דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

קורס מדריכי חדר כושר בקמפוס וינגייט

פיתוח הכושר הגופני אינו עניין פעוט ואינו מסתכם רק בלהגיע כל יום לחדר כושר ולהתרוצץ בין המכשירים. בימינו אנו פיתוח כושר גופני הוא מדע מדויק לכל דבר, הוא עולם שלם מקיף ומורכב כמו האדם עצמו. החל מהיבטים פיזיולוגיים עד היבטים פסיכולוגיים האדם הלומד פיתח את תורת האימון לכדי דיסציפלינה מלוטשת השואבת את ידיעותיה מתחומים רבים. ניתן להעמיק בלימודים אלה במסגרת תואר ראשון בחינוך גופני במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט).

אז האדם מן השורה, אשר פוקד את חדר הכושר מספר פעמים בשבוע, לרוב יטען שלדעתו כל שצריך על מנת להיות מדריך חדר כושר הוא גוף שרירי ויכולת ליצור שיחת חולין מאין. אך לא כך הדבר, עבדכם הנאמן, שאגב עוסק בכושר ובאומנויות לחימה ומחזיק בידע סביר הרבה מעל רמת ההדיוט, יצא לבדוק מה נדרש מאדם שרוצה להיות מדריך בחדר כושר והופתע מאד מכמות החומר הלימודי ומהיקף החומר הלימודי שנלמד בקורס מדריכי חדר כושר.
 
מעבר לדברים האלמנטאריים הנלמדים בקורס כמו אנטומיה ופיזיולוגיה של גוף האדם, תזונה, אימון נכון פציעות ספורט, הדרך הנכונה לשימוש במכשירי הכושר השונים וכמובן כללי בטיחות והתנהגות. נלמדים נושאים כמו חוקי ספורט ומכוני כושר, היבטים משפטיים, היבטים פסיכולוגיים בהקשר לדימוי גוף ומוטיבציה. צורות אימון המתאימות לילדים, נשים בהריון, קשישים, ואנשים הסובלים ממחלות נפוצות כגון: סוכרת, יתר לחץ דם ואוסטיאופורוזיס. ואיך האימון משפיע על מחלות אלה. קינזיולוגיה שהיא תורת תנועת מפרקי הכתפיים, אגן הירכיים, עמוד השדרה הירך, הברך והקרסול ועקרונות בגמישות במתיחות וביציבה.  בחלק התרגול המובנה בתכנית הלימודים מכירים המדריכים לעתיד מבחר גדול של תרגילים לקבוצות שרירי הכתפיים, הזרועות, החזה, הרגליים, הבטן וזוקפי הגב אם במשקולות חופשיות או במכונות. אימוני סיבולת וסוגי סיבולת, ואימוני כוח כנגד אביזרי עזר בנוסף מועבר קורס החייאה ועזרה ראשונה.
 
בשלב זה אני מניח שרובכם כבר מרגישים רגועים יותר ובטוחים יותר בסביבת חדר הכושר אחרי הכל כמה טוב לדעת שמדריך חדר כושר יודע איך לנטוע בכם מוטיבציה ולגרום לכם להרגיש טוב יותר עם עצמכם ועם הגוף שלכם. המדריך יודע מתי זו פציעה ומתי אלה רק כאבי אימונים ובמידה וזו פציעה מה עליכם לעשות על מנת להחלים ממנה. המדריך יודע איזה סוג אימון נדרש מכם על מנת להשיג את המטרה שבה אתם חפצים והוא יהיה אתכם בכל שלב בדרך עד שתשיגו את המטרה.

מאמרים רלוונטים נוספים

מדריכי כדורגל

28/08/2013

קרא עוד

ליקויי למידה - הקשיים והדרכים להתמודדות ושיפור

13/12/2015

קרא עוד

פיתוח אתר אינטרנט

11/12/2014

קרא עוד

תסמונת העייפות הכרונית והטיפול ברפואה הנטורופתית

07/11/2012

קרא עוד

חינוך גופני ואורח חיים בריא

28/08/2013

קרא עוד

טכניקות אימון, הכושר הגופני ותפקידו של מדריך בהורדת ידיים

09/01/2020

קרא עוד