       
*הפן ההיסטורי- בעזרת קורס מורי דרך תוכלו להרחיב בצורה משמעותית את הידע שלכם בנוגע להיסטוריה של חבלי ארץ שונים, תוכלו להכיר את הסיפורים המסתתרים מאחורי אותם אתרים מוכרים יותר ומוכרים פחות.
*גיאוגרפיה- בעזרת קורס מורי דרך תוכלו להתמצא באופן מלא בשבילי ישראל, תקבלו כלים כיצד לאתר נקודות נבחרות וכיצד להשתמש בכלים המוכרים. כמו כן יוסבר על ההקשר בין הגיאוגרפיה של חבלי ארץ שונים לבין ההיסטוריה שלה.
*דתות בישראל
*האקלים, המים, החי והצומח, הגיאולוגיה והגיאומורפולוגיה של ארץ ישראל.
מעבר לשלל הידע העיוני המוקנה בקורס מורי הדרך בנוגע לארץ ישראל הקורס מעניק ידע נרחב בנוגע להדרכת  טיולים בצורה מעשית, כמו ניהול קבוצה, העברת ידע עיוני בצורה תמציתית ומעניינת, עמידה מול קהל, התנהלות במצבים שונים ועוד.

לסיכום, קורס מורי דרך הינה הזדמנות מצוינת לאלה מכם שאוהבים את הטבע ואת ארץ ישראל, הקורס מעניק ידע אישי נרחב, עשיר ומקיף המעניק לכל טיול שלכם נופח אחר. מעבר לכך, הוא מקנה תעודה רשמית ביד המאפשרת אמצעי תעסוקה במקצוע אהוב, מהנה ומאתגר.

מאמרים רלוונטים נוספים

כמה זמן במשך היום הילד שלכם נמצא בסל קל, טרמפולינה, הליכון או מנשא, והאם אתם מודעים לבעייתיות?

19/06/2019

קרא עוד

איך להיכשל בצורה מועילה?

22/08/2016

קרא עוד

"אני מאמין" אישי-מקצועי

28/01/2014

קרא עוד

בואו לסייע לנו בקידום הנגישות והשתלבותם של אנשים עם מוגבלות בחברה

10/12/2012

קרא עוד

איך שגלגל מסתובב לו

06/01/2015

קרא עוד

לחוות חרדה ולהישאר מאוזנים - טיפול בלחץ וחרדה

03/08/2014

קרא עוד