חיפוש סגור

הטיפול הנטורופתי

האמונה שעומדת בבסיס הנטורופתיה היא שלגוף יש את היכולת הטבעית לרפא את עצמו, הנטורופתיה שואפת לעודד יכולת זו על ידי סיפוק התנאים האידאלים הנחוצים לגוף על מנת לאפשר לו את כוח הריפוי העצמי.

לצערנו אורח החיים המערבי- תזונה לקויה, אוויר ומקורת מים מזוהמים, חשיפה לקרינה, שימוש בתרופות, עישון, צריכת אלכוהול, סטרס, חוסר פעילות גופנית ועוד, מחלישים את הגוף, לא מספקים לו את הדלק החיוני לו, גורמים למצב של חוסר ובכך מחלישים את כוח הריפוי הטבעי וגורמים להתפרצות מחלות.
הנטורופתיה שואפת לשקם את הגוף ולעודד ריפוי על ידי גירוי המנגנונים הפנימיים של הגוף באמצעות שימוש ברכיבים מהטבע.
 

הטיפול הנטורופתי כולל:

גילוי הגורם- ישנה חשיבות רבה לגלות את הסיבה למחלה ולטפל בה, משמע- לפתור את הבעיה מהשורש.

לדוגמא- שני מטופלים הסובלים מסוכרת ברפואה הקונבנציונלית יקבלו את אותו הטיפול, לעומת זאת על פי הגישה השלטת בלימודי הנטורופתיה,  המטפל יחקור את הגורם לסוכרת- אצל אחד יכול להיות שהסוכרת פרצה עקב לחץ כרוני ואז הטיפול יתמקד באיזון והזנת מערכת העצבים ושימוש בטכניקות גוף נפש, אצל האחר ייתכן והסוכרת פרצה עקב תזונה לקויה ואז הטיפול יתמקד בשינוי אורח חיים תזונתי.

התאמת טיפול תזונתי מותאם אישית- המזון משמש לריפוי, חשוב לתת תזונה שתהייה מוכוונת לטיפול הספציפי, התזונה היא הנדבך העיקרי בטיפולי הנטורופתיה.

התאמת תוספים- אצל אדם בריא ומאוזן לרוב כמעט ואין צורך לקחת תוספים, אך לרוב, האנשים שמגיעים לטיפול מצויים בחוסר כה גדול שטיפול רק על ידי תזונה לא מספיק ולכן יש צורך בתגבור זמני עד שנשיב את האדם למצב מאוזן ואז יוכל להסתמך בעיקר על התזונה.

טיפולים נוספים- הטיפול הנטורופתי מטפל באדם ולכן לכל אדם מותאמת תכנית טיפול אישית בהתאם למצבו האישי, המטפל הנטורופתי יכול לבחור עבור כל מטופל את שיטות הטיפול הנוספות אותן רכש במהלך לימודי נטורופתיה כדוגמת- דמיון מודרך, פרחי באך, ארומתרפיה, צמחי מרפא, טכניקות מגע.

הנטורופתיה דורשת מהאדם לקחת חלק פעיל בשמירה על בריאותו, פעמים רבות הדבר דורש שינוי באורח החיים, הרגלי התזונה והגברת המודעות.

על המטופל לצמצם עד להימנע מהרגליו הלקויים- כדוגמת צריכת סוכרים, קפאין, עישון, שתיית אלכוהול, תגובה למצבי לחץ.

ולאמץ לעצמו הרגלי חיים בריאים- פעילות גופנית, הרגלי תזונה נכונים, אופטימיות.

לעיתים תהליכי הריפוי אורכים זמן דבר המצריך מהמטופל סבלנות והתמדה אך מטופל שישנה את אורח חייו ויתמיד בכך יזכה בדבר היקר מכל- בריאות.

רוצים ללמוד עוד על נפלאות רפואה משלימה? הצטרפו לבית הספר המוביל ללימודי רפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט - הופכים אהבה, לקריירה!

מאמרים רלוונטים נוספים

מהו אימון באמצעות (NLP (Neuro Linguistic Programming

23/06/2013

קרא עוד

תכנית להכשרת מטפלים באמצעות תנועה ואמנויות ממוקדת שיקום בקהילה

11/06/2017

קרא עוד

למה בתי בת הארבע מסורבלת בתנועותיה?

22/08/2016

קרא עוד

לחוות חרדה ולהישאר מאוזנים - טיפול בלחץ וחרדה

03/08/2014

קרא עוד

אמנות היא אשליה

01/06/2014

קרא עוד

קורס: "הספורט כמגשר בין תרבויות – מחקר מודרך"

28/01/2014

קרא עוד