חיפוש סגור

אימון כושר זה עניין אישי

הורדת העמוד כקובץ- pdf הורדת העמוד כקובץ word

לפי יסודות חינוך גופני, על מנת לשמור על כושר ובריאות תקינים  יש להקפיד על אימון יום יומי של גופנו. אך כיצד עושים זאת באופן נכון ויעיל? הרי כל בני האדם שונים זה מזה פיזית ובנוסף לכל אחד יש מטרה שונה.לכן, קיים הצורך בבניית אימון כושר אישי ובכך לכוון את האימון למטרה בצורה היעילה ביותר שתתאים לגוף.

קיימים המון הבדלים בין בני האדם היות וה-A.N.D  שהוא הבסיס הגנטי של כל אחד ואחד מאיתנו שונה. כאשר תא זרע מפרה תא ביצית מתלכדים 23 כרומוזומים מהאב ו-23 כרומוזומים מהאם וכך נוצר תא עובר המכיל 46 כרומוזומים שמתלכדים  ויוצרים את ה- A.N.D . כל כרומזום כזה מכיל מידע גנטי שבא לידי ביטוי או במבנה של גופנו או בתכונה מסויימת ולכן לכל אדם יש A.N.D שמיחד אותו. שוני זה בא לידי ביטוי במין, במידותינו, בנטיותינו להשמין או לרזות, מבנה השרירים שלנו, באופי שלנו וכוĺ. לכן לא ניתן לבנות אימון כושר המתאים לכולם ויש להתמקד בכל מתאמן ולבנות לו אימון כושר אישי המתאים לו במאפיינו הגופניים.
כאשר בונים אימון כושר אישי יש גם לקחת בחשבון מהי מטרתו של המתאמן. יש אנשים שרוצים להעלות את נפח השריר ואז עליהם לעשות תרגילים שמכילים הרבה סטים1 ומעט חזרות2  לעומת זאת אנשים שרוצים לעבוד על עיצוב השריר צריכים להקטין את מספר הסטים ולהעלות את מספר החזרות. אנשים שרוצים להוריד במשקל יצתרכו להתמקד יותר בפעילות אירובית ממושכת כמו ריצה ואופניים. הבדל בין מטרות ניתן לראות גם אצל ספורטאים מקצוענים כמו שחקני כדורגל המתמקדים בפיתוח שרירי הרגליים או שחיינים המתמקדים בפיתוחם של שרירי הגב והכתפיים. ישנן קבוצות גדולות של תרגילים כמו תרגילי גמישות ותרגילי כוח ולכל אחת מהן מטרה שונה. בעת אימון יש צורך להקפיד על הסדר ועל הדיוק של התרגילים על מנת להגיע למטרה הרצויה. דוגמא לסדר באימון היא שבתחילתו עושים תרגילי חימום ובסופו תרגילי גמישות (לכל אימון יש את הסדר שלו). הדיוק חשוב היות ואם לא מבצעים את התרגיל כראוי אז עלולים להיפגע ובמקום לשפר את הבריאות אנו עלולים להיפצע ולהזיק לה לכן בעת בנייה של אימון כושר אישי יש להיוועץ עם איש מקצוע המוסמך לקח.
כפי שראינו כל בני האדם שונים זה מזה מביחנה פיזית, בנוסף לכל אדם מטרות אחרות אליהם הוא רוצה להגיע באימון. לכן בעת בנייה של אימון כושר אישי יש לפנות לייעוץ אצל מאמן כושר המוסמך לכך ובכך ליעל את צורת האימון. כעת כל שנותר לי הוא רק לאחל לכם בהצלחה בבניית אימון הכושר האישי שלכם.
סטים1-  קבוצה של חזרות/ חזרות2-מספר הפעמים של ביצוע התרגיל .                                                                                   
אז מה איתך? רוצה להפוך את הספורט למקצוע? רוצה להפוך את האהבה לקריירה? הצטרפו לקורס מדריכי חדר כושר במכללה האקדמית בוינגייט.

מאמרים רלוונטים נוספים

מאלף, מטפל התנהגותי ווטרינר התנהגותי – מה ביניהם?

05/02/2013

קרא עוד

על דרכי ריפוי לגוף ולנפש

15/11/2015

קרא עוד

כמה זמן במשך היום הילד שלכם נמצא בסל קל, טרמפולינה, הליכון או מנשא, והאם אתם מודעים לבעייתיות?

19/06/2019

קרא עוד

בילאט 30-30

17/02/2014

קרא עוד

כושר גופני לילדים עם שיתוק מוחין בבית הספר-תחליף לפיזיותרפיה?

21/02/2017

קרא עוד

קורס מדריכי כדורסל

19/11/2012

קרא עוד